Jump to content

Ibiza 2008 ??


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

Am gasit niste poze...sa fie asta viitoarea ibiza?

Ce parere aveti de look-ul asta?

10ah.th.jpg

23ev.th.jpg

sau asa:

seatibizacool7lx.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    23

  • X-Ecutor

    10

  • Toma Aurelian

    9

  • ll_her

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Parca botul e un pic mai frumos, dar spatele e cu siguranta (atentie, pt. mine :D ) un pas inapoi... Jantele arata bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandesc daca au 'umblat' si la dimensiuni? Nu stiu daca ati observat dar exista o tendinta in grupul Vag sa se faca toate masinile cu elemente comune. De ex acum la seat cu noile modele se potrivesc farurile, aripile, ceasurile de bord etc. Nu mai vb de faptul ca seamana intre ele f mult. La fel si cu VW noul polo cu golf 5 cu noua bora/jetta si noul passat...acum au toate elemente comune. Ramane in mana noastra sa le dam putina personalitate....

Later edit: am citit si articolul de pe prima poza si zice acolo ca nouatile vor fi in principal de ordin estetic si la motoare: sdi va veni cu 70 CP :D(in loc de 64) . Urmatoarele motorizari disponibile sunt: 80 CP, 100 CP, 130 CP, 160 CP( cel din urma este pentru modelul Cupra).

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este micul Altea. Stopurile mai trebuie retusate, sunt prea seci asa, insa linia de la Altea, cu stopuri mici, imi place.

Cupra va fi micul Altea cel vanjos ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorry Grace, nici macar nu stiu daca asa va arata sigur viitoarea ibiza! Dar se vorbeste ceva despre lansarea unei noi ibize la sfarsitul lui 2006.

Sa nu-ti para rau pt ca tocmai ti-ai cumparat ibiza. Modelul asta e singurul care a scapat de Walter Da Silva, pana acum...

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorry Grace, nici macar nu stiu daca asa va arat sigur viitoarea ibiza! Dar se vorbeste ceva despre lansarea unei noi ibize la sfarsitul lui 2006.

Sa nu-ti para rau pt ca tocmai ti-ai cumparat ibiza. Modelul asta e singurul care a scapat de Walter Da Silva, pana acum...

<{POST_SNAPBACK}>

Nu-mi pare rau, la fel ca toti posesorii de Ibiza, iubesc masinuza asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... Si e mult mai bine conturat spatele la modelul actual.

Cea din pozele tale are fata mai agresiva, dar sunt sigur ca acolo e prezentat doar modelul cupra. Ibiza-ul mai micut cu siguranta nu va arata atat de sportiv.

Mult mai frumos e modelul actual :D.

Parerea mea!

Modificat de F l p
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este ibiza din pozele de mai sus este cupra 100%. Sigur o sa fie mai urata in varianta de serie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu neaparat mai urata... dar, dupa ce o vezi pe cupra care arata atat de bine din fata mai mai ca ti-ai lua si tu una. Ajungi la dealer si constati ca nu arata la fel ca-n poze si esti mai dezamagit.

Tu nu... ca-ti iei leon (cupra chiar)!

Pana atunci ne bucuram ca avem ibiza cum inca nu poate mai frumoasa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

seamana cu pokemon!

<{POST_SNAPBACK}>

sa sti ca ai dreptate!!!!! :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: . oare tot walter da silva deseneaza?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ akebono: cred ac totusie ibiza...vezi ca se vede scrisul pe portbagaj

cand ai spus micul Altea, ori te refereai la Arosa, ori la MARELE Altea, ca e mai mare decat ibiza, oricum, si decat Leon, parca!

@ cristel: ala din poza e Murcielago, nu Gallardo!

sorry daca sunt considerat carcotas, dar..doar am vazut cateva neconcordante!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar ca seamana cu Pokemon.....dar spatele mi se pare f frumos...parerea mea! :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu de ce, dar fata imi aduce aminte de un hamster haios. Spatele este ieftin rau... Cred ca e o propunere sau (da Doamne!) un tuning nereusit! Mie mi-e simpatica Ibiza actuala (chiar si vechiul model mi se pare reusit). Asta noua este ciudata. Cred ca asemenarea cu un pokemon e reusita. O fi pentru pietele asiatice, mai stii!?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

:( noua IBIZA ? baieti chiar nu va dati seama ca noua IBIZA este deja pe piata ? uitativa la noul leon si dati un raspuns CU CINE SEAMANA ?

Parerea mea este ca noul leon este o ibiza CORCITA ---> urata masina a iesit :D :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, este pe piata din 2002!!! deja la anu' ar trebui sa apara un facelift, sau peste 2-3 ani ceva nou..asa merg treburile acum! dar bag mana in fic spre un feclift cat de curand...asa ca pozele alea ar trebui sa indice ceva...poate nu..poate da... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

spatele aduce cu modelul ibiza din 93 98 la stopuri; sincer mai interesant decat copia nereusita alfa 147 de acum....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca asa o sa arate.

Am fost azi la metrotehnica si mi-am pus cauciucuri de iarna si printre altele am apucat sa mai vorbesc cu cei de pe acolo.

Va aparea foarte curand (inceputul anului viitor) un face lift pe ibiza. O sa puna pe ea spoilerele de pe Ibiza Cupra. Mai multe detalii nici ei nu stiau, deocamdata nu au scapat prea multe informatii ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer nu prea cred ca asa o sa arate.........nush de ce dar am impresia ca pozele respective sunt facute in photoshop... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

ibiza 2006 dor un face-lift si eventual ceva upgradeuri minore.

New ibiza 2008

prototypeibiza10sy.gif

prototypeibiza28or.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer nu prea cred ca asa o sa arate.........nush de ce dar am impresia ca pozele respective sunt facute in photoshop... :)

Ai banuit bine. Atasez pozele care au fost aranjate.

Momentan nu am gasit pe nici un site poze cu noua Ibiza.

ibiza 2006 dor un face-lift si eventual ceva upgradeuri minore.

New ibiza 2008

Aceste poze eram acum 1 an pe net si "prefigurau" Noul Seat Leon.

Deci si astea pica.

Sa mai cautam totusi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!