Jump to content

Ibiza 2008 ??


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

Au aparut in sfarsit pozele.

Sunt aduse modificari la bara fata si spate cat si la interior.

Modelul bleu este Reference iar cel rosu FR.

Va atasez pozele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    23

  • X-Ecutor

    10

  • Toma Aurelian

    9

  • ll_her

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Administrator

:) dar FRul se vinde deja de ceva timp. Nu a ajuns pe la noi dar el este. La SIAB la hala de tuning fostul meu coleg Milan de la PIT STOP TUNING avea pe Ibiza stopurile de FR.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un upgrade, acum vin cu barile de Cupra. X-Ecutor stie mai multe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"nice" prospaturi :D.

Chiar si cea rosie ( FR ) se vinde in Romania sau cel putin se afla in oferte.

Cupra 1.8T /180 CP ; 1.9TDI/160 CP. Pret DDP 23.419 euro.

FR 1.8T / 160CP; 1.9 TDI/ 130 CP. Pret DDP 19.662 euro. (sursa: www.metrotehnica.ro)

Modificat de black_shadow
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
  • 8 months later...

personal cred ca e mai reusit modelul actual , care probabil o sa pateasca exact ca leonul vechi , anume va fi foarte cerut in ultimele luni de fabricatie.

un leon poate mi-as dori in formatul nou , dar o ibiza asa ... nu stiu , parca e o mica jucarie... oricum nu e asa razboinica fata de ibiza 2006.

post-7695-1169235269_thumb.jpg

post-7695-1169235308_thumb.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asta am gasit eu la o cautare rapida.

Voi ce parere aveti: struto-camila sau interesanta?

La o prima vedere as zice ca merita ceva mai multa atentie avand in vedere cat de bine s'a vandut masina asta. Parca prea este o Altea scurtata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prima poza nu are cum sa fie... nu vor renunta la stopurile alungite pe care le are actuala ibiza... celalalte pot aduce mai mult a viitoarea ibiza... din punctul meu de vedere arata super.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu-mi place deloc cum arata........prea seamana mult cu altea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai degraba arata ca un leon mic, nicidecum cu altea. Rumor has it sau pe romaneste: se aude prin sat :lol:)) ca noua ibiza va fi lansata spre afarsitul lui 2008 sau inceputul lui 2009.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu-mi pllace in aceeasi masura in care nu ma incanta noul Leon :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie-mi place aia portocalie. La cea rosie nu-mi place spoilerul fata. Dar pana una alta cel mai mult imi place aia galbena pe care o am in semnatura ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la design as umbla putin , este reusit faceliftul 2006, mai bine ar schimba radical interiorul mai ales bordul cu plasticele alea de prostra calitate care trosnesc la orice denivelare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie interiorul de la ibiza imi place foarte mult ... am avut megane 2 cu bord moale... varza... o porcarie. iarna cand temperaturile erau pe minus..scartaiau straturile de cauciuc... din bord... si multe alte dezavantaje... ex: parfumurile de masina daca iti curgeau iti gaureau bordul...asta de la ibiza este mai special, mai rezistent.... si iti da o senzatie interesanta cand conduci masina ...si iti iese doar nasul din ea... :lol: la clasa aceasta este raritate :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca materialele din ibiza au fost o evolutie sau involutie, cele de pe ibiza mk3 erau moi si placute la pipait (bleah, parca suntem intr-o reclama la crema de corp). mie sincer imi place plasticul de pe bord si cel de pe consola centrala, are o alta textura decat cele normale. la fiesta am mai vazut ceva de genul asta.

chiar sunt foarte curios cum va fi ibiza mk5, mk4 a fost masina pe care seat si-a bazat vanzarile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intradevar plasticurile de pe borb sunt OK, poate cele de la chenarul usilor si de pe la praguri ar mai trebui imbunatatite pt simplu fapt ca se zgarie foarte usor, cel putin asa e la mine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ar fi sa fac o schimbare la interior as pastra liniile si as schimba doar texturarea cu cea de pe golf mk4 . aspectul ala de piele si finetea la atingere e ceva deosebit.

altceva de schimbat ar fi aspectul indicatoarelor, un alt design in zona aia , ecrane pe protectie individuale pe fiecare cadran sau ceva cu afisaj lcd, cumva usor de intretinut si elegant.

scaune ceva mai late , daca esti mai solid si ai si paltonul pe tine deja parca nu te mai cuprinde cum trebuie scaunul.

ce nu as face sub nici o forma :

guri de aer colorate argintiu. cand am vazut asta pe nou clio am zis ca francezul chiar nu mai gandeste. arata ca un chici ieftin, sper sa nu se apuce producatorii de copiat chestia asta.

fara consola centrala care nu-ti da posibilitatea sa-ti pui un hu. asta e noua moda seat si nu mi-a placut faza absolut deloc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Nu s-a mai scris nimic de mult in topicul asta.... ia uitati ce poze am gasit. Stiu ca sunt prelucrari mai mult sau mai putin reusite ale leonului, dar nu se stie daca nu seamana cu viitoarea ibiza:

4uxf9s8fq5.jpg

5zr52btan2.jpg

4zlhutwkj8.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

ok..ok..dar prototipul salsa ce este pana la urma? eu stiu ca de acolo o sa iasa noua ibiza....sau poate stiu gresit :icon_thumright: :icon_thumright: link salsa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amandoua arata bine...mai putin interiorul celei din linkul lui Toma, care pare copiat dupa masinile americane. Cand ma uit la poze ma gandesc daca nu era mai bine sa fii asteptat inca un an, sa prind noul model desi mi se pare frumoasa si a mea :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

eu vad in pozele alea un leon cu stopuri de audi si grila de la radiator care parca a copiat logan-ul :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa fim seriosi, masina e superba, dar mai repede as fi zis ca e un Leon Coupe decat Ibiza. Devine din ce in ce mai mica diferenta intre clase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Fata aduce cumva a noua Skoda Fabia iar spatele cu BMW Serie 1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!