Jump to content

Achizitie Passat B5/5.5 - sfaturi si recomandari


koko
 Share

Postare recomandată

www.topcars-pipera.ro Ce putini km au masinele lor. Unde oare le gasesc ? :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passatul meu este de vanzare, Highline, AVF (130 Cp/4000rpm, 310 Nm/1900rpm), cutie FRK 6 trepte, 43.000 Km, MY 2003, Xenon, CD changer, pachet drumuri grele.

poze cu masina VEDETI AICI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate un pret pe pm sau mail ?

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut sunt nou pe acest forum, si sper sa nu incalc nici o regula dar imi incerc norocu. Am 19 ani si stau in toronto aici masini sunt multe, dar m-am decis sa imi iau un Vw Passat :salut: am eu ceva cu masinile japoneze si coreene etc. Dupa ce caut de ceva timp am dat de doua oferte tentante, tzinand cont ca va fii prima masina a mea (am condus de doi ani masina tatalui meu un V6 Intrepid masina americana) vreau sa va rog sa va datzi cu parerea la urmatoarele oferte care credetzi ca e cel mai indicat.

Prima masina:

http://www.trader.ca/powerpage/details.asp...84&adid=4503511

A doua masina:

http://www.trader.ca/powerpage/details.asp...54&adid=4517536

A treia masina:

http://www.trader.ca/Search/Details.asp?mk...category=&CAT=1

A patra masina

http://www.trader.ca/powerpage/details.asp...41&adid=4681347

Nu stiu la care sa ma decid sau daca sa ma decid. Inca ceva daca stie cineva cam care este consumu la un passat 1.8t si catzi cai putere. Modelu asta imi place tare mult astept sa imi raspundetzi. success

P.S. daca nu am scris foarte coregrafic sper sa ma iertatzii nu am mai scris in ro de ceva timp ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat-ul de 1,8T are 150 CP, un cuplu de 210NM si un consum urban de cca 10,5%, iar in exterior cam 8% la 130km/h. Personal, mie imi place mult cum merge acest motor si consumul nu mi se pare f. mare pentru performsntele lui.

Mult succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine arata ultimul dar acela cred ca este V6 4 motion,pacat ca are cei mai multi km,apropo acolo vw nu au climatronic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt sigur cred ca au daca il cumperii cu obtziunea climatronic, sincer nu ma deranjeaza ca am buton pentru A/C atata timp cat baga pentru ca nu vad mare differenta intre climatronic si aer conditizonat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut. Vreau sa-mi iau un Passat 4Motion si nu stiu daca merita?

Masina este a firmei unde lucrez, a conduso colegul meu.

Ca dotari:climatronic, tempomat, ESP, scaune incalzite, tapiterie piele, Cd cu 6 discuri, 6 viteze, 4x4, etc.Masina are 68.000 Km reali, revizii la zi, fara accident. Pret. 10.000 EURO.

Rog sa ma ajitati sa ma decid, dar pana maine ca trebuie sa dau raspuns.

Multumesc.

Completez masina este din 2002 octombrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt dotari si mai ales pt nr-ul de km merita, eu as cumpara-o!

Modificat de R Z F
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uitati`va la data penultimului post ... Sep 28 2005, 04:28 AM .. credeti ca mai e valabil ? :-?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

@ Golfrobi parerea mea e ca merita banii . Daca asta e kilometrajul si astea-s dotarile sigur merita .

apropo acolo vw nu au climatronic?

Din cate stiu eu climatronicul e interzis la autoturismele care se importa in state si Canada . Doar AC si-atat .

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai oameni buni uitati-va la ce a intrebat @golfrobi azi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@golfrobi- Parerea mea este ca merita, mai ales daca, asa cum a scris si RZF, nr de kilometri este real.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@golfrobi. si eu zic ca merita. la km astia si la ce dotari are...e superoferta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca are nr de Km reali si este in stare buna, Octombrie 2002 (in talon anul 2003), 10.000 este un pret dubios de mic. Pretul normal de piata, la o masina in conditiile de mai sus 14.000 de Euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

@ yukon , ai dat reply la ce-a scris golfrobi , dar n-ai citit tot ce-a scris . Masina e a firmei unde lucreaza si probabil ca de-aia e pretul care e . Daca ar fi avut belele majore , nu crezi ca ar fi aflat , tinand cont ca lucreaza in aceeasi firma ? :Driver:

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu-l vrei tu il iau eu si-l vand a doua zi in targ cu 14.000 lejer :Driver: cred ca ai inteles ce vreau sa-ti spun....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dau eu 11.000 Euro pe masina. Faci si tu o mie de Euro :excl:

By the way... Ce culoare este? Este Highline? Banuiesc ca da dupa ce ai scris mai sus...

Modificat de yukon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru ajutor, dar a trebuit sa licitez cu un coleg si am ajuns la 11500 Euro pret cu care am luato.

In acest caz ce parere aveti ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pret bun.S-o stapanesti sanatos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin cu cateva poze sa vedeti pe ce am dat banii.

post-10959-1173538133_thumb.jpg

post-10959-1173538304_thumb.jpg

post-10959-1173538323_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@golfrobi, super pret si super masina. Sa fie intr-un ceas bun, felicitari pentru achizitie. Lipseste ceva la masina oricum, un sticker vw :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaa, l-ai cump

Modificat de yukon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!