Jump to content

Bucse bara stabilizare


TM17DNI
 Share

Postare recomandată

Vad ca inca nu sa deschis un topic (sau nu lam gasir eu :) ) cu bucsele bara stabilizare

care nu se pot cumpara decat cu bara de stabilizare, mi se pare o prostie,

Soluti.. a inlocuit cineva boar bucsele ? se gasesc ? este posibila doar inlocuirea lor ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal,

Eu am auzit la cineva de la mine din oras ca ar fi schimbat doar bucsele dar sa-l intreb mai precis unde si cat a costat .

Mi se pare o tampenie sa schimbi bara stabilizatoare cu totul, dar la ce japcari sunt astia de la reprezentante ar fi in stare sa te puna sa iei o masina noua ca vezi draga doamne asta care o ai nu se mai poate repara .

Ei nu zic ca sunt niste incompetenti si habar nu ai cum sa rezolve o anumita defectiune .

O zi buna.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasesti bucse de la bara stabilizatoare aproape in orice magazin auto. Te costa intre 15-40 lei / buc.

chiar eu am schimbat ambele anul acesta. Am ales o varianta la 28 lei / buc (aveau ceva panza pe interior, nu se uzeaza asa de repede.)

Modificat de dorinescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am fost foarte precis , ma refeream la bucse pt un B6 ,

dupa cate am observat majoritatea masinilor mai noi nu se mai schimba doar bucsele

La B6 nici etka nu da bucsele separat, dar sper.. ca a inventat cineva o modalitate de a nu cumpara bara

Modificat de 85 DNI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista! Sunt compatibile cele de pe polo! Asa mi-a zis mecanicul meu! Daca vreau vreodata sa le schimb sa am in vedere lucrul asta. Sper ca despre acele bucse facea referire!

Verifica si posibilitatea asta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Există separat, eu trebuie să le

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut 85 DNI!

Ai rezolvat cu bucsele???

Astazi am umblat si eu dupa ele si pana acum le-am gasit doar cu tot cu bara. Ce e de facut? Anunta si tu cum ai rezolvat problema ... caci inca nu sunt @pregatiti@ sa schimb si bara.

Mersi ... anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Din pacate nu am gasit nimik, sunt curios ce ii va aduce colegului raduflorea , ca nu vad sa existe o posibulitate

cele de polo 9N am pus o poza care se potrivesc este cea de la brat, am vb cu un mecanic si cica ar fi vulcanizate si nu se pot schimba

deci... trist :ceuameni:

post-43888-0-87038500-1312979692_thumb.j

Modificat de 85 DNI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiam ceva cu polo dar nu eram sigur care bucsa este! Mda ... pacat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

85 DNI ... mersi de raspuns ... si eu sunt in cautare ... daca aflu ceva te anunt. Am ceva sperante.

Insa uite putin aici ....

http://www.autotitan.ro/piese/produse/13089/5/81

nu despre astea e vorba.

Eu le-am gasit acum cateva minute si astept maine sa-mi confirme mecanicul ca sunt cele corecte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Rog pe cei care schimba aceste bucse sa puna codul de piesa de la bucselșe de passat b6

Multumesc .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine, deşi problema o aveam pe faţă (acel sc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat bucsele pana la urma de pe autotitan.ro . Sunt bune numai ca nu se pot inlocui. Astazi am fost la mecanic si se pare ca bucsele sunt incastrate pe bara, motiv pt. care se vinde cu totul. Naspa. Mai caut solutii ... daca gasesc va anunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si atunci la ce se mai vand separat? Nu cumva sunt pt alta masina si cei de la piese le considera compatibile? Este ilogic sa vinzi ceva de care tu nu te poti folosi ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Deci sa inteleg ca este musai...deci este si cu placere :) O sa trebuiasca sa schimbam bara cu totul... :icon_thumright: bine ca nu mai am si un BKP sa mai schimb si niste injectoare... :Driver:

Modificat de 85 DNI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bucsele respective sunt luate pt puntea spate,o greseala interpretabila a programelor.

post-64586-0-81865500-1314611874_thumb.g

post-64586-0-78835900-1314611883_thumb.g

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Na descoperit nimeni solutia? Chiar trebuie schimbata complecta ?

Modificat de TM17DNI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva cam cat costa schimbatul bucselor fata cu tot cu bara de stabilizare la reprezentanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bara de stabilizare o gasesti undeva in jur de 600 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

505 lei la autovag.ro vb cu bogdan sau marius km atat miau gasit mie.dar nu am mai avut nevoie k nu erau duse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua la toti. bucsele se schimba, eu am schimbat in 2010, dar cu tot cu bara. Sunt capsulate (au un colier in forma de U peste este si sudat de bara). Nu prea vad cum sa pui altele, de dat le dai jos, le tai cu flex sau autogen, ceva, dar cand sudezi la loc, topesti cele noi, sau un dispozitiv sa inlocuiesti U respectiv, dar daca te bazezi pe suruburi si nu pe sudura originala. Pot sa va fac poze, dar nu stiu cum sa le incarc aici. Cost la repr. VW a fost la bara 600 lei + manopera 200 + am schimbat si ceva la trapez, bieleta, masurat unghiuri, convergente 1600 lei.

Modificat de Arthur Frx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Trist, trist, trist - e cea mai mare idiotenie pe care am auzit-o .. acelasi raspuns l-am primit si eu de la 2 magazine de piese separate - bara cu totul - in jur de 600 ron.

Daca sunt sudate cum zice colegul nu stiu cine s-ar incumeta sa fac o improvizatie cu suruburi

Modificat de mariovenera
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
bogdanelpassat

Daca este bucsa dusa se aude o bataie pe partea dreapta ? Mie mi se aude la trecerea cu calea ferata..niste batai..si am schimbat amortizoare + flanse , bieleta anti ruliu si capete de bara..vreo solutie ? Astazi am fost la un service si mi-a zis ca trebuie schimbata bucsa aceea ca daia mi se aude bataia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!