Jump to content

Achizitie Passat B5/5.5 - sfaturi si recomandari


koko
 Share

Postare recomandată

Buna, deci revin cu noi informati, masina o cumpar maine, sa imi tineti pumin si va rog sa mai imi spuneti ce sa mai verific. Eu inca ma tot ingrijorez cu acele culori bizare in vasu de expasiune, desi un proprietar de AVF o zis ca nu ii grav trebuie doar sa schimb lichidu.

Maine fac o tura si o sa mai vad ce si cum de aceea va rog sa mai imi spuneti ce si cum sa fac.

Mai astept un sfat bun de la voi.

Have a good timle

Modificat de ninu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astep informati pana maine la ora 3 sau 4 va rog...

Sper sa nu iau tzeapa si sa nu uit ceva sa verific ca apoi sa regret.

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lasa ca nu-i nevasta. Nici aia nu prea sta langa tine toata viata. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) tare asta cosmin ... apoi macar cu masna sa am mai mult noroc ca nevasta nu ma tinut mult.

Nu am somn si tot cotroboiesc forumu, ma dor ochi de la aria passat

Modificat de ninu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce? Asa urata e? :lol: (aria)

Din partea mea... mult succes la achizitionare azi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragi colegi forumisti,

Am cumparato, ii acasa :) ii in parcare. Iupi sunt happy.

Mai multe detali maine, ca acum la ora asta ma dor ochi de la cum am citit facturi.

Merci de timpul accordat si scuze de strsul facut din ultimile zile

Have a good time

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari! Sa o prezinti in aria Masina mea, ca tare am vrea sa vedem si noi niste poze corecte, ca pe site de vanzare nu se vedea mare lucru. Schimba si semnatura...

Cat ai dat pana la urma?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Deci l-am scos la 4000 € ptr ca are un capat de planetara care carie cand virez dreapta (chiar si putin). Saptamana viitoare merg sa ii scot cartea pe mine, plus asigurarea deci o sa ies undeva la 5000€ totalu ceea ce ii beton.

Merge de rupe motoru, dupa 1900 tur/min te da cu capu de tetiera :icon_thumleft: fluiera si in a doua chair cu ESP activat. :) .

Si acum sa fiu mai serios, gata cu copilariile. Sunt multumit. Motoru ii ok, o posibila problema la ambreiaj sau volant dar peste un an, doi (sper). Nu imi bate in pedala dar asa am eu impresia.

Interiorul este ok, chiar corect.

Exteriorul, pentru uni ar zice ca este "nashpa" dar avand in vedere ca ii o masina "frantuzeasca" , made for FRANCE este ok. Pe ici colo cate o zgarietura si o puscatura de vopsea pe plastice dar ptr mine este ok. Deocamdata!

Mai multe detali in noua arie Masina mea . Nu asta http://vwforum.promo...-golf-4-tdi-90/ ci una noaua dedicata AVF-ului :) .

Am sa va multumesc frumos inca o data si mai tarziu o sa pun cate va puncte de verificat la cumparare, dedicat passatului AVF.

Have a good time

post-39904-0-93126900-1340477031_thumb.j

post-39904-0-85735000-1340477096_thumb.j

post-39904-0-16325800-1340477170_thumb.j

Modificat de ninu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa o stapanesti sanatos !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Greetings,

Vreau sa ajut pe cineva din familie sa achizitioneze un passat. In pozele de mai jos apare masina prezentata de catre vanzator (o mica firma care cumpara si vinde masini).

Masina a fost inregistrata prima data in 30/04-2004, 1.9 TDi 4Motion, cutie de viteze 6+1, 182.000km, carte service full zice ca, toate service-urile facute la dealer VW.

Azi ma duc sa ma uit putin la masina, vedem cum se prezinta, un test drive si doamne ajuta.

Pareri si sfaturi sunt binevenite.

post-43466-0-42974100-1347007972_thumb.j

post-43466-0-28008200-1347007978_thumb.j

post-43466-0-63993700-1347007983_thumb.j

post-43466-0-86332800-1347007988_thumb.j

post-43466-0-44211100-1347007994_thumb.j

post-43466-0-37303200-1347008000_thumb.j

post-43466-0-24577300-1347008006_thumb.j

post-43466-0-40656500-1347008012_thumb.j

post-43466-0-29941900-1347008021_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina arata fff bine si are si dotari,nu ne-ai zis pretul,iar in privinta kilometrilor ma indoiesc sa fie reali,cu tot cu carte service,50 de euro si se face cu reviziile la zi :sly: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai am fost la reprezentanta sa verific VIN-ul si totul e super. Reviziile facute la zi, distributia schimbata la 120.000 km. Urmeaza la 240.000km.

