Jump to content

Service Volksparts - Linie ITP


volksman
 Share

Postare recomandată

Salut,

as dori sa fac revizia + ITP pt un Lupo, 1.0 benzina. Aprox cat e pretul la voi?

Imi poti spune daca e posibil azi sau maine (la orice ora)? Deoarece azi si maine sunt singurele mele zile libere pt o perioada lunga.

Multumesc pt un raspuns rapid,

Claudius

imi pare rau, am ajuns cu programarile pe saptamana viitoare deja

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

In urma unui drum mai lung am suspectat masina ca nu mai trage cum trebuie, iar franele care scartaiau. Am cerut o oferta de pret la magazin, mi s-a dat imediat, apoi am fost pentru a ma convinge de cele suspectate de mine la service la Ciprian.

Dupa un test in mers cu masina, concluzia a fost ca discul nu mai este in parametrii lui dar mai merge vreo 20 de mii, placute si discuri pe spate ok( zgomotele sunt din cauza insertiilor metalice din placutele bosch), discuri pe fata destul de uzate, mai merg 15-20 de mii placute pe fata fiind recent schimbate deci bune.

Pe aceasta cale le multumesc celor de la magazin pentru promptitudine si pentru timpul pierdut in a-mi face oferta pentru piese, iar celor de la service pentru amabilitate si profesionalism, in alta parte mi s-ar fi spus ca toate cele incriminate de mine sunt defecte si hai sa le schimbam sa iti luam banii.

In cateva zile ma voi hotari daca fac operatiunea acum sau la inceputul primaverii dat fiind faptul ca in 6 luni nu voi face mai mult de 10 mii de km.

Inca o data multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

In urma unui drum mai lung am suspectat masina ca nu mai trage cum trebuie, iar franele care scartaiau. Am cerut o oferta de pret la magazin, mi s-a dat imediat, apoi am fost pentru a ma convinge de cele suspectate de mine la service la Ciprian.

Dupa un test in mers cu masina, concluzia a fost ca discul nu mai este in parametrii lui dar mai merge vreo 20 de mii, placute si discuri pe spate ok( zgomotele sunt din cauza insertiilor metalice din placutele bosch), discuri pe fata destul de uzate, mai merg 15-20 de mii placute pe fata fiind recent schimbate deci bune.

Pe aceasta cale le multumesc celor de la magazin pentru promptitudine si pentru timpul pierdut in a-mi face oferta pentru piese, iar celor de la service pentru amabilitate si profesionalism, in alta parte mi s-ar fi spus ca toate cele incriminate de mine sunt defecte si hai sa le schimbam sa iti luam banii.

In cateva zile ma voi hotari daca fac operatiunea acum sau la inceputul primaverii dat fiind faptul ca in 6 luni nu voi face mai mult de 10 mii de km.

Inca o data multumesc!

de aceea se face intai constatarea inainte de a comanda piesele,

mai grav este cand se face comanda dupa o constatare "binevoitoare" facuta il alta parte si se dovedeste

ca de fapt nu ii trebuia nimic masinii, am patit des si asa ceva, tot servicii catre forumisti,

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Pentru incarcare aer trebuie programare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Pentru incarcare aer trebuie programare?

da, multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Pe parte electrica lucrati?

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK

Vin eu cu ceva mai...dificil:

volant pe un DSG schimbati ?

Bineinteles, cu piesele de la volksparts....

Am nevoie de un raspuns sincer, decit sa fiu cobai prefer sa ma trimiteti undeva unde sa imi rezolv problema la sigur.

Din cite am inteles este un procedeu ceva mai dificil. Odata cu schimbarea volantei voi face si schimbul de ulei la cutie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK

Vin eu cu ceva mai...dificil:

volant pe un DSG schimbati ?

Bineinteles, cu piesele de la volksparts....

Am nevoie de un raspuns sincer, decit sa fiu cobai prefer sa ma trimiteti undeva unde sa imi rezolv problema la sigur.

Din cite am inteles este un procedeu ceva mai dificil. Odata cu schimbarea volantei voi face si schimbul de ulei la cutie...

nu am avut la schimb pana acum volant DSG, nu ne-am ferit de ele,dar nu a aparut ocazia,

exista documentatie de service, nu cred sa fie vreo problema,

multumim

Buna ziua,Pe parte electrica lucrati? Mersi

depinde la ce te referi,

se lucreaza la nivel generalist, dar nu avem un electrician specializat

Modificat de volksman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat costa la dvs o volant de DSG cu masa dubla si ce cod are?

Din cate stiu eu este Luk. Skoda Octavia 2, 1.9 tdi, BKC, 205 CP, 2006.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat costa la dvs o volant de DSG cu masa dubla si ce cod are?

Din cate stiu eu este Luk. Skoda Octavia 2, 1.9 tdi, BKC, 205 CP, 2006.

2.500 ron,

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Alex. Am primit pretul pe kit ambreiaj. Vreau sa stiu ce manopera ai pentru schimb. Eu sunt plecat din tara pentru vreo inca sapte zile. Sper sa ajung cu ea acasa pe roti, scartaie tare uneori la plecare si alteori freaca in mers asa ca doua table. Cred ca ramane rulmentul de presiune blocat.

