Jump to content

Service Volksparts - Linie ITP


volksman
 Share

Postare recomandată

Va salut,

Spuneti-mi un pret pentru manopera la un "schimb distributie", precum si pentru piesele necesare (curea, role, intinzator, vibratii, pompa apa - INA, Contitech, HEPU).

Masina este un Golf 4/2003, motor tip AXR, WVWZZZ1JZ3U029131.

Multumesc.

ai pm,

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat m-ar costa manopera pentru schimb ulei din cutia de viteze si pentru curatare clapeta acceleratie? Ulei am eu, Aral, luat de la Volksparts. Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza un pret pentru schimb de bucse bara stabilizatoare pentru Golf MKV si o ora la care ma pot prezenta azi, maine, poimaine, cand s-o putea. multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza un pret pentru schimb de bucse bara stabilizatoare pentru Golf MKV si o ora la care ma pot prezenta azi, maine, poimaine, cand s-o putea. multumesc.

35 ron bucsa originala,

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As dori o programare la service-ul Dvs. (recomandare expresa de la Gabyte00). M-ar ajuta un numar de telefon. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As dori o programare la service-ul Dvs. (recomandare expresa de la Gabyte00). M-ar ajuta un numar de telefon. Multumesc.

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Cat ma costa un schimb de ulei + filtre (piesele de la voi + montarea lor la voi), o distributie (kitul de la voi + manopera la voi) si detectarea unor probleme la masina (semnalizarea o ia razna, cand se stinge, cand palpaie mai repede, etc.) in bord s-a aprins un senzor de la ulei cred. Cat ma costa o diagnosticare ? Multumesc.

am uitat numarul de identificare: WAUZZZ8LZ1A105142

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,un pret pentru vw golf 1.4 1995 cod motor ABD 44 kw/60 cp , pentru urmatoarele piese , bucse ,pivoti, amortizoare fata, distributie, as dori un pret pentru toate piesele si pentru manopera separat dar si pentru distributie separat, multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am incercat sa va dau PM dar nu merge, asa ca scriu aici :

Am descoperit recent service-ul vostru aflat in Berceni, si daca tot il lauda lumea am zis sa va comunic intentiile mele mai intai pe forum. Am posibilitatea achizitionarii, pentru masina din semnatura (golf 5 1.9 tdi), unei suspensii de GTI la mana a 2a. Telescoapele mele au 55mm diametru, deci se pot monta. Rugamintile mele sunt : as putea face acest schimb la service la voi ? Daca da, cat ar costa/dura toata operatiunea ? Ar mai fi nevoie de un test la ITP pentru amortizoare ? In speranta ca am fost destul de clar, astept un raspuns oricare ar fi el.

Multumesc si mult succes in continuare. Numai bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca un plus mare de la mine: am fost ieri (03.06.2011) la service-ul lui Alex pentru o verificare EGR si niste scurgeri superficiale pe langa intercooler. Totul ca la carte - explicatii, recomandari. Multumesc inca odata.

LE: odata ce am confirmarea colegului, revin cu un telefon pentru piesele stabilite pentru distributie la Passat-ul B5.5 de care am discutat.

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat sa va dau PM dar nu merge, asa ca scriu aici :

Am descoperit recent service-ul vostru aflat in Berceni, si daca tot il lauda lumea am zis sa va comunic intentiile mele mai intai pe forum. Am posibilitatea achizitionarii, pentru masina din semnatura (golf 5 1.9 tdi), unei suspensii de GTI la mana a 2a. Telescoapele mele au 55mm diametru, deci se pot monta. Rugamintile mele sunt : as putea face acest schimb la service la voi ? Daca da, cat ar costa/dura toata operatiunea ? Ar mai fi nevoie de un test la ITP pentru amortizoare ? In speranta ca am fost destul de clar, astept un raspuns oricare ar fi el.

