Jump to content

Marco Polo 9n3...simple as that!


Adrian_S

Postare recomandată

Acum ce sa zic...Astept iepurasul sa-si faca treaba,nu numai cu oua sa vina :)))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Stiu ca-i vorba aia:pics or it didn't happen,but it did :)) BBS Powaaa'

Azi am reusit sa pun pe bara rotile de iarna,saracele parca tipau catre mine la 30 de grade aproape scartaind pe Chei,dar au rezistat eroic.

Sunt foarte multumit de cum arata jantele pe masinuta,sper sa-mi fac timp zilele astea sa-i fac poze cum trebuie,daca nu dupa week-end cand o sa dau o tura pana la munte sa le testez.

Keep in touch! :icon_cheesygrin:

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

In sfarsit!

Bine ca le-ai luat, s-au cam lasat asteptate :D

Hai cu pozele, sa vedem minunea!

Link către comentariu

O poza asa de pe telefon,de calitate mai slaba :) In realitate arata mai bine :lol:

post-27661-0-25654600-1335465866_thumb.j

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Looking good :icon_thumleft: au un design deosebit, nu am prea vazut pe masini modelul acesta de bbs.

Ce specificatii au?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Master_Blaster

Acu' arcurile sunt obligatorii.

Arata f bine dar se vede f clar suspensia de off pe spate.

Link către comentariu

I know i know :(

O sa fac poze in week-end sa o vedeti lasata cu suspensie romaneasca a.k.a. ,,3 domnisoare + full trunk " :)))

Link către comentariu

Ala treaba cum jantele astea :D Felicitari

Acum fa rost de bani pentru niste arcuri ca e cam cocotata :P

Link către comentariu

Multumesc baieti!In week-end sper sa apuc sa-i fac niste poze mai bunicele :)

Link către comentariu

Foarte frumos, Adrian. Esti in acelasi stadiu ca si mine.. after step 1 urmeaza step 2 - lowering.

Sunt curios cum o sa fie lasata. Spor in continuare ! :icon_thumleft:

Link către comentariu

Multumesc Andrei!

Am zis ca fac poze,n-am apucat,am fost ocupat cu gratarul si beutura :icon_redface: Masinuta s-a comportat excelent cu noile roti,5 persoane si bagaje full,un consum de aproape 6 % avand in vedere ca am mers mai mereu cu AC on si am cam tras de ea fiind cam plina.Cu suspensia ,,romaneasca"(3 dsoare pe bancheta spate) masina arata perfect lasata,am uitat sa fac poza :lol:

Si eu as vrea sa o las,vedem ce buget o sa am,planuri pentru suspenie oricum de-abia dupa sesiune,inspre iulie.

Pana atunci vreau sa curat tamburii spate+ etrieri+vopsirea lor ;si inca 2-3 chestii la partea din fata a masinii,modificari mici dar de efect :)

Nu ma injurati ca am parcat pe trecere,am stat maxim 1 minut acolo,am lasat pe cineva si am tras 2-3 poze :blah:

Stay tuned!

post-27661-0-44396900-1335801428_thumb.j

post-27661-0-44400500-1335801437_thumb.j

post-27661-0-66103400-1335801521_thumb.j

post-27661-0-50313800-1335801533_thumb.j

post-27661-0-56708800-1335801565_thumb.j

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Care trecere ? eu nu vad nici o trecere :))

Consumul mi se pare foarte bun, or fi rotile usoare :D

P.S. : mi-a placut partea cu gratarul si beutura :))

Link către comentariu

Cum nu vezi trecerea de pietoni,bre?Sau this is sarcasm? :icon_cheesygrin: Bazingaaaaaaa!

SIncer,mi se pare ca trage un pic un pic mai greu,ceea ce ar fi si logic din moment ce suprafata de frecare e mai mare.195 55 15 vs. 185 60 14. BBS-urile astea au goale cam 6 kg.

Cu jantele pe 14" cand am fost primele dati la munte(cam acum 2 ani jumate,in primele 2 luni de permis am mers de 3 ori la munte,deh,emotia descoperirii :)) ) aveam 4,7 % consumul la intors,tot asa cu masina full. Acum am scos 5,4....Dar nu mergeam cu AC atunci.Oricum e ok,am castigat pe stabilitate+look.

I agree,Bogdan!Frumusetea cere sacrificii :icon_cheesygrin:

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

La capitolul look sigur ai castigat, asta e clar :D

Cateodata e bina sa renunti la confort in favoarea look-ului, avem timp la batranete sa ne dam in barci.

Link către comentariu

Bine ca ai trecut la 15" :D schimba masina mult in bine. Ce anvelope ai ales in final? Din poze nu prea imi e clar.

Eu am avut consum de putin peste 6 pe ruta Otopeni - Brasov (am trisat putin ca l-am resetat la otopeni :)) ), dar mers la consum cu doar inca un om in masina, tot donsoara si ac la minim.

Pe serpentine este binevenita acea stabilitate in plus. Stii ce mai contribuie la ea? Niste arcuri, dar vad ca te-a batut la cap si altii asa ca nu insist :P

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sunt Riken-uri Maystorm2 B2.Conti pana la urma a fost o abureala cu ele,ceva de genul,ba le dau nu le dau si Bridgestone erau pe la Satu Mare si ma intarzia inca o saptamana. Asa am reusit sa plec cu masina 2 zile la munte si m-am incadrat cum a trebuit si la banuti,he made me an offer i couldn't refuse :icon_cheesygrin:

Zgomotul la rulare mi se pare aproape inexistent, bine,eram obisnuit cu cele de iarna cu care eram avion...

Stiu ca este binevenita,mai ales pe curbe,cand aveam 205 pe jantele pe 16" ma simteam ca in tanc.Ma uitam la unele Polo-uri cu rotile stock alea inguste inguste cu 165 latime si mi se parea ca sunt de pe alta lume :lol:

Am gasit solutia,pana vin arcurile,imi pun greutatea a 3 persoane pe spate de fiecare data cand merg cu masina si am scapat de grija :))) Low&slow

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu
  • 5 weeks later...
Master_Blaster

Am trecut acum o ora pe langa tine, erai a 2 masina la stop pe Vasile Parvan x cu Kogalniceanu am impresia ca ai facut la dreapta pe Kogalniceanu ca nu te-am mai vazut. Jantele mi-au atras atentia, apoi stickerele... :P Arata chiar mai bine live decat in poze cu jantele alea.

Eram pe bicla asa ca nu cred ca m-ai vazut desi am trecut prin stanga ta la maxim juma de metru. :D

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Hahaha,ziceam eu in mintea mea uite-l si pe ,,nenea" asta ce se baga cu bicla :))) Da,faceam dreapta catre facultate.

,,Drive" safe! :)

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!