Jump to content

Inlocuire volan standard cu volan Passat CC


Ace83
 Share

Postare recomandată

Mihai.Nechifor

Am mai inlocuit interiorul unui airbag de la o O2 in capac de airbag de golf5/passat 3 spite, desi nu semanau. Intrebarea nu era daca se potriveste airbagul ci interiorul lui

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cumparat calculatorul de coloana lin 2.0 3C0 953 549 AK si volan de CC,comenzile de pe volan au codul 3C8 959 537D / 3C8 959 586G,ce cablu multifunctinal de airbag imi trebuie?ce cod? post-114028-1434027343914_thumb.jpgpost-114028-14340273843003_thumb.jpgpost-114028-1434027407678_thumb.jpgpost-114028-14340274348488_thumb.jpg scuzati pentru dublu post :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in primul rand iti multumesc pentru raspunsul rapid, am gasit pe ebay.de cu A la sfarsit,este la fel ca F???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu coleg care imi poate spune alocarea pinilor din mufa de comenzi care duce in mufa galbena care intra in inelul de coloana(3C8 971 584 F) ? post-114028-14340374899274_thumb.jpg

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu coleg care are o poza cu cablu multifunctional 3C8 971 584 F cu alocarea pinilor?post-114028-14341255116212_thumb.jpg in poza atasata de mine este cablu multifunctinal care l-am avut pe volanul vechi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu este prea tarziu iti trimit eu luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este tarziu,astept iti multumesc

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Aveti idee la volanul 3C8 419 019 K E74 ce airbag imi trebuie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

D@ny nu ma uita :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Citit mai zilele trecute topicul am dat de o postare (pe care acum nu o mai gasesc) in care se spunea ca un passat CR cu cluster 3c0 920 871 T nu a suportat comenzi volan passsat CC. Am retinut gresit sau asa este?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca are calculator coloana LIN 2.0 imposibil

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bad post

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citit mai zilele trecute topicul am dat de o postare (pe care acum nu o mai gasesc) in care se spunea ca un passat CR cu cluster 3c0 920 871 T nu a suportat comenzi volan passsat CC. Am retinut gresit sau asa este?

 

ai retinut gresit.....

 

daca are calculator coloana LIN 2.0 imposibil

 

nu le mai amestecati.... 

 

 

pare ca este ce trebuie, prinderea este ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Merci Florin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Mihai.Nechifor

Dintre colegii care se ocupa mai des de retrofituri imi poate recomanda un anume tip de volan+airbag? Ar fi vreo diferenta de calitate intre cel cu calc in comenzi sau calc separat? Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este nici o diferenta. Unul s-a montat exclusiv pe Passat iar cel cu calculator pe mijloc pe Golf, Tiguan, Jetta ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau mai bine zis...nu este vreo diferenta de calitate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Ok. Ma gandeam ca poate sunt facute in locuri diferite si calitatea difera, ca am gasit ambele variante cam la acelasi preturi ok si nu ma puteam hotara ce sa iau. Merci baieti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut! Am un passat cc 2011 si am schimbat volanul fara comenzi cu unul multifunctional,mentionez ca am si cruise control. Airbag-ul l-am pastrat pe cel "vechi"(panglicile comenzilor de pe volan fiind dintr-o bucata nu acelea care se mufeaza in partea ce jos a volanului) am incercat si sa adaptez dar imi da Coding Rejected! claxonul functioneaza...deci probabil ca-mi trebuie alt calculator de coloana,care ar trebui sa fie codul calculatorului pentru a se"pupa"intre ele?? Multumesc! 

 

P.S. Atasez si un log aici

Log-WVWZZZ3CZBE715529-166800-cc.txt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti trebuie un 5K0 953 569 T, AA sau AB

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult! Am gasit din pacate doar 5K0 953 569 fara nicio terminatie(T, AA sau AB)..90%dintre ele sunt cu terminatie 549 A,AF, BG etc. Daca ma ajuta cineva dau un cico.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi la colegii care aduc piese pentru retrofit-uri - in general au.. sau iti aduc pe comanda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!