Jump to content

Ibiza 2008 ??


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

fiind acelasi designer(care deseneaza lamborghini) gurile de ventilatie din masina sunt asemanatoare ;) (asta era ideea) - dau a masina ieftina(logan)...dar ele saracele au fost inspirate de la Murcielago :D

din pacate au renuntat la suportul de bauturi din bord :D ... imi pare rau pentru ca era(este) foarte util si pus langa ventilatie chiar are randament bun :)

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    23

  • X-Ecutor

    10

  • Toma Aurelian

    9

  • ll_her

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Postez niste poze noi si un PDF cu imagini din interior de la diferite dotari, cu inspiratia a fost cineva de la Metrotehnica:

60747705pe0.th.jpg 39801684sm5.th.jpg

43939922ep0.th.jpg 39928332zl9.th.jpg

80668617yb7.th.jpg 58527326vc7.th.jpg

74924598rn3.th.jpg 49122409bn7.th.jpg

ibiza.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
:) )) noua IBIZA ? baieti chiar nu va dati seama ca noua IBIZA este deja pe piata ? uitativa la noul leon si dati un raspuns CU CINE SEAMANA ?

Parerea mea este ca noul leon este o ibiza CORCITA ---> urata masina a iesit :) ;)

Buna , da intr-adevar noua ibiza intra pe piata in luna mai, poate cel tarziu va fi in show-room-uri in iunie. Mi-am facut revizia acum 4 zile si cei de la reprezentanta asa au marturisit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina aia din PDF este in Romania sau e o coincidenta?

Am vazut pe HU ca scria Kiss FM?!?!?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kiss FM este prezent in multe tari. Cred ca e pur o coincidenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 test-drive-uri cu noua Ibiza:

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/fi...t_ibiza_16.html

http://www.autocar.co.uk/CarReviews/FirstD...iza-1.6/232570/

Noutati despre Ibiza 6J in 3 usi:

http://www.autoexpress.co.uk/news/autoexpr...ts_goahead.html

Se ofera de asemenea informatii despre sedanul de clasa medie denumit acum Bolero, probabil urmatorul Toledo, bazat pe vechiul A4, bineinteles restilizat, care se pare ca va fi lansat la salonul auto de la Paris:

In a related story, Auto Express has been given exclusive access to the firm’s new Mondeo rival. It will be based on the platform of Audi’s previous-generation A4, and will feature an almost identical body, except for restyled front and rear ends – as previewed by early design sketches.

“We need to get into the family segment as quickly as possible, and using the A4 is the best way of doing that,” explained a SEAT spokesman. “We will then bring out a totally new model for the next generation.”

Engine options will include 1.9 and 2.0-litre diesels and a 2.0-litre TFSI petrol. As well as a saloon, there will be an A4 Avant-based estate. The newcomer is expected to be unveiled at October’s Paris Motor Show, with sales starting before the end of the year.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un nou articol despre Ibiza:

http://www.autotrader.co.uk/EDITORIAL/CARS...car_review.html

Se pare ca vine cu esp standard:

At the time of testing the new Seat Ibiza had not undergone EuroNCAP crash tests but Seat is confident that developments including introducing electronic stability program (ESP) as standard will help secure a five star rating.

Un filmulet in care se poate vedea rigiditatea noului sasiu:

http://www.youtube.com/watch?v=MRDRZvH80D8

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic

Banuiesc ca sasiul este de tipul Agile Chassis, ca si la alte modele mai noi.

Legat de motorizare: oare de ce nu or fi introdus si noul 1.4 TSI? Il pastreaza oare pentru variantele FR sau Cupra?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, va fi prezent sigur pe FR si Cupra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In configuratorul de aici pentru IBIZA 2008, aerul conditionat este optional. Sper sa nu ramana asa si sa bage niste pachete promo, ceva...

Modificat de Roger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

He,he,he !

Sa fii tu sanatos. Toate masinile din gama WAG patesc asa la inceputul vietii lor. Ti se pare normal sa nu platesti ABS, aer conditionat CDplayer si mai stiu ce alte chestii? OK nici o problema. Mai asteapta tu, frumusel, vreo sase luni. Sau daca nu ai noroc poate chiar mai mult.

Si oricum, masina de serie nu se cumpara in primii doi-trei ani de productie. Asa ... ca sa nu plangi dupa bani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, cam pesimist postul tau.

1. sunt perfect sanatos (cred) :D ;

2. pe ce te bazezi ca "toate masinile in gama VAG (nu WAG) nu au ABS si AC de la inceput?! Eu am cateva exemple care contrazic teoria ta: Leon 1P si cam tot ce e Audi de ceva ani incoace;

3. nu doresc sa-mi cumpar acum, si nici in urmatoarele 6-9-10 luni vreo masina noua sau veche...dar in general am noroc;

4. fiecare face ce vrea cu banii lui si unii poate chiar astepata sa fie primii care-si iau un model nou, si-l platesc inainte sa-l vada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Putem continua discutia asta intr-un topic nou.

Noul leon a avut multe probleme de soft pe motorul 1,9 tdi de 105 cp (BXE)

La fel si motorul 2.0 TDI in toata gama.

S-au facut f multe update-uri de soft. Pot da multe exemple chiar si in aria seat. Nici acum nu se stie daca BXE este ok. Niste colegi forumisti sunt f suparati...

Cam la 1 an 2 de la lansare eu zic ca este ok mai ales daca este un model f bine vandut. Totusi este un sentiment aparte sa cumperi o masina abia lansata. Nu recomand insa sa cumperi un model lansat fara sa-l vezi si sa-l fi condus indiferet de cat de fanatic esti. trebuie sa mai pui si frana....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este extrem de scumpa. La 1.9 TDI Stylance e doar cu 1000E (fara TVA) mai putin decat Leon la acelasi motor dotare Stylance.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mi se pare scumpa , cel putin in varianta reference. au introdus cateva optiuni in plus in varianta de baza fata de generatia veche.

motorul de 1.4 tdi de la generatia veche l-au scos. oricum varianta diesel cu motor de doar 1.4 era destul de scumpa si la generatia anterioara.

Modificat de Ichebau
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mi se pare scumpa , cel putin in varianta reference. au introdus cateva optiuni in plus in varianta de baza fata de generatia veche.

motorul de 1.4 tdi de la generatia veche l-au scos. oricum varianta diesel cu motor de doar 1.4 era destul de scumpa si la generatia anterioara.

Nu este deloc scumpa motorizarea 1,4 TDi la generatia actuala (Fever sau Rock'n'Roll).

Eu am dat aproape 15.000 EURO (Seat Ibiza Fever + controlul tractiunii + climatronic + cruise control + sony mp3 + jante aliaj)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Un un prim catalog gasit foarte greu pe la portughezi ! Nu este prea profi facut, dar merge pentru inceput.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu tot vreau sa cred ca cei de la seat glumesc cu preturile acestea pentru o masina din clasa mica !!! Dar se pare ca nu glumesc, dumenzeule cat costa !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!