Jump to content

JUST QUATTRO


hangyouridols

Postare recomandată

M-ai facut purisan,nu ? :Computer: :coffee_lol:

Modificat de mcornel
Link către comentariu
  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hangyouridols

    105

  • Turbocip

    11

  • Circoloco

    11

  • rotitza

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

In poze nu se observa diferenta prea mare, mie imi plac cum arata astea.Acuma tu probabil ca te-ai obisnuit cu cele anterioare si live se observa diferenta mai bine, sa ai noroc la ele si sa ne spui impresiile.

Link către comentariu

Multumesc in primul rand pt aprecieri,ma ajuta sa-mi revin din soc :lol: ;ca impresii,absorb mult mai bine denivelarile si nu mai scutura asa tare,deci clar o imbunatatire a confortului,dar nu e nimic radical.Bine,nici suspensile sport dure nu ajuta :lol:

Link către comentariu

E si tu acum :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Consider ca n-ai platit mult pe jante... Am vrut sa fac o comparatie cu Franta, dar nu mai gasesc anuntul respectiv, erau undeva la 500euro, tot cu pneuri.

O sa te obisnuiesti cu diferenta practica mai usor ca si cu diferenta vizuala. :lol:

Link către comentariu

Schimbare de planuri:jantele pe 18 le voi pune inapoi pe masina(bine ca n-am apucat sa i-au banii de la cel care vrea sa mi le cumpere).iar cele pe 17 le voi pastra in eventualitatea ca voi inmatricula masina la anul in tara si voi pune cauciucuri de iarna pe ele.

Link către comentariu

Ma bucur ca te-ai razgandit ii statea foarte bine cu jantele pe 18 . Cand am vazut pozele cu noile jante aveam impresia ca masina e pregatita de iarna.

Link către comentariu

Tot la "vechea iubire" te-ai intors :icon_cheesygrin: , sa le vezi zilnic si sa nu fii impacat cu ele, e de inteles.....

Link către comentariu

Da ..si eu zic ca in raport cu masina erau mici..bune-s pentru iarna :).

Link către comentariu
  • 1 month later...

Felicitari pentru masina, am citit tot topicul tau si am ramas placut surprins de modificarile aduse.

Interiorul e bestial si la ce bani ai dat ...... chiar e o super investitie care merita 100%.

Legat de jante, eu am acelasi model ca al tau si vreau pe 18", totusi nu stai in Ro si asta te ajuta si poti merge cu jante de 18 linistit, cel mai bine pastreaza jantele de 17 pentru cand mergi in Ro, eu am fost de cateva ori acasa cu cele de 17 si sunt chiar ok.

Iar legat de modificarile tehnice BIG LIKE !

Sa o stapanesti cu bine in continuare si spor la modificari in continuare ca asa e in lumea asta, niciodata nu ne oprim :)

Link către comentariu
hangyouridols

Multumesc,mi-ai intors favorul cu LIKE :)

Jantele pe 18 sunt inapoi pe masina,nu ma pot desparti de ele pana la urma,e dragoste masochista :)

Cat priveste modificarile,am mai facut cate ceva,dar mi-a fost lene sa fac poze si sa prezint aici;sper sa depasesc momentul :)

Link către comentariu

super tare masina, se cunoaste ca ai pus pasiune la modificari. asteptam sa vedem si modificarile pe care le-ai mai facut!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
hangyouridols

Intr-un final am reusit sa fac niste poze cu noile modificari:full led interior,senzori parcare Cobra si bluetooth oem.

SAM_0968.jpg

SAM_0969.jpg

SAM_0970.jpg

SAM_0971.jpg

SAM_0972.jpg

SAM_0974.jpg

post-30690-0-41772500-1339416579_thumb.j

post-30690-0-80928700-1339416593_thumb.j

post-30690-0-44594100-1339416609_thumb.j

post-30690-0-08887500-1339416624_thumb.j

Modificat de mcornel
Link către comentariu

Senzori au venit in culoarea aia ? E o diferenta intre ei si bara dar merge, eventual o revopsire a lor in culoarea masinia ar rezolva problema.

In rest n-am ce zice stau si ma uit la poze , imi place mult, pot spune cel mai frumos A4 avant de pe forum.Bafta in continuare.

Link către comentariu
hangyouridols

Senzorii au fost vopsiti,dar prost;oricum am de gand sa vopsesc cateva elemente din caroserie si vor fi si senzorii vopsiti din nou.

Faza e ca m-am pacalit punandu-mi senzori,cand puteam sa-mi pun camera marchariere,ceea ce va urma in curand,dand comanda de interfata multimedia+camera.

Multumesc de aprecieri :)

Link către comentariu

Camera o pui in bara sau in locul unei lampi de numar? Probabil sti,exista camera cu lampa numa integrata pt fiecare masina . N-am cautat pt A4 dar pt passat am gasit.

Sunt buni si senzori ca o completare la camera video. Daca ii si revopsesti o sa iasa perfect.

Link către comentariu
hangyouridols

La A4 camera AM vine cu tot cu lampa,asa cum ai specificat.

Link către comentariu

Ce ai putea sa ii mai faci oare? :D Pielea tapiteriei arata superb. :icon_thumleft:

Link către comentariu
hangyouridols

Mai sunt cateva mici modificari care mi le doresc si anume sa pun incalzire in scaune si etrieri de S4 pe spate,ca sa-i completez cu cei de pe fata,pe care ai caut de mult timp si nu gasesc.

Si aici cred ca ma voi opri,masina ajungand la un nivel de ridicat in ceea ce priveste gadgeturile;cel putin asa cred eu :)

Modificat de mcornel
Link către comentariu
hangyouridols

Mi-au ajuns camera marchariere si interfata multimedia,sa vad cand am timp sa le montez,pt ca intre timp miercuri am o programere pt schimbarea kitului ambreiaj si a discurilor~+placutelor fata.

post-30690-0-05688200-1340035205_thumb.j

Modificat de mcornel
Link către comentariu
  • 3 weeks later...
hangyouridols

Si camera marchariere montata+RS4 B7 frana de mana :icon_bounce:

post-30690-0-50544100-1341409189_thumb.j

post-30690-0-41031000-1341409205_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!