Jump to content

Service Volksparts - Linie ITP


volksman
 Share

Postare recomandată

Buna,

Lucrezi si Sambata ?

Am o problema la Aerul Conditionat (Climatronic)- scoate un fasait incontinuu si nu mai raceste foarte bine...

Cat costa o diagnoza ?

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.

am facut reumplerea cu freon,au bagat 591 g (aveam 530) si doar 15 g de ulei.

multi colegi de pe forum imi spun ca este putin ulei,si vehiculeaza cifra de 50 ml.

imi poti confirma ca este ok sa merg asa?am senzatia ca masina raceste mai putin...:(

este ok,

nu sunt probleme, multumim

Buna,Lucrezi si Sambata ?

Am o problema la Aerul Conditionat (Climatronic)- scoate un fasait incontinuu si nu mai raceste foarte bine...

Cat costa o diagnoza ? Multumesc

sambata nu se lucreaza cu publicul,

se termina doar masini ramase peste saptamana,o diagnoza costa 50 lei,

un program cu aparatul de AC functie de ce operatiuni face ...

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Un set de discuri frana+placute fata/spate ATE la un Touareg 2008? Plus manopera, lichid frana si o diagnoza?

Eventual un pret la Textar?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Un set de discuri frana+placute fata/spate ATE la un Touareg 2008? Plus manopera, lichid frana si o diagnoza?

Eventual un pret la Textar?

Multumesc.

ne trebuie o serie de sasiu a masinii,

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Mi s-a aprins senzorul de la palcutele de frana si e clar ca trebuie sa le schimb.

Masina e golf 4 din 1999, serie WVWZZZ1JZYP377443.

De asemenea o diagnoza la climatronic si schimbul de ulei si filtre (toate). Uleiul care crezi tu ca e mai potrivit. In continuare imi mananca ulei in draci. ultima data mi-a luat 1L la 2000km.

Ma intereseaza pretul cu piese si manopera si o programare cat mai curand posibil.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. vreau sa-mi fac si eu o programare pentru o lucrare mai ampla la masina din semnatura. avand in vedere ca iau piesele de la voi, cum ar functiona fluxul? fac comanda, iau piesele din militari si ma duc cu ele in berceni? sau fac comanda si piesele merg direct acolo?

luni se lucreaza la service(adica pe 13 iunie)? as da o fuga pentru un diagnostic scurt.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. vreau sa-mi fac si eu o programare pentru o lucrare mai ampla la masina din semnatura. avand in vedere ca iau piesele de la voi, cum ar functiona fluxul? fac comanda, iau piesele din militari si ma duc cu ele in berceni? sau fac comanda si piesele merg direct acolo?

luni se lucreaza la service(adica pe 13 iunie)? as da o fuga pentru un diagnostic scurt.

multumesc

luni nu se lucreaza la service,

ambele variante sunt posibile, dar am prefera sa treci pe la magazin intai,

sa iti facem si factura pentru piese,poate vrei sa achiti cu cardul,

multumim

Salut.

Mi s-a aprins senzorul de la palcutele de frana si e clar ca trebuie sa le schimb.

Masina e golf 4 din 1999, serie WVWZZZ1JZYP377443.

De asemenea o diagnoza la climatronic si schimbul de ulei si filtre (toate). Uleiul care crezi tu ca e mai potrivit. In continuare imi mananca ulei in draci. ultima data mi-a luat 1L la 2000km.

Ma intereseaza pretul cu piese si manopera si o programare cat mai curand posibil.

Multumesc.

placute: 120, 145, 190 functie de producatori.

filtre+ulei: 250 ron

manopera+revizie AC : de la 250 ron (depinde ce operatiuni se fac la AC)

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, nu stiu de ce dar nu pot sa postez pe topicul de piese, ma intereseaza niste preturi pentru un kit de distributie cu pompa de apa si ce mai e pe acolo de schimbat, firma te las pe tine sa o alegi ca nu ma pricep si discuri de frana fata cu placute (zimmerman am auzit ca ar fi bune si au un pret acceptabil dar accept alte variante daca crezi ca sunt mai bune) si manopera separat pentru distributie si discuri+placute la service-ul tau. Masina este un golf 4 , 1.8T din 2002 cod motor Aum, VIN- WVWZZZ1JZ2B001234. Mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, nu stiu de ce dar nu pot sa postez pe topicul de piese, ma intereseaza niste preturi pentru un kit de distributie cu pompa de apa si ce mai e pe acolo de schimbat, firma te las pe tine sa o alegi ca nu ma pricep si discuri de frana fata cu placute (zimmerman am auzit ca ar fi bune si au un pret acceptabil dar accept alte variante daca crezi ca sunt mai bune) si manopera separat pentru distributie si discuri+placute la service-ul tau. Masina este un golf 4 , 1.8T din 2002 cod motor Aum, VIN- WVWZZZ1JZ2B001234. Mersi mult.

