Jump to content

Ce secrete ascunde Climatronicul.


voinea
 Share

Postare recomandată

  • 2 weeks later...

stie cineva daca climatronicul bi-zonal de pe g 6 poate sa redea aceste functii? daca da , cum? eu nu mai am acel display si nu stiu exact cum sa intru in acel meniu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutari. am si eu o nelamurire. sunt nou pe forum. am un golf V din 2007 1.9 tdi. nu stiu sigur daca am clima sau nu. teoretic nu ar trebui sa am, deoarece am vazut alte golfuri cu climatronic. am consola cu cele doua rotite, una pentru temperatura aerului, si una pentru directionarea aerului, si butonul de econ, impreuna cu cel de recirculare si dezaburire.

nelamurirea mea, este ca eu tot timpu las rotita de temperatura pe 22 de grade. cand motorul este rece, evident baga aer rece. dar cand se incalzeste incepe sa bage aer foarte cald. dupa un timp aerul se raceste. exact ce se intampla si la climatronic. adica atunci cand ajunge la 22 de grade, incearca sa mentina acea temperatura in habitaclu. sper ca am fost destul de explicit si ma lamureste si pe mine cineva. multumiri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

climatronicu meu nu ascunde niciun secret....am incercat toate combinatiile de taste....nimic

nu pot decat sa schimb din grade C in F

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
salutari. am si eu o nelamurire. sunt nou pe forum. am un golf V din 2007 1.9 tdi. nu stiu sigur daca am clima sau nu. teoretic nu ar trebui sa am, deoarece am vazut alte golfuri cu climatronic. am consola cu cele doua rotite, una pentru temperatura aerului, si una pentru directionarea aerului, si butonul de econ, impreuna cu cel de recirculare si dezaburire.

nelamurirea mea, este ca eu tot timpu las rotita de temperatura pe 22 de grade. cand motorul este rece, evident baga aer rece. dar cand se incalzeste incepe sa bage aer foarte cald. dupa un timp aerul se raceste. exact ce se intampla si la climatronic. adica atunci cand ajunge la 22 de grade, incearca sa mentina acea temperatura in habitaclu. sper ca am fost destul de explicit si ma lamureste si pe mine cineva. multumiri

asa am si eu si e climatronic.dar nu stiu cum sa apas sa intru in meniu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ma ajuta si pe mine cineva sa imi spuna care ie combinatia de butoane pentru diagnoza la climatronic la un seat leon?pls...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Sharanul meu din 2003, nu exista nici o combinatie? Am tot incercat si nu am reusit nimic (cu exceptia schimbarii temperaturii din grade celsius in grade fahrenheit) :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge. Mai incerc maine dimineata...:blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut !

La un Passat B5 diesel, in ce meniu trebuie intrat pentru a vedea presiunea in turbina ?

Multumesc ! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La clima nu vezi asa ceva. Doar din vagcom :)) :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci la mine chiar nu merge la Sharan! Nu vrea deloc! :-(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate cineva sa imi explice ce functii au canalele pe clima de G5 Ma refer la alea care apar cand apesi AC(econ)+ aer sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa incerc si eu sa vad ce meniuri gasesc la Passat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Passat B5.5 2003 1.8T fara computer de bord se poate vedea consumul pe climatronic sau cu vag com?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

climatronicu meu nu ascunde niciun secret....am incercat toate combinatiile de taste....nimic

nu pot decat sa schimb din grade C in F

te pot ajuta eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma ce baiat de treaba mai esti si tu !! marinick. Chiar sunt curios cum vrei sa il ajuti. Mai bine spuneai combinatia : Apasa simultan ECON+AUTO

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna gluma asta :icon_thumright: Oare, pe mine nu ma poate ajuta? :rr:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

mai poate sa-mi dea si mie cineva lista cu semnificatia canalelor de la climatronic?am un golf 5 1.6 cu buton dual inclusiv.

10x to all.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau pentru a vedea direct erorile stocate (fara autotestarea de mai sus) apasat ECON+Recirculare aer 2-3 secunde. Si apoi ca mai sus cu temp+ se trece prin erori. (000 daca nu e niciuna stocata)

PS: iar o sa zica Serban ca el nu are ECON :frigbaitata:

[/q

si cum se sterge o eroare?(daca exista)ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu i-am dat un autotest si mi-a aratat erorile "04FA" care am citit ca ar fi "motor clapa presiune" si 0513 care ar fi "gateway".Imi poate spune cineva ce sunt erorile astea si daca se pot remedia?ori de cate ori am apasat econ timp de 2 s tot erorile astea im apar.Mentionez ca l-a inceput mi-au mai aparut si 4f7,4f8,256 dar le-a sters dupa apasarea econ 2 s.Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut adineaori testul si imi afisaza pe ecranul stang 538, iar pe cel drept 04h. Daca invart de rotita stanga imi apare pe amandoua ecranele iO. Cunoaste cineva daca e vreo eroare indicatia 538 04h, si ce inseamna?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am aflat ca 538 inseamna de fapt CAN-Bus. Dar ce reprezinta ca eroare? Si oare ce inseamna acel 04h? 4 ore sau ce? :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!