Jump to content

Activari functii si modificari


Tracto
 Share

Postare recomandată

Am crescut eu relantiul pe 1,9, mai încearcă sa te loghezi pana îți accepta codul ala la securitate pe motor, după aia intri la adaptare pe canalul 6 dacă nu ma înșel. 

Vezi sa nu fie alt cod la 2.0, 12233 merge la mine dar poate la tine sa meargă altul. 

Modificat de olylucyan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 26.02.2011 at 11:33 PM, SosoASD said:

Ma poate ajuta cineva cu o codare pentru un A4 B6, 2004, sa aprind US lights? am incercat sa setez ce spunea un coleg mai sus, adaugand 4 parca...dar nu a mers, nu s-a schimbat nimic. De asemenea, se poate activa folosind Long Coding Helper? nu stiu daca e aria pentru a posta aceasta intrebare, dar cum activez Long Coding Helper, pentru ca nu imi apare, trebuie instalat ceva separat? Multumesc anticipat.

Bara de instrumente coding și la ultimul număr schimbi și pui 3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde de centrala electrica care o are, daca suporta. Oricum, in cei 7 ani de la postarea lui, cred ca a aflat daca merge sau nu ....:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, ma puteti ajuta si  pe mine cu o recomandare pentru achizitionarea unei diagnoze auto? Ma refer in special daca imi puteti indica un loc anume(de preferat in Bucuresti) de unde pot sa cumpar cu incredere...pe net sunt foarte multe si nu as vrea sa iau ceva cu care sa vad doar cateva valori si atat, spun asta pentru ca am incercat de curand un vcds-ul  unui prieten si nu mergea mai nimic in el...doar cateva module. @Florin poate poti sa imi recomanzi tu ceva aici in Bucuresti. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,se pot activa sa functioneze luminile de pozitie cind functioneaza si motorul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu vrei ceva gen DRL, pozitiile sunt parking lights, 99% cred ca nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, pentru activare bec pozitie in bord si semnal sonor la deschidere usi (cu pozitia aprinsa) care ar fi setarile?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu suna cind deschizi usa sofer si ai pozitia aprinsa atunci ai defecta yala de la sofer ,mai exact switchul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

corect -

daca nu merge nicio avertizare sonora - carburant, faruri, etc - atunci este buzzerul din ceasuri de vina - necesita inlocuire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu apare martor aprins in bord si nici nu suna la deschidea portierei, cred ca nu a fost echipare din fabrica... ma gandeam ca pot activa aceste functii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

este de fabrica - la tine este un defect - ori switch yala, ori buzzer ceasuri - ti-am scris mai sus cum sa verifici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/8/2018 at 12:39 PM, Coupex said:

Nu apare martor aprins in bord si nici nu suna la deschidea portierei, cred ca nu a fost echipare din fabrica... ma gandeam ca pot activa aceste functii.

ai grija sa nu deschizi vreodata masina sa lasi cheia inauntru fara sa pui contactul ,pentru ca ea se va incuia iar automat si nu o mai poti deschide decit cu a 2 a cheie.asta ca ai yala defecta....mai stiu care au ramas asa si au trebuit sa sparga geamul sa intre in masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

pai, asta e sfarsitul, daca nu se repara din timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc ptr. sugestii, intradevar nu suna nici cand apare semnul de la motorina, o sa incerc sa gasesc un buzzer si sa il inlocuiesc (banuiesc ca se gaseste pe placuta ceasurilor de bord). Mai am o rugaminte, nu gasesc codul de la cablul de senzori parcare care vine de la modul pana in fata la buzzer.

Ma poate ajuta cineva ? 

Multumesc

Modificat de Coupex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Buzzer -necesita inlocuire. Da, este pe placa de baza a ceasurilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...
Arsene Madalin

Salut , vin si eu cu o rugaminte, pot activa functia de coming home/leaving home la un audi a4/ b6 din 2004.

daca da, stie cineva cum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

*G*E*O*R*G*E*

Salutare, imi poate si mie cineva cum sa activez afunctia de blocare usi la 15 km la un a4 b6, precizez ca am un tester delphi ds150e, multumesc anticipat!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu Delphi nu prea am făcut codari. Îl am și pe acesta, dar îl folosesc pt altele. Din codare pe 46, se face. Vezi cum are Delphi 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multifunction/ Central lock (Central locking)/Adjust.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

*G*E*O*R*G*E*

Salutare, ma poate ajuta cineva, am un tester delphi ds150e si din gresala am activat pozitiile si proiectoarele in momentul cand pun contactul, este vorba de un audi a4 b6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inainte sa mai umbli prin setarile masinii, mai bine documenteaza-te, risti sa strici si sa trebuiasca sa apelezi la ajutor specializat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut ma poate ajuta cineva pentru activarea unor funcții de preferat din București și un pret decent ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi in aria ptestari servicii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut,

   Am un A4 B6, 1.8T quattro, model SUA, cu mile si km pe ceasuri, cu buton de incuiere/descuiere usi si pe panoul soferului si de incuiere pe consola la locurile din spate. Vreau sa schimb sa imi afiseze consumul in l/100km, ceasul cu 24h..etc, adica afisaj EU la ceasuri. Dar, cand fac codarea, nu mai pot descuia din butoanele interioare usile. Are cineva o solutie/idee ce ar trebui sa fac?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!