Multumesc si mult succes in continuare. Numai bine !

multumim si noi

Inca un plus mare de la mine: am fost ieri (03.06.2011) la service-ul lui Alex pentru o verificare EGR si niste scurgeri superficiale pe langa intercooler. Totul ca la carte - explicatii, recomandari. Multumesc inca odata.

LE: odata ce am confirmarea colegului, revin cu un telefon pentru piesele stabilite pentru distributie la Passat-ul B5.5 de care am discutat.

multumim Mihai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal.aparatori noroi fata pentru golf 6 este,si ce pret?multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

se poate o verificare macara geam fata la o skoda octavia?

defectul manifestat: la actionarea geamului acesta a coborat in usa si apoi nu a mai vrut sa revina in pozitia inchis, s-a deschis usa si cu putin "ajutor" a urcat cu zgomot si a ramas inchis.

stiu unde este service-ul din Berceni, dar vreau o "programare" in sensul ca sa stiu sigur cand se poate uita la masina, de preferat intre orele 9 - 15.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna seara!

mi a dat prin cap sa intreb daca la voi se fac cumva reunmpleri/verificari ale cantitatii de freon...cat costa operatiunea?

multumiri!;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna seara!mi a dat prin cap sa intreb daca la voi se fac cumva reunmpleri/verificari ale cantitatii de freon...cat costa operatiunea?

multumiri!;)

exista aparatul de AC, se face un ciclu complet de revizie pentru ulei si freon,

functe de materialele consumate revizia poate costa 100-150 ron,

multumim

sal.aparatori noroi fata pentru golf 6 este,si ce pret?multam

nu sunt, se aduc la comanda, despre ce aparatori vorbesti ?

sortui, presuri, carenaje ?

salut,

se poate o verificare macara geam fata la o skoda octavia?

defectul manifestat: la actionarea geamului acesta a coborat in usa si apoi nu a mai vrut sa revina in pozitia inchis, s-a deschis usa si cu putin "ajutor" a urcat cu zgomot si a ramas inchis.

stiu unde este service-ul din Berceni, dar vreau o "programare" in sensul ca sa stiu sigur cand se poate uita la masina, de preferat intre orele 9 - 15. Multumesc.

se poate face o programare pentru o lucrare,

pentru o constatare vorbesti cu mecanicii si mergi direct acolo,

daca nu ai numarul de telefon mi-l ceri si ti-l dau pe pm

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Am un polo 1.4tdi wvwzzz9nz4d044801 si as dori sa fac o verificare AC( baga rece numai cand motorul e in sarcina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat costa un schimb de ulei si filtre?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna seara!mi a dat prin cap sa intreb daca la voi se fac cumva reunmpleri/verificari ale cantitatii de freon...cat costa operatiunea?

multumiri!;

exista aparatul de AC, se face un ciclu complet de revizie pentru ulei si freon,

functe de materialele consumate revizia poate costa 100-150 ron,

multumim

ok,sa mi zici cum fac si eu o programare.pt masina din semnatura exista uleiul potrivit,etc,da?

dupa reumplerea cu freon se face vreo adaptare ceva cu vag ul?

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat costa un schimb de ulei si filtre?

Multumesc.

piese, manopera, ce te intereseaza ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manopera, pt piese mi-ai dat preturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

50 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate face o programare pentru o lucrare,

pentru o constatare vorbesti cu mecanicii si mergi direct acolo,

daca nu ai numarul de telefon mi-l ceri si ti-l dau pe pm

multumim

Ok, multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate face o programare pentru o lucrare,

pentru o constatare vorbesti cu mecanicii si mergi direct acolo,

daca nu ai numarul de telefon mi-l ceri si ti-l dau pe pm

Ok, multumesc.

multumim si noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.

am facut reumplerea cu freon,au bagat 591 g (aveam 530) si doar 15 g de ulei.

multi colegi de pe forum imi spun ca este putin ulei,si vehiculeaza cifra de 50 ml.

imi poti confirma ca este ok sa merg asa?am senzatia ca masina raceste mai putin...:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!