Merci, o zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Alex. Am primit pretul pe kit ambreiaj. Vreau sa stiu ce manopera ai pentru schimb. Eu sunt plecat din tara pentru vreo inca sapte zile. Sper sa ajung cu ea acasa pe roti, scartaie tare uneori la plecare si alteori freaca in mers asa ca doua table. Cred ca ramane rulmentul de presiune blocat. Merci, o zi buna!

450 ron manopera,multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Alex, cand ajung in tara dau un tel si mi spui cand pot veni pentru operatiune.

Toate cele bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Alex, cand ajung in tara dau un tel si mi spui cand pot veni pentru operatiune.

Toate cele bune.

multumim si noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, Dati-mi va rog un nr. de telefon de la service. Vreau sa sun pentru o programare pentru o revizie la un POLO. Uleiul si filtrele le-am achizitionat deja de la magazinul din Dezrobirii. Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, Dati-mi va rog un nr. de telefon de la service. Vreau sa sun pentru o programare pentru o revizie la un POLO. Uleiul si filtrele le-am achizitionat deja de la magazinul din Dezrobirii. Va multumesc.

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,

M-ar interesa si pe mine daca puteti sa schimbati o punte spate de golf 4 si la ce pret m-ar duce cu tot cu punte si manopera.

Multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,

M-ar interesa si pe mine daca puteti sa schimbati o punte spate de golf 4 si la ce pret m-ar duce cu tot cu punte si manopera.

Multumesc mult

in jur de 600 euro ar fi piesa si manopera,

multumim

Modificat de volksman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Un pret pentru manopera schimb ulei motor si manopera schimb lichid frana?Cumpar eu uleiul si lichidul de frana.

Eventual si un pret pentru ulei Liqui Moly Top Tech 4100 5w-40 si lichid frana Ate 1.5l?Cred ca astea ar fi bune pentru masina din semnatura.

Multumesc!

Modificat de cogdao
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Schimbare burduf planetara drepata, piesa pe original + manopera, WAUZZZ8P35A016162

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Am un Golf IV 2005, Variant, 101CP.

Nu i`am facut niciodata o inspectie generala la un service autorizat VW. As vrea sa stiu daca ma puteti ajuta cu aceast lucru si cam ce pret ar fi.

Ma intereseaza sa stiu la masin ce anume "scartaie" si trebuie schimbat, imediat sau in viitorul apropiat.

Masina are 180K de KM cu aprox 60K facuti in RO.

Nu stiu daca m`am facut foarte bine inteles .. daca aveti intrebari, va raspund cu cea mai mare placere.

PS: dupa inspectie, as vrea un raport mai detaliat la ceea ce ar trebuie sa fie in atentiea mea, pe pricipiu:

URGENT

piesa X trebuie schimbata si costa Y.

piesa Z trebuie schimbata si costa T.

IN VIITORUL APROPIAT

piesa A trebuie schimbata si costa B.

piesa R trebuie schimbata si costa N.

Va multumesc frumos si astept un raspuns cat se poate de repede.

O zi cat mai buna,

Alex.

PS: daca nu se poate face asa ceva la dmneavoastra, as fi recunscator daca m`ati putea sfatui unde anume as putea sa rezolv problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,Am un Golf IV 2005, Variant, 101CP.

Nu i`am facut niciodata o inspectie generala la un service autorizat VW. As vrea sa stiu daca ma puteti ajuta cu aceast lucru si cam ce pret ar fi.

Ma intereseaza sa stiu la masin ce anume "scartaie" si trebuie schimbat, imediat sau in viitorul apropiat.

Va multumesc frumos si astept un raspuns cat se poate de repede.

O zi cat mai buna,Alex.PS: daca nu se poate face asa ceva la dmneavoastra, as fi recunscator

daca m`ati putea sfatui unde anume as putea sa rezolv problema.

dupa 15 septembrie te putem ajuta, cand revin din concediu colegii din service,

pana atunci, daca ai un necesar de reparatii te ajutam cu niste cotatii de piese daca vrei,

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,Un pret pentru manopera schimb ulei motor si manopera schimb lichid frana?Cumpar eu uleiul si lichidul de frana.

Eventual si un pret pentru ulei Liqui Moly Top Tech 4100 5w-40 si lichid frana Ate 1.5l?Cred ca astea ar fi bune pentru masina din semnatura.

Multumesc!

35 ron costa litrul de ulei si tot atat cel de lichid de frana

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posted Today, 12:29

View Postdiabboliq, on 31.08.2011 @ 12:02, said:

Buna ziua,Am un Golf IV 2005, Variant, 101CP.

Nu i`am facut niciodata o inspectie generala la un service autorizat VW. As vrea sa stiu daca ma puteti ajuta cu aceast lucru si cam ce pret ar fi.

Ma intereseaza sa stiu la masin ce anume "scartaie" si trebuie schimbat, imediat sau in viitorul apropiat.

Va multumesc frumos si astept un raspuns cat se poate de repede.

O zi cat mai buna,Alex.PS: daca nu se poate face asa ceva la dmneavoastra, as fi recunscator

daca m`ati putea sfatui unde anume as putea sa rezolv problema.

dupa 15 septembrie te putem ajuta, cand revin din concediu colegii din service,

pana atunci, daca ai un necesar de reparatii te ajutam cu niste cotatii de piese daca vrei,

multumim

Revin cu intrebarea atunci. Nu e o graba la mine.

Un pret totusi pentru toata investigatia se poate?

Modificat de diabboliq
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!