Jump to content

Achizitionare Passat B7


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Cu putin noroc, speram sa dispara astfel de anunturi 

 

Proiect de lege: Închisoare de la 2 la 5 ani pentru cei ce modifică kilometrajul maşinilor

 

http://www.gandul.info/stiri/proiect-de-lege-inchisoare-de-la-2-la-5-ani-pentru-cei-ce-modifica-kilometrajul-masinilor-14926384

 
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doamne fereste 613-000 km ???? 

 

Cat a putut sa mearga masina aia ????  

 

Nu mai stii ce masina cumperi in ziua de azi !!! 

 

De aia pentru cumparatorii de rand e bine sa avem o varianta sa verificam KM masinii macar cu aproximatie sa-i stim ... 

 

Eu mi-am cumparat masina , ma consider un super norocos , am luat-o cu 156-000 km in bord , am luat-o pe incredere  si e ca noua masina , insa acasa din curiozitate am verificat seria de sasiu si am gasit-o unde a fost la vanzare , la site mare MACADAM , e luata de pe site cu licitatii ,  cu km 180-000 REALI ... Deci sunt foarte norocos ca mi-a dat-o cu 30-000km inapoi , pentru a nu ii scade din pret ca urmeaza distributia de schimbat ! 

 

Astia sunt Romanii nostrii ... 

Modificat de Vwgalati
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vvgalati cum adica nu mai stii ce sa cumperi si te consideri un norocos ca te a pacalit doar 30.000 km. Cine te a pus sa cumperi masina fara ca el sa ti poata demonstra km? Din cauza ta aduc astia masini manarite in tara pt ca se gaseste oricand un credul sa o cumpere. Normal daca va plac preturile mici , km putini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

anuntul de pe olx a fost sters

era vorba de masina din link-ul de pe mobile, un Passat B7 negru, cutie automata, 613 000 km la 7900 euro iar pe olx fix aceeasi masina cu aceleasi poze aparea cu 64 mii km si 14999 euro

inedit13 toate masinile aduse din Germania au km dati inapoi, 30-50 mii dati inapoi e absolut in regula, teapa e cand are 600 mii si ti-o vinde la 60 de mii adica de 10 ori mai mult

Modificat de bogdan_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Bogdan - Am vazut si eu masina aia de pe OLX , care de la 6130-000 km a ajuns la 74-000 km , Doamne nu imi vine a crede , de aia am si postat aici mai sus , e jale mare , si asta e doar cu acordul Reprezentantelor , pentru ca era ok sa iti zica km-trii reali ai masinii , ca sa nu mai sustina bisnitarii sa dea km-trii inapoi , dar vezi ca defapt ei sustin bisnitarii si magariile care le fac ! 

 

Eu chiar ma simt norocos cu cei 30-000 dati inapoi la a mea , chiar foarte norocos ! 

 

Si mai norocos pentru ca stiu km-trii masinii macar si imi schimb distributia sa nu se ajunga la altele  :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

315 mii dati inapoi pe un golf 4 a fost recordul la masinile ce mi au trecut pe la garaj(proprietarul era sa moara)masina adusa de el din germania(probabil vanzator turc/polon/rus).

Modificat de romytaxy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Romytaxy - sau Roman ... Eu am locuit acolo si sunt f multi Romani cu parcuri auto , mari parcurile !!! Rusi etc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu as putea sa spun cine a fost vanzatorul, am vrut sa subliniez faptul ca masinile vin gata"lucrate"de acolo si nu doar samsarii nostri fac asta inainte de a vinde masina.

Modificat de romytaxy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta spun si eu, cine vrea masina second cu km reali e naiv, am vandut eu una dar asta era una dintr-un milion si am vandut-o la pret de masini aduse de samsari pt. ca desi avea km putin si reali nu arata asa bine dpvd estetic

unii cauta cateva luni masina perfecta si tot nu gasesc, eu am verificat cateva masini si toate aveau km dati inapoi, asta in conditiile in care am avut posibilitatea sa verific masinile pe loc cu ajutor de cineva care are acces la informatiile din Germania

eu cand m-am hotarat sa schimb masina, in cateva zile am vandut masina veche si am cumparat alta noua, km reali a fost ultimul criteriu luat in calcul, important e pretul si starea masinii

Modificat de bogdan_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este naiv cine vrea sa si ia masina cu km reali. Tb sa platesti pretul real. Caut masina de 2 luni si nu gasesc. Vwgalati invata sa scrii corect gramatical. Hai sa te invat eu ce sa faci. Gasesti masina , faci programare la vw galati. O verifici , nu sunt km corecti n o cumperi. Da na tu vrei masina pe bani putini , nu mai poti astepta 2 3 zile... tre sa o cumperi acum sa te vada vecinii. Ce te inflamezi asa , nu te am jicnit. Nu ti permiti sa ti iei pasat cu km reali , iti iei logan . Dar tie iti place luxul. Iti dai seama ca samsarul care a vandut o si a zis in gand : am mai pacalit un prost !! Eu n o sa fiu asa. Mai bine ma duc la weltauto. Deci...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact cum spune inedit13... Despre asta e vorba, scurt si la obiect! Vrei Passat din 2015 cu maaaxim 10.000 de euro, aproape virgin! Si dupa aia n-ai nici bani de revizii, nici sa ii cumperi un bec de far... Si plangi pe forum! Vrei ceva cinstit? Plateste pretul corect!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crede ma . Ma uit dupa passat si bmw seria 3 de 2 luni. Din 42 de bmw verificate doar 2 corespund. La passat 100% manarite. Am luat odata teapa si cand am aflat m am simtit umilit ! Am gasit cu km reali dar lovite si reparate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te cred, eu am cautat cateva luni(zi de zi) pana am gasit o masina. M-am uitat intai la istoric, apoi la kilometri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca inca cauti dupa doua luni inseamna ca nu vrei masina ci astepti pe fat frumos cu cal alb, asa ajung domnisoare la 70 de ani si se mira ca nu le ia numeni