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok,zi-mi te rog cu cat timp sa te sun inainte sa-ti dau comanda de piese si sa fac programarea la service, eu sunt din slatina si vin cam pe 27-28 luna asta in bucuresti, lasa-mi te rog un nr de tel sa te pot suna. Mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok,zi-mi te rog cu cat timp sa te sun inainte sa-ti dau comanda de piese si sa fac programarea la service, eu sunt din slatina si vin cam pe 27-28 luna asta in bucuresti, lasa-mi te rog un nr de tel sa te pot suna. Mersi mult

toate numerele sunt la mine in profil,

ne suni cu 2-3 zile inainte,

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Cred ca trebuie sa completez cu putin freon in instalatie(pana in 100g),costul se percepe ca o reumplere completa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Cred ca trebuie sa completez cu putin freon in instalatie(pana in 100g),costul se percepe ca o reumplere completa?

operatiunea este de extragere completa-umplere completa,

dar se plateste operatiunea si diferenta de freon

Modificat de volksman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, te-am intrebat acum o luna de revizie pentru masina mea dar n-am avut timp, acum am 2 zile si as vrea sa dau o tura pe la tine.

Masina este un A3 din 2001, numarul de identificare: WAUZZZ8LZ1A105142

Filtre + ulei (piese + manopera)? Piesele care se vor schimba si cele care s-au schimbat se pot vedea ? Piesele se pot trimite direct la service ? As vrea o programare maine sau poimaine (23-24.06.11) dupa ora 16 daca se poate. Multumesc.

P.S. nu pot sa-ti las PM (cred ca ai casuta plina)

Modificat de hmg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, te-am intrebat acum o luna de revizie pentru masina mea dar n-am avut timp, acum am 2 zile si as vrea sa dau o tura pe la tine.

Masina este un A3 din 2001, numarul de identificare: WAUZZZ8LZ1A105142

Filtre + ulei (piese + manopera)? Piesele care se vor schimba si cele care s-au schimbat se pot vedea ? Piesele se pot trimite direct la service ? As vrea o programare maine sau poimaine (23-24.06.11) dupa ora 16 daca se poate. Multumesc.

P.S. nu pot sa-ti las PM (cred ca ai casuta plina)

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am primit nimic, cred ca am stricat ceva pe aici (ieri am vrut sa dau "add replay" si din greseala am dat delete la toata conversatia veche)

Mai incearca o data sau raspunde-mi pe e-mail la hurmuz.marius@yahoo.com

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am primit nimic, cred ca am stricat ceva pe aici (ieri am vrut sa dau "add replay" si din greseala am dat delete la toata conversatia veche)

Mai incearca o data sau raspunde-mi pe e-mail la hurmuz.marius@yahoo.com

Multumesc.

ok, am trimis din nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Iar nu merge sa trimit mesaj privat, pentru ca ai inboxul plin, asa ca o sa spun aici problema.

Am fost la voi la service acum ceva timp cu un schimb de amortizoare, si am vazut astazi din intamplare ca la amortizorul dreapta spate ceva nu e in regula:

http://imageshack.us/photo/my-images/841/img0090js.jpg/

Cum putem sa rezolvam problema asta? probabil ma intorc la voi la service, si cu ocazia asta as mai dori un lucru, avand in vedere ca am schimbat bara fata si la serviceul la care am fost mi-au montat-o aiurea, daca se poate aranja la voi, adica da jos si monta cum trebuie, cu alinierea farurilor si a capotei, pentru ca deocamdata e plina de lufturi, desi bara e originala, luata de la voi chiar. Candva la finalul programului poate, sa fie timp sa iasa cum trebuie, ca am vazut ca era aglomerat cand am trecut ultima oara la service la voi, si nu vreau sa iasa iar pe graba. Evident ca platesc cat e nevoie, totul e sa aveti timp.

http://imageshack.us/photo/my-images/64/img0092er.jpg/

Mersi.

Modificat de paul_e88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10+

Tocmai ce i-am facut revizia, foarte multumit de cum lucreaza (am fost lamurit cu toate problemele, chiar mi-a mai gasit cateva pe care o sa le rezolv)

Acum daca se poate niste preturi la piese + manopera separat.

Imi trebuie senzorul de ulei (e undeva pe mijloc sub bara fata) in bord imi apare asa http://76.12.144.157/video/salsa/sensor.jpg

Imi trebuie releul de semnalizare.

In dreapta motorului sunt mai multe furtunase care se unesc intr-un cot, pe acolo imi scapa antigel. Ciprian a zis cand vin la magazin sa-l suni sa te lamureasca, dar nu as vrea sa fiu luat prin surprindere la magazin.

Poti sa aduci semnalizari negre de pe aripi ?

P.S. Raspunsul te rog sa mi-l dai pe e-mail, acolo sigur il primesc ( hurmuz.marius@yahoo.com )

numarul de identificare: WAUZZZ8LZ1A105142

Multumesc.

Modificat de hmg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi sunt pe drum, revin maine cu mai multe detalii,

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna Ziua!

Cat ma costa o verificare etanseitate sistem AC + reumplere sistem cu agent de racire. (Am o problema cu AC-ul la Passat (am eroarea 318 pe display climatronicului), nu mai da aer rece.)

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna Ziua!

Cat ma costa o verificare etanseitate sistem AC + reumplere sistem cu agent de racire. (Am o problema cu AC-ul la Passat (am eroarea 318 pe display climatronicului), nu mai da aer rece.)

Multumesc.

de la 100-150 ron, functie de cat consuma din materiale in timpul ciclului,

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10+

Tocmai ce i-