Pretul e cam irelevant pentru ca masina nu e in Romania, si nu se poate compara cu preturile din UE.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ne zici cat costa masina nici noi nu te putem ajjuta prea mult!

Scaunele sunt uzate destul de tare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca n-ai vazut scaune uzate...

Pentru 182kkm sunt impecabile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost ieri sa vedem masina iar scaunele nu sunt uzate chiar deloc. Diferentele de noanta din alcantara sunt din cauza directiei fibrelor, alcantara in sine nu este uzata. Pielea de pe scaunul soferului are cateva cute dar arata excelent. Volanul nu are zgarieturi, ci doar o uzura minora la "ora 12", adica in varf. Manerele usilor nu sunt deloc uzate sau zgariate, in schimb mansonul schimbatorului de viteze e cam mancat.

Masina se comporta foarte bine la drum, amortizoarele si suspensia amortizeaza toate denivelarile, gropile, santurile... tot. Nu trage, nu bate, nu vibreaza. Are o zgarietura in zona spalatorului de far dreapta, una pe aripa spate dreapta, iar capota are cateva ciobituri, masina fiind folosita ca masina de naveta intrun oras destul de mare si aglomerat.

Kilometrii nu sunt dati inapoi.

Masina a fost cumparata :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci masina era pentru tine, nu pentru cineva din familie, nu? Sa o stapanesti sanatos! Sa ne impartasesti si pretul platit pentru o masina cu 10 ani vechime care se prezinta destul de bine.

Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 ani vechime, te rog :))

Masina nu e a mea, e a tatalui meu.

Multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am si eu o curiozitate,azi am fost cu un prieten sa cumpere un vw passat la fel ca al meu (an2001,1.9 berlina etc) ce am constatat si am ramas surprins pe afisajul de la bord nu se aprinde nimic nu cit cosuma in mers ,temp. de afara etc bezna totala si pe minerul de la stergatoare nu are butoanele de resetare de schimbi sa vezi cit consuma .consumul la ultima suta de km etc ,exista si passat fara astea eu unul nu am mai vazut pretul era de 5500 euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista si fara. Din cate am inteles chiar si cele High Line vandute noi in Romania erau fara computer de bord, acesta fiind optional.

Am avut primul Passat fara computer si al doilea cu computer. Computerul schimba mult aspectul bordului....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, exista ... am pus la o gramada de Highline - de Romania - Multe sunt fara BC, fara tempomat si cu doar 2 airbag-uri.

Oricum, masina sa fie buna, ca BC-ul se pune dupa aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata bine,merge bine a zis ca o lasa o saptamina in proba,rar gasesti asa.Si cit costa BC-ul cu manopera cu tot?

Modificat de cristimatei
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un BC minidot e 300 de lei max+ maneta vreo 100+manopera, depinde un de il pui, sunt oameni si oameni

Deci per total nu BC-ul e important, masina sa fie buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut, am luat in vizor b5.5-ul unui prieten de familie de care suntem foarte incantati. Masina in speta este din 2004 daca nu ma insel, culoarea este auriul acela, motor 1.9 131 cp 4motion, manuala in 6 trepte. Ca dotari cand i-am vazut-o in garaj am putut sa observ ca are xenon, scaune piele alcantara incalzite, esp, clima, volan in 3 spite...

Masina are in prezent 47,000 km. Stiu sigur ca sunt ai ei, masina arata absolut impecabil, ca una de showroom. Vopseaua, scaunele, volanul, pedalele si schimbatorul arata ca si cum masina ar fi noua. Pretul in schimb este undeva pe la 9000euro.

Vreau sa va intreb daca merita achizitia unei asemenea bijuterii, la ce ar trebui sa ma astept cand o achizitionez(eu stiu ca are reviziile anuale facute, ulei filtre etc, dar mai mult ca sigur o sa am si eu ceva de investit). De asemenea, orice alt sfat este binevenit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!