Jump to content

Marco Polo 9n3...simple as that!


Adrian_S

Postare recomandată

Noroc cu sesiunea si la mine ca altfel e jale. Bine ca ai toata zapada pe garaj si nu pe masina :winter:

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Cu jantele nu se mai aude nimic,acum oscilam intre BBS-urile alea si Avus 2,dar mai am rabdare,nu ma mai grabesc ca datile trecute,dupa sa-mi bag unghia in gat ca ce fraier am fost ca m-am grabit :)

Razvan,acum muntele e si mai mare,si s-a extins cu vreo 4-5 capete,inclusiv pe margine au inceput sa apara altele :)))

Da George, e foarte ok,plus ca nu am mai scos-o deloc si e curata.Parca mi-e mila sa plec cu ea la ce-i afara :D

Link către comentariu

Ziceam ca nu mai ies cu masina,asa am facut,dar mi-a furat-o altcineva :D

Azi am profitat ca era si un pic de soare si am curatat-o cat de cat.

Cu ocazia asta am gasit si niste zgarieturi ca sa le zic asa,de la gheata,de la zapada,am fost de vreo 2 ori plug pana acum din pacate si am dat de 2 puncte in care e putin luata vopseaua...Si sa nu uitam de dragutii oameni care nu sunt atenti,pe aripa dreapta mi-au tras o zgarietura frumoasa cu un carucior cel mai probabil...Deh,cadou de sarbatori intarziat RO%20flag.gif

P.S. Am vazut ca totusi nu s-a luat asa bine solutia aia ce tinea literele cu POLO,cu ce sa dau ca sa degresez mai bine?

post-27661-0-34142700-1329507095_thumb.j

post-27661-0-98871300-1329507099_thumb.j

post-27661-0-56044300-1329507106_thumb.j

post-27661-0-50586100-1329507111_thumb.j

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Da...Dar stii ca daca apelez la el creste rata pe anul viitor,asa ca prefer sa le rezolv fara casco.E atinsa de ,,dăştepţi" si in alte cateva locuri,2-3,nu foarte grav,dar stii cum e,iti stau pe creier,sper sa le rezolv cand vine caldura :)

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Am gasit un model dragut zic eu,e ok si d.p.d.v. al banilor,dar nu pot sa-mi dau seama daca e original sau nu,pe interior nu am observat semnul Vw sau ceva,am fost doar sa le probez si prezoanele intra la fel de mult ca la cele de tabla,se potrivesc, iar la butuc vin la fix,nu mai trebuie inele de centrare,sunt made in italy, et 38 parca,pe 14"...Si parca le-as lua pe astea,am pus una de proba si arata ok.

Ce ziceti ? :)

post-27661-0-93292100-1330028397_thumb.j

Link către comentariu

Imi place modelul, e deosebit, nu am mai vazut pana acum. OEM sigur nu sunt. Daca ramai la 14" go for it sau them de fapt :D.

Singurul minus ar fi faptul ca au o mica buza si le fac sa arate putin mai mici de 14" :(. Vezi sa nu aiba probleme ca par cam folosite.

Daca erau de 15 sau 16" modelul acesta arata si mai bine.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Mie mi se par pe 13, sau sunt pe 14 cu un cauciuc cu balon mare. Dar nu pot spune dintr-o poza. Eu as merge pe 15 chiar daca ar fi de tabla (dar fara capace mari) or sa dea bine pe albastru vopsite alb sau un rosu.

Link către comentariu

@Ego

In realitate arata mai frumoase si e un model mai special,cum spunea si tu,nu prea am mai vazut.

Par cam folosite pentru ca s-a cam pus praful pe ele,n-au fost miscate de mult timp,il cunosc pe tipul de la care le-as lua,am spalat una si n-avea zgarieturi,decat foarte foarte putin atinse 2 jante,de bordura,probabil,dar nimic grav.

@Master Blaster

Au balon de 80,d-aia par asa mici.Tu cand te referi vopsite alb/rosu,spui in sensul sa vopsesc toata janta sau numai spitele?

Ma tenteaza astea ca au si pret bun si as avea deja si cauciucuri bunicele pentru ele :) As fi vrut pe 15" dar cand am facut trecerea prin octombrie de la 15 la 14" mi s-a parut schimbata(in bine)adica am sesizat un pic de diferenta si din punctul de vedere ca trage mai bine si confort mai mare ( vara balon de 50 ,iarna de 60,latime 195 fata de 185 )Sa stii ca e foarte important aspectul asta mai ales cand mergi cu cineva in masina,asa cand mergi singur hai sa zici ca e ok,dar 70 de cai si 1091 kg si cu inca vreo 3-4 persoane in masina+bagaje,deja trebuie sa tragi ceva mai tare de ea...

Si as prefera pe 14" cu cauciucuri noi decat 15" cu sh....

