Jump to content

Octavia 3


PTDA
 Share

Postare recomandată

Unde mai pui consumul de curent din baterie....asta scrie si in masina ca Auto si Comin/leaving home sunt consumatori mai cu motorul oprit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La voi scrie in masina asa ceva? Unde, mai exact?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pardon, in manual :) 

Dacă această funcţie este activată permanent, se solicită foarte mult bateria, în
special la deplasările pe distanţe scurte.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are ceva daca punem in topicul asta poze cu masinile? Ca topic la jurnal de bord eu nu fac, si nici poze nu fac prea des. Din cand in cand... :D

 

kIaQbyb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea faci poze des dar cand le faci, opresti pe pod?  :RO flag:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In legislatie scrie clar ca ai voie sa opresti masina oriunde pentru o poza, cat timp o lasi pe avarii.  :na:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, clar... oriunde... chiar si pe trecerea de nivel cu calea ferata... ce poza buna ar iesi :icon_thumleft: ... S-ar vedea si avariile daca timpul de expunere ar fi mai mic decat perioada intre doua semnalizari! No offence, dar tare imi doresc sa schimbam cate ceva in atitudine cand suntem la volan!

 

Pe de alta parte, as fi curios sa mai aflu cate ceva despre Octavia 3... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Offtopic...@Alex cum o dai nu e bine..la topicul de consum mergi tare si agresiv si nelegal, aici parchezi neregulamentar :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda... E vina mea... Tot uit ca pe internet romanul e soferul model, 100% corect si regulamentar, scoate cel mai bun consum, face cele mai bune alegeri si evident isi permite sa traga pe altii de urechi, in perfectiunea lui absoluta. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

HB-ul 4x4 e deja disponibil prin alte tari, cel putin in configuratoare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa vezi, octavia nu are "hatchback" :) daca tot ne vorbim vorbe prescurtate.

 

Este binevenit 4x4 pe caroseria "liftback". 

Tot din categoria asta, parerea mea e ca si RS ar merita caroseria asta. Parca nu se leaga RS cu imaginea de masina unde poti lua si casa cu tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

greu gasesc asemanari cu un HB insa sa presupunem ca este vorba de cel cunoscut ca sedan

 

Gasesc ca fiind o chestie utila, nu toti doritorii de 4x4 au nevoie de Combi 

 

LE: @warlock, nu inteleg ce spui visavis de RS 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@warlock: Spune-le asta si M5-urilor, RS6-lor si E63 AMG Break / CLS ShootingBreak 63 AMG :).

Modificat de mike.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ar fi trebuit sa iti poti alege RS limuzina/liftback sau break/combi.

 

M5, RS6, E63 nu cred ca au caroserie break!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ar fi trebuit sa iti poti alege RS limuzina/liftback sau break/combi.

 

M5, RS6, E63 nu cred ca au caroserie break!

 

Tu cred ca faci o confuzie de termeni, RS-ul poate fi ales in acele combinatii. Ca Skoda a decis sa numeasca hatchback un/o sedan/limuzina e treaba lor de marketing. Apropo, liftback e cam acelasi lucru cu hatchback.

 

Off-Topic: M5 nu mai are (dar a avut), celelalte au si mai exista si altele de la nemti si de la altii (gen Cadillac CTS-V Wagon). Piata pentru asa ceva exista, fac si eu parte din ea (cu buget auto-limitat la O3). :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu fac confuzie de termeni, stiu foarte bine. 

Am gresit (scuzeeee!) cand am afirmat ca RS este doar break, pentru ca doar asa am vazut in fotografii si pe forumul din UK. In configurator nu observasem sa poti alege RS. 

:tuktuk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Nu se mai poate alege suspensia sport... Nu mai este intre optionale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iertati ma daca repet cumva intrebarea: oare in portul usb de la bolero se poate incarca direct iphone ul?sau e doar pt stick?nu dau nicaieri de informatia asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde cum este, de exemplu ipod nano merge sigur, iphone e cu 50-50% sanse

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se incarca fara probleme..se comporta la fel ca un USB de calc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

serban,de ce 50-50?

bogdan,multumesc.are deci amperajul si voltajul potrivit?asta mi ar scuti mufa de la bricheta...

 

am incercat cu ipod ul,se incarca da nu l vede ca si unitate de stocare,probabil e prea vechi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!