Jump to content

Ceasuri bord


DanuLS
 Share

Postare recomandată

alea nu apar. sunt ascunse. placutzele alea sunt demontate din bord si vin sub o placa care are decupata forma lor minus o margine finutza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • adrry

    38

  • DanuLS

    18

  • ambro

    8

  • C.T.C.

    6

Top Posters In This Topic

:) sincer, n-am avut curajul sa pun asa ceva pe masina :(

mai sunt si alte modele :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil o proasta calitate a becurilor... altfel nu am cum sa explic de ce au pocnit... :( ... totusi eu prefer led-uri.. e mai sigur.. hehe...

<{POST_SNAPBACK}>

mercik..

am rezolvat-o, acum merg!

insa am constatat ceva :) ... la butonul de lumini, daca tin apasat pe el, incep stergatoarele sa mearga :)

cine stie ce are? recunosc k am demontat tot bordul, toate firele erau insirate prin masina. da... eu cred si sper k le-am pun pe toate la locul lor - cum trebuie..

cine ma ajuta cu o inf?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei care isi fac cadranele...cum stiti ce marime sa le dati pe calculator, ca sa va iasa marimea exacta la imprimanta...si ce imprimanta trebuie ca sa scoata pe hartia aceea speciala? ca doar nu scot pe coala A4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei care isi fac cadranele...cum stiti ce marime sa le dati pe calculator, ca sa va iasa marimea exacta la imprimanta...si ce imprimanta trebuie ca sa scoata pe hartia aceea speciala? ca doar nu scot pe coala A4

<{POST_SNAPBACK}>

de ce sa nu scoti pe un A4? economie tata, economie... :blink:

eu unul am dat toate cadranele jos si le-am scanat. adevarul e k am avut cateva probleme cu marimea dar pana la urma le-am reglat din setarile imprimantei. n-ai altceva de facut decat sa scoti cateva foi si sa vezi care ti se potriveste.

ai mai putea sa le masori dar mie mi-a fost mai usor asa...

cat despre imprimanta.. vezi ce proprietati are hartia / autocolantul pe care vrei sa le scoti (sunt pt imprimanta laser si copiator, sunt pt cerneala.. si probabil k or fi si universale).

eu le-am scos pe undeva pe langa Universitate si m-a costat 1,6 Ron cu autocolantul lor :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aaa...pai e parfum asa..ca eu nu am imprimanta..ma duc la ei cu modelu si imi scoate, nu? Pe la universitate pe unde? Cred ca trebuie sa masori cat de cat...ca altfel cred ca scoti cam multe foi...pana iese exact marimea perfecta

Modificat de ambro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aaa...pai e parfum asa..ca eu nu am imprimanta..ma duc la ei cu modelu si imi scoate, nu?

<{POST_SNAPBACK}>

de preferat ar fi sa iti faci tu ceasurile (sa le scanezi) si sa te duci cu o discheta / CD cu poza respectiva.

P.S. ai grija sa fie marimea care-ti trebuie tie!!! ti-am spus, mie, cand am scanat cesurile, mi-au iesit putin mai mari si am fost nevoit sa fac niste "teste", sa setez imprimanta pana mi-a iesit cum am vrut eu..

spor la treaba :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU MA PRICEP..AM CALC...DAR HABAR NU AM SA UMBLU IN ADOBE, COREL, PHOTOSHOP SI ALTELE...DACA VREI BINEINTELES CAND AI SI TU TIMP..VII PE LA MINE SA MA AJUTI...SAU...ORICUM NU AM SCANNER :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dAR NUNTELEG CE CEASURI TREBUIE SA SCANEZ..AM DEJA MODELUL IN CALCULATOR..E PRELUAT DE UNDEVA, SCRISE, TOT..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU MA PRICEP..AM CALC...DAR HABAR NU AM SA UMBLU IN ADOBE, COREL, PHOTOSHOP SI ALTELE...DACA VREI BINEINTELES CAND AI SI TU TIMP..VII PE LA MINE SA MA AJUTI...SAU...ORICUM NU AM SCANNER  :D

<{POST_SNAPBACK}>

Vitezometrul pana la cat este? (eu am salvate unele cu 260 km..)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dAR NUNTELEG CE CEASURI TREBUIE SA SCANEZ..AM DEJA MODELUL IN CALCULATOR..E PRELUAT DE UNDEVA, SCRISE, TOT..

<{POST_SNAPBACK}>

eu nu aveam modelul ceasurilor.. si ce aveam nu-mi place!

asa k am desfacut tot bordul, am demontat ceasurile (vitezometru, turometru, apa si benzina) si le-am scanat. nu e uros da.. merge!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vitezometru pana la 200, si desenu pe carel pun e cu 220, in fine..problema e ca nu am turometru, ci un ceas..si model poentru acel ceas nu am :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu inteleg de ce te mai deranjezi sa pui cadrane albe daca nu ai turometru... acolo era tot farmecul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vitezometru pana la 200, si desenu pe carel pun e cu 220, in fine..problema e ca nu am turometru, ci un ceas..si model poentru acel ceas nu am :D

<{POST_SNAPBACK}>

tocmai d-asta iti spuneam k mai bine ar fi sa scanezi ceasurile..

ai mare grija!!!! daca-l pui pe cel de 220 in locul a 200, cu siguranta ti se modifica si gradatiile si o sa ai probleme cu km/h... nu vei stii exact cat ai; o sa apara diferente in plus sau minus...

cel mai bine ar fi sa dai bordul jos si ... daca nu mai circului vreo 2 zile cu masina, te pot ajuta eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da patroane, AJUTA-MA, ca masina e stricata de cateva zile, si momentan nu am bani sa o fac..asa k putem lucra. eu stau in tineretului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da patroane, AJUTA-MA, ca masina e stricata de cateva zile, si momentan nu am bani sa o fac..asa k putem lucra. eu stau in tineretului

<{POST_SNAPBACK}>

si eu spre resitza :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Paio la locatie scrie Bucuresti... ;)

<{POST_SNAPBACK}>

;) ..... ;) ....si resita nu e cumva si in buc......sau au scos-o din buc?

Modificat de boboGti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bobo ai dreptate...da primul gand m-a dus catre orashul resitza..astept sa ma lamureasca addry

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bobo ai dreptate...da primul gand m-a dus catre orashul resitza..astept sa ma lamureasca addry

<{POST_SNAPBACK}>

depinde cum vrezi "resita". daca te iei dupa pozitionarea ei, poti spune k e in afara bucurestiului.. ;) mai are putin si-mi bate porumbu-n geam ;)

la piata resita stau!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Intrebare: voi care ati dat ceasurile jos ati demontat si volanu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare: voi care ati dat ceasurile jos ati demontat si volanu ?

se poate si cu volanu la locu lui, dar e mai practic cu el scos (iar pentru asta ai nevoie de o tubulara de 24)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate si cu volanu la locu lui, dar e mai practic cu el scos (iar pentru asta ai nevoie de o tubulara de 24)
Mihai io cred ca l-am dat jos de 10 ori , merge si cu volanul la locul lui,lejer .

Si niste, poze cu bordul facut de bobo ..................

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!