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Eu ma refeream la jante de tabla cand iti ziceam de vopsea, daca mergi pe aliaj as zice sa mergi pe argintiu. Stiu, se simte diferenta la motoarele mici cand vine vorba de jante, in cazul de fata vorbim de jante AM si iti recomand sa le vezi live, e posibil sa fie mai grele decat de astepti, eu am avut pe a3 jante pe 16 de tabla si aliaj rial iar diferenta intre ele era de cateva kg bune si se simtea si la demaraj, masina era mai sprintena cu jantele de tabla.

Pe ce au fost montate de au balonul asa de mare?

Link către comentariu

Pai am zis ca am fost sa le vad,le-am si pus pe masina,verificat daca se potrivesc,etc.Nu sunt grele,sunt sigur ca sunt mai usoare decat astea de tabla.

Nici el nu stie pe ce au fost,sunt aduse din Germania,nu-s rulate la noi.ZIcea ceva de Golf 4 parca si tin sa-l cred pentru ca un prieten si-a adus un golf 4 anul trecut cu motor 1,4 75 cp si avea jante de tabla cu cauciucuri 175 80 14...

Link către comentariu

Adevarat ce zici, mai bine anvelope noi pe 14" decat sh pe 15". Pentru motorul de 1.2 70cp clar sunt mai potrivite cele de 14, doar daca nu o transformi in show car :))

Care e pretul cerut pe ele?

Link către comentariu

Da,show car o fac,mai pun niste spinnere peste jantele astea si niste neoane si gata :)))

Pretul se invarte pe la 150 euro...

Link către comentariu

Adi,nu te bucura de pretul scazut,nu face aceeasi greseala ca mine.Ia-le doar daca iti plac mult,asa de mult incat sa nu mai vrei sa le schimbi o perioada lunga.aminteste-ti ce ai scris acum cateva posturi.

Daca te vei plictisi de ele,iti va fi greu sa stai cu ele la vanzare,bla bla...

Link către comentariu

@Bogdan

Da,nu am zis ca ma bucur de pret,doar ca au un pret bunicel.Stiu ce am zis de schimbatul jantelor,nu am cum sa uit :)) Daca le iau nu as mai avea in calcul sa le schimb,imi place modelul dar parca inca visez la Avus 2 :D Dar aici apare alta problema, alti bani de cauciucuri,talon mai jos,un cauciuc bun e mult mai scump decat unul pe 14"....

@Ego

Sunt dragute,BBS-uri,nici nu se pune problema ca sunt jante tapene.Imi place cum zice in anunt ,,adevarate doamne ale soselelor" :))

Insa stii cum e,cand le vezi in fata e altceva,mai ales ca nu am certitudinea ca nu-s strambe sau au alte defecte,decat dupa ce le iau...Asa pe astea pe 14" pot sa le duc la verificat mai amanuntit si ce m-ar face sa le iau ar fi faptul ca deja as avea niste cauciucuri pentru ele...

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Am mai gasit o poza cu modelul pe 14"...parca atunci cand e curat arata mult mai atractiv,nu? :))

post-27661-0-93078400-1330381862_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Nimic nou pe la masinuta,merge brici,zilele astea trebuie sa ma decid ce si cum fac,deja incep sa se uzeze cauciucurile de iarna,deci trebuie sa actionez.Cred ca o sa iau jantele pe 14" de mai sus si Dunlop SP01,am vazut numai review-uri bune la ele.

Long time no see acest consum,dar se justifica deoarece am venit pe Buftea-Corbeanca-DN1-Victoriei-Opera si traficul a fost unul foarte ok :)

post-27661-0-51984700-1331667563_thumb.j

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Acum ca s-a terminat sesiunea nu avea de ce sa se grabeasca :)) .

Dai inainte cu rotile de 14" ca se anunta 19 grade duminica. Anvelopele de iarna si-au facut treaba, sa vedem cum se descurca cele de vara.

Ce viteza medie ai avut si cam cati km sunt?

Link către comentariu

Ego,sincer,nici cand era sesiune nu ma grabeam....Cred ca mai incet mergeam,cu gandul unde ma duc :))

Dupa cum am zis,traficul a fost lejerache si nici nu am mers tare,poate un pic pe DN,dar in rest am fost cuminte :icon_cheesygrin:

Cred ca in jur de 45 km distanta,m-am invartit prin Buftea cu niste treaba inainte sa plec cat s-a incalzit motorul,viteza medie 42/48 nu mai stiu exact,ca m-am uitat cand am ajuns la Opera dar batea soarele in bord :))

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Ce chestie...Dunlop-urile de care ziceam mai sus ca as vrea sa le iau sunt fabricate in Thailanda..Sa ma indrept spre altceva?Gen Bf Goodrich - made in Poland?

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!