Jump to content

Schimbare ceasuri bord


pitbulltm
 Share

Postare recomandată

Multumesc pentru dump-uri, Florin si Al Bundy, au fost bune! Sa va dea Dumnezeau sanatate, sa mai puteti ajuata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 19.02.2016 at 3:20 PM, bigstar said:

Multumesc pentru dump-uri, Florin si Al Bundy, au fost bune! Sa va dea Dumnezeau sanatate, sa mai puteti ajuata!

Cu mare placere !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu scoaterea pinului de pe un immo 3 si modificarea dump-ului cu activarea functiilor care le suporta immo3 minidot? Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca la sectiunea de test actuatori din 17 instruments trebuie ca si la verificarea buzzerului sa se auda ceva? Acele si martorii imi merg, insa cand ajunge la buzzer, nu se intampla nimic. Vreo parere!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca exista senzor/switch pentru capota deschisa (tipa alarma daca deschid capota), se poate activa martorul de capota deschisa de pe ceasuri ? Am vazut ca exista pictograma dar nu e pus led pe placa. 

Modificat de mmg
write error.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

22 hours ago, mmg said:

Daca exista senzor/switch pentru capota deschisa (tipa alarma daca deschid capota), se poate activa martorul de capota deschisa de pe ceasuri ? Am vazut ca exista pictograma dar nu e pus led pe placa. 

Depinde despre ce masina vorbim, ce an fabricatie, ce marca de ceasuri, ce PN au ?

On 21.02.2016 at 8:37 AM, shark_re8ell said:

Ma poate ajuta cineva cu scoaterea pinului de pe un immo 3 si modificarea dump-ului cu activarea functiilor care le suporta immo3 minidot? Multumesc anticipat

Sigur, putem - cauta in aria Prestari servicii.

23 hours ago, maryus2y said:

Stie cineva daca la sectiunea de test actuatori din 17 instruments trebuie ca si la verificarea buzzerului sa se auda ceva? Acele si martorii imi merg, insa cand ajunge la buzzer, nu se intampla nimic. Vreo parere!?

Ba da, iti face test si pe buzzer - daca nu se intampla nimic, este defect. Se poate schimba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 hours ago, F l o r i n said:

Depinde despre ce masina vorbim, ce an fabricatie, ce marca de ceasuri, ce PN au ?

Masina este G4 1.6 16V BCB din 2003, ceasurile sunt VDO V20 IMMO3, PN 1J5 920 826 A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate spune cineva daca aceste ceasuri sunt immo2 sau immo3?

93901990_3_1000x700_ceas-vw-bora-cromate-autoturisme.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm.. omul a spus ca a fost pe o bora 03- 04 acum i-am spus sa se uite in care parte este imobilizatorul. Ms 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

825 C din terminatia part number-ului indica immo2. E posibil sa nu fie carcasa originala si sa fie immo3. Trebuie puse pe masina si citite si atunci afli exact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca ceasul de passat cu seria 3B0920 827A VDO are buzzerul identic cu cel de pe ceasul de golf care are codul 1J0920826C, care este immo3 si are buzzerul de 90 ohm!? Si daca acele de pe passat se potrivesc pe golf?

Modificat de maryus2y
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

48 minute în urmă, ioanidis84 a scris:

Este la fel

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ioanidis84 - m-am luat dupa tine, si am cumparat ceasurile de passat (bani dati de pomana), nici macar nu sunt identice buzzerele (nici macar ca asezare pe placa). Sa stii pe viitor ca daca dai o parere macar sa o dai buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa-mi o poza cu buzzerul care îți trebuie și poate am eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 26.02.2016 at 10:03 PM, maryus2y said:

Stie cineva daca ceasul de passat cu seria 3B0920 827A VDO are buzzerul identic cu cel de pe ceasul de golf care are codul 1J0920826C, care este immo3 si are buzzerul de 90 ohm!? Si daca acele de pe passat se potrivesc pe golf?

VDO nu are buzer de 90 ohmi, din ce stiu eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala e de 90 ohi, de la MM sau motometer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/26/2016 at 0:01 PM, maryus2y said:

Hmm.. omul a spus ca a fost pe o bora 03- 04 acum i-am spus sa se uite in care parte este imobilizatorul. Ms 

din pacate, ori le-a incurcat... ori bate campii - ceasurile postate de tine, sunt maxim 2001 fabricate, immo 2... deci nu immo3.

On 2/26/2016 at 10:03 PM, maryus2y said:

Stie cineva daca ceasul de passat cu seria 3B0920 827A VDO are buzzerul identic cu cel de pe ceasul de golf care are codul 1J0920826C, care este immo3 si are buzzerul de 90 ohm!? Si daca acele de pe passat se potrivesc pe golf?

imi pare rau ca abia acum am avut timp sa citesc posturile voastre - nu au cum sa mearga...nu se potriveste buzzerul - cel de Passat de mai sus, este VDO.... nu are nicio legatura cu bordul pentru care cauti tu buzzer - parca tu ai Bosch - MM.

oricum, buzzer pentru el parca are Tracto parca, la vanzare... sper sa nu gresesc.... altfel, mai caut eu il alta parte, sa vad daca am unul in stare buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!