pana o sa-ti gasesti tu masina perfecta noi o sa mai schimbam doua masini

42 de bmw verificate? si probabil tot atatea vw? ai timp si bani... o verificare costa aprox 200 ron in mod normal, 80 de verificari inseamna 16 mii ron, bani de o masina bunicica, un Polo din 2005 sa zicem

daca are o aripa sau o portiera reparata nu inseamna ca masina e distrusa dar daca dupa atata timp si verificari nu ai gasit masina aleasa atunci problema nu e la masini ci la asteptari

Modificat de bogdan_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai il astept amice , pana in primavara nu ma grabeste nimeni. Daca nu apare ma duc sa l caut eu in germania. Daca tie ti place sa fii pacalit n ai decat sa schimbi 3 masini. Ce ti mai place si tie passatu la 10.000 euro full de full fara piele si tipla boss.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bogdan: nu toata lumea cauta tigai pe care sa le revanda dupa un an de zile... 

stiu ca e craciunu' acum, e cu lumina, cu nebunii... da' lasa-ne in bezna, te rugam, nu ne mai lumina!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verificare = mers reprezentanta si verificat seria la km . Din 42 - 40 aveau mai multi sau nu aveau intrari. Asta inseamna verificare. Doar nu crezi ca am platit la fiecare. La vw e mai dezastru.

Daca ai 2 3 serii si te duci la reprezentanta ( du te la skoda , aia sunt mai omenosi - cei de la vw se cred mici zei :) ) , le spui ca ai vrea sa verifici 2 3 masini sigur te vor ajuta. Lasi si tu o cafea si uite asa faci treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...si totusi, se vand, pentru ca romanul n-are nimic impotriva sa fie prostit pe banii lui, atata timp cat este pacalit frumos. O parte dintre aceste discutii observ ca au fost postate si aici:

http://vwforum.ro/topic/6428-km-reali/page-43

Cei care considera ca este in regula sa fie pacaliti cu 30 - 50k km, poate ar fi bine sa citeasca acel topic. Asa vor afla ca kilometrajul poate fi "ajustat" si intre revizii si despre consecintele acestei "ameliorari" in uzura masinii. Cand un astfel de cazan parcurge 60 - 100k km pe an, cei 50 de euro platiti pentru "reglaj" sunt o nimica toata raportati la costul a doua - trei revizii fentate.

Multi sunt fericiti ca masina lor manarita merge ca noua, indiferent de km parcursi, insa ma intreb daca au condus o astfel de masina noua pentru a compara corect.

 

Serbari fericite!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei care s.au strecurat pe forum si spun ca e ok cand au aflat ca masina lor, are dati 50k km inapoi, au un scop in asta.

Ori sunt si ei samsari, ori induc ideea ca "asa e toate", dar uite ca eu am fost de acord si.mi merge bine masina. Deci cumparati. Nu va lasati pacaliti.

Nu exista chilipiruri de calitate. Povestea cu baba nemtoaica si masina din garaj nerulata, sau mosneagul, sau am gasit job in America si plec urgent, sunt 99% fake.uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Am un Passat B7 care nu are proiectoare (are doar DRL). Daca achizitionez proiectoare care au si DRL, pe langa butonul din habitaclu, trebuie sa mai fac ceva?

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa vezi intai daca centrala electrica suporta si proiectoare si codat corespunzator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poti spune cum pot verifica daca suporta? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai intri pe 09 si vezi la long codding daca ai unde sa pui bifa sau nu pe bit-ul respectiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e suficient sa poti coda, trebuie sa ai si pinii corespunzatori pe centrala. codarea ti-o va accepta chiar fara pini :)

iti trebuie centrala electrica cu pinii respectivi si tot cablajul si cele doua blocuri optice, pentru ca nu poti completa doar cu ceata blocul actual. trebuie schimbate cu totul.

si nu vei gasi blocuri noi (decat poate la reprezentanta), pentru ca baietii de pe forum aduc doar varianta de highline (care au cornering si ceata, nu ceata si DRL cum e la modelul fara xenoane).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subiectul e offtopic.

Am discutat chiar eu subiectul in "Instalare ulterioara de pachete optionale".

dar daca tot e offtopic eu stiu ca e un singur model cu ceata si drl ....si corneringul il face cu ceata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
  • Marian a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!