Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

Pe masina montate...sau in magazin...abia in septembrie aflu :))

Link către comentariu

Comprima amortizorul cand schimbi aparatorile....este pe gaz...daca revine repede sau relativ repede in sus,este ok,daca nu revine sau tija lui ramane jos comprimata....trebuie schimbate.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Flavius...80ron a fost kit-ul...

Inca sunt in dubii daca sa ma bag sau nu...avand in vedere atentionarile meteo...

O sa fac un filmulet cu telescopul...sa vedem daca revine sau nu...sincer cred ca sunt cele originale...deci mari sperante nu imi fac...

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Am gasit un loc la umbra si m-am bagat :))

Este foarte simpla operatiunea...3 suruburi...dar daca nu aveti inelara cotita de 16...nu va apucati :)

 

post-14266-0-63725100-1375187747_thumb.j post-14266-0-71434400-1375187749_thumb.j

 

post-14266-0-66610900-1375187748_thumb.j post-14266-0-62985500-1375187750_thumb.j

 

post-14266-0-39875800-1375187746_thumb.j

 

Sunt 100% sigur ca nu au mai fost schimbate niciodata...toate avand coduri originale pe ele...

post-14266-0-15773400-1375187877_thumb.j

 

Telescopele sunt praf...dupa cum se vede si in filmulet :(

 

http://www.youtube.com/watch?v=_NO2-hhSWKk

 

Drumuri bune :)

 

 

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Au si ora chiar...au fost montate cam pe sfarsit de program asa :))

Link către comentariu

de ce inelara cotita? suruburile din poza nu merg desfacute cu tubulara pe un prelungitor?

unde e al treilea surub?

 

trebuie schimbate alea, nu prea isi mai fac treaba  :(

Modificat de Muale
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Al treilea surub este in capatul celalalt al telescopului...iar inelara cotita iti trebuie sa dai jos flansa...

tija are in cap o piulita...si iti trebuie inelara sa desfaci piulita...dar in acelasi tump are si o parte de care sa tii contra...ma oftic ca nu am facut o poza :))

Vizionare placuta :P

 

http://www.youtube.com/watch?v=eyFB788vgmY

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

pai daca nu zici...inelara ca in film aveam. cotita ca cele din trusa aia de ai vazut la mine nu am decat pana la 14

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Aia e pipa ce ai tu pana la 14...am gasit inelara la munca...si ma gandeam ca fara ea...chiar nu aveam ce face :(

In fine...am mai bifat ceva pe lista...ma gandesc la urmatorul quest...cred ca imi fac o lista chiar :))

Link către comentariu

pai de aia m-ai intrebat tu. si nu vad cum tineai contra cu aia.

inelara aveam.

 

m-ai facut curios, o sa ma uit si eu la protectiile alea in spate :D stiu ca un tub de plastic e fisurat.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

La mine tuburile erau chiar bune...dar le-am aruncat...vrei sa fac rost de ele?:) serios vorbesc

Link către comentariu

totusi suspensiile vechi nu erau stricate, nu?!

adica am vazut ca inca se ridicau, poate putin mai incet ... dar .. mai mergeau

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Asa e cum zici...revin mai greu...dar inca mai revin...si inca sunt pe masina...nu am mai umblat de atunci... Urmeaza saptamana viitoare sa schimb bielelete...capete de bara si pivoti...Lemforder rullz :-)

Geometrie si fugim pe Transalpina :-D 

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Am un prieten care a pus capete de bara Lemforder anul trecut, a facut 10.000 km si acum iar le-a schimbat. Si merge linistit...

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Mai...nu stiu de ce le-a schimbat dupa doar 10.000...eu pe masina am tot Lemforder...si le-am schimat acum vreo 4 ani...30.000km...

Link către comentariu

Eu nu am schimbat inca nimic! Si am 60.000 facuti in tara...nu am sunete suspect e, desi mi-a zis un mecanic sa ma pregatesc sa inlocuiesc bieleta pe dreapta

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Am suspensie normala...si cred ca asa o sa si raman :)

Am fost azi de am schimbat bielete...capete de bara si pivoti dupa care am incheiat cu o geometrie...650 ron pac pac :))

Pot pleca in concediu linistit...din pacate aveam niste troznituri si pocnituri care eram sigur ca o sa dispara o data cu schimbul asta de piese...dar din pacate tot acolo au ramas :(

Este cam neplacut sentimentul sa scapi niste bani dar sa nu scapi si de probleme...

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!