Jump to content

Masina mea,LWR-itza


Laurentiu_LWR

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

Exact... ca scrie pe el PD...e pentru daia care nu stau sa citeasca specificatii...li se da mura in gura PD :))

Eu deja sunt la al doilea schimb cu VPD...nu am avut probleme cu el...

Link către comentariu

Am bagat si eu VPD dinasta si is tare multumit de el. Masina parca merge mai bine. Sa vedem cu consumul cum va fi.

 

Tu cu consumul cum stai? Asta cica e mai subtire si ar trebui sa-l pape mai repede...

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

De la ultimul schimb am mai completat cam 800g...dar nu garantez ca l-a consumat pe tot...pentru ca mie imi mai si pierde pe la busonul de golire...deci nu stiu cat s-a consumat si cat s-a pierdut pe acolo...

La schimbul asta vreau sa pun alt buson de golire...si sa schimb si garniturile de la termoflot ca am impresia ca transpira putin si pe acolo...

Link către comentariu

Nu vreau sa te sperii dar eu am B8 si acu imi da B10 ca fac pe 1 an... si imi iese cam 621 la Uniqa. Suntem in aceeasi oala si la varsta si la motor. Mai ai si dezavantajul ca e inmatriculata pe Bucuresti. Tinem legatura ... chiar sunt curios cat iti iese!! Scumpesc astia asigurarile de la an la an. Acu 2 ani am platit 402RON/an si acu am ajuns la 620 fara nici un fel de daune. L-am intrebat pe asigurator DE CE? Si a zis ca datorita numarului de daune foarte mare si ca asiguratorul trebuie sa-si scoata bani!! Pai bun ... dar de la mine care nu am facut daune timp de 10 ani?? Dupa cum ziceam ... asta e tara in care traim si astea sunt legile dupa care trebuie sa jucam!

Link către comentariu

Cat mai e uleiul?

Buson+garnitura as vrea sa schimb si eu...are cateva schimburi la activ si nu vreau sa am probleme la filet. Cand cumperi sa ma anunti.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Nu ma sperii...ca tot fac simulari de prin martie...ma astept undeva in jurul sumei de 1000ron pe 6 luni...asta este...aici chiar nu avem alternative...decat Carpatica...Euroins...etc...

Uleiul chiar azi l-am luat...155ron...i-am zis lui Tiberiu ca urmeaza sa iei si tu si mi-a zis ca deja il are pregatit pe al tau cel mai recent fabricat...

 

Busonul il iau de la Gabi...am dat comanda de filtre...dar astept si garniturile alea de la termoflot care vin pe comanada in 4-5 zile...

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu
scaunele sunt foarte faine,ma bucur pt tine ca ai reusit sa le cumperi, kelu foarte ok, mai rar ca el in zilele noastre,poate te scapa 'maniacul' de florin de cele vechi.

Nu poate omul sa fie pasionat de ceva, ca il si face cineva maniac ... :D

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

S-a mai scumpit de anul trecut.

Spre rusinea mea ,nu stiu ce e ala termoflot/ce garnituri se schimba. :wacko:

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

La sfarsitul lui aprilie anul asta l-am luat si am dat 141 lei pe un bidon de 5l.

Modificat de redline1619
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Pai noi cat am dat Vali anul trecut?ca nu mai tim minte...

Tu de unde l-ai luat Dan?faza a fost ca tipul m-a intrebat cu cat l-am luat anul trecut...si iam zis in jur de 157 tin minte...la care el...s-a mai scumpit...acum e 175...dar pentru voi il las la 155...si tu zici ca de fapt este 141...interesant :))

Link către comentariu

De aici l-am luat http://www.ravenolromania.ro/ ( http://www.gami2000.ro/ distribuitor in Moldova)

Interesant ce ti-a zis...175 lei :lol:

 

Am luat atunci doua bidoane de ulei,unul pentru mine si unul pentru un prieten.

Al meu a costat 141 lei VPD iar pentru prietenul meu VDL 150 lei,inseamna ca a lui costa acum 200 lei daca al tau costa 175 lei :lol:  ?

Modificat de redline1619
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Din greseala am nimerit la cumparaturi in Real...si peste ce dau eu... :D

post-14266-0-68405400-1370869789_thumb.j

La fabuloasa suma de 16 ron...am zis...ce am de pierdut? :)

Azi am fost de l-am probat...sincer...chiar nu am pierdut nimic...char am fost foarte uimit de rezultate...pur si simplu spala rugina...

post-14266-0-54509700-1370869931_thumb.j post-14266-0-17190400-1370869930_thumb.j

 

post-14266-0-73155400-1370870034_thumb.j

 

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Eu nu inteleg de unde ai rugina. ... a fost lovita? :blink:

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

post-14266-0-24833500-1370870185_thumb.j 

post-14266-0-60876000-1370870186_thumb.j post-14266-0-04305000-1370870188_thumb.j 

post-14266-0-57478600-1370870183_thumb.j



A fost atinsa...nu neaparat de alte masini...dar prin diverse metode...de ex cand au fost furate literele TDI de pe portgabaj...au plecat si cu un punct de vopsea...sub busonul de motorina...se cunoaste ca a fost atinsa de mai multe ori cu pistolul de la pompa...si vopseaua la spalat cu jetul mai ales...se duce:)

Link către comentariu

Si lasi asa zonele, sau dai cu grund/vopsea deasupra? Am luat si eu solutia, dar n-am folosit-o pentru ca nu stiu sigur daca trebuie vopsit sau nu.

Link către comentariu

Trebuie sa revopsesti elementele. ..

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Deocamdata le las asa...sa vad ce se intampla...dupa care probabil imi iau un kit de retus...si dau peste....

Link către comentariu

am eu...dar iti dai seama ca nu are cum sa iasa ca lumea...imbinari bla bla...la mine si pe zgarieturi se vede diferenta

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Normal ca nu o sa iasa ca si cum ai vopsi tot elementul...

In primul rand ma bucur ca nu se mai vede rugina...dupa care daca ii fac si retus...o sa ma bucur ca nu se mai vede tabla :P

Link către comentariu

Sunt pana in 50 lei kit-urile originale

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu

Ti-am zis eu ca acolo gasesti ;)

Nu cred ca faci treaba cu kit reparatie, acolo ai suprafata mare.

Trebuie sa il incerc si eu!

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
  • Laurentiu_LWR pinned this topic
  • Laurentiu_LWR unlocked şi unpinned this topic
  • Laurentiu_LWR a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!