Jump to content

Schimbare ceasuri bord


pitbulltm
 Share

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

Care dintre ele?..pentru ca am maxidot dar nu imi afiseaza asa ceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu toate modelele de maxidot au meniul acesta. Doar versiunile mai noi. Se acceseaza tinand apasat lung butonul de defilare meniu "in jos" de pe capatul manetei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Multumesc...se pare ca are si al meu doar ca nu stiam sa il accesez...

20160327_193545.jpg

:beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Codul 1 J0 920 825 C este cumva marca vdo? Căci dacă da se poate activa totuși range chiar dacă e immo 2 nu? Mulțumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la immo 3 - trebuie vazut ce versiune de soft ai - contactul pus si tine pe una dintre butoanele cu sageti de la BC, apasat cateva secunde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9 hours ago, puma_k1ng said:

Salut. Codul 1 J0 920 825 C este cumva marca vdo? Căci dacă da se poate activa totuși range chiar dacă e immo 2 nu? Mulțumesc. 

este motometer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o nelamurire si anume:

Am pus ceasuri bord immo3 de pe un Golf 2.3 V5 la Golf 4 1.6 AUS, acum la 100 km/h in treapta a 5 a turometrul arata ca are 2700rpm in loc de 3000rpm, se pot recoda? sau alte solutii?

Pe output test indica bine, deci nu sunt decalibrate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kicker, turatia se verifica dupa cea afisata in blocurile de masura - pe Engine si pe Instruments.... nu dupa tr X la XXX la ora... deal, panta, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi cu ajutorul dl Florin caruia ii multumesc,este un mare om,am reusit sa montez si eu bord maxidot pe G4 la care mai intai i-am schimbat ledurile de la cadrane si display-uri din albasstru in alb si urmeaza sa ii fac o polisare la sticla ca este cam zgariata.Cam asa arata acum

20160401_194025.jpg

20160401_194047.jpg

20160401_194158.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa te bucuri de ele, au iesit foarte frumos !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Cam cât te-a ajuns la preț? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceasurile au fost 100 lei erau de pe o bora de anglia si le-am schimbat foliile iar leduril in jur de 30 lei + o interfata kkl si bineanteles cateva ore de munca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot monta ceasuri de passat pe golf 4? Am citit topicul dar nu prea m-am lămurit.....mulțumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, mihai_mihai said:

Ceasurile au fost 100 lei erau de pe o bora de anglia si le-am schimbat foliile iar leduril in jur de 30 lei + o interfata kkl si bineanteles cateva ore de munca.

asa, ca pasionat.... ca altfel nu ai ce sa faci mai mult de o ora la ele, per total. :)

10 hours ago, red_viper said:

Pot monta ceasuri de passat pe golf 4? Am citit topicul dar nu prea m-am lămurit.....mulțumesc!

 

viper - da cateva date .... ce an este masina ta, este cel mai important - daca masina fabricata dupa anul 2000, atunci poti cumpara ceasuri de Passat - de care vrei... dar sa fie codul de forma 3B0 920 xxx.

Daca masina este sfarsitul lui 2001, inceputul lui 2002, atunci este immo 3, iar codurile care trebuie sa le cauti (de Passat) sunt de forma 3B0 920 xx5, 3B0 920 xx6, 3B0 920 xx7

Daca masina este mai veche de 1999 -  atunci trebuie ceasuri fara CAN - deci codul lor (de Passat) trebuie sa fie de forma 3B0 919 xxx

..... cam asta este cu ceasurile de Passat pe Golf 4

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Extraordinar și când te uiți la vânzătorii de pe net ca cer 600 de lei la ce ai pus tu. Ce patetici... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mașina e fabricație 11.1999. Ceasurile pe care le am acum au codul  1j0 920 802E, le-am dat jos acum câteva zile. Am întrebat deoarece carcasele par diferite. Mulțumesc! 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acuma depinde si de unde le ei,prin dezmembrari nu prea se cauta ceasurile si mai ales aste de anglia la care trebuie sa mai schimbi folia si facut soft dupa ele,oricum tipul asta mai avea doua sau trei dar cu minidot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai și cum ai schimbat foliile? De unde le-ai procurat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

desfaci ceasurile bucatie, schimbi foliile, modifici soft eeprom - si le faci asa cum vrei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , am un Passat B6 2008 1.9 TDI , o întrebare către cei care sau mai întâlnit cu asemenea nebunii ... Pot sa schimb ceasurile de bord cu altele de Passat CC ? Sau sa fac ceva cu lumina aia albastra , sa o schimb in alb 

Modificat de costi1168
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate. Ptr ambele variante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă se poate sa am mai multe detalii, ceia ce știu eu e ca trebuie un adaptor Pt mufare, dar despre coduri ? Vin-ul la mașina mea e WVWZZZ3CZ8P112575 ,dacă m-a puteți ajuta cu detalii pt a schimba bordul cu cel de cc ramân dator când ajungeți prin Iași fac cinste . Mail- ul meu e costi1168@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeste si tu paginile din urma si o sa gasesti raspunsul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar am citit paginile 1-70  si nu am aflat nimic legat de modelul meu B6 , totivb despre golf 4 si b5, total diferit de modelul pe care i-l dețin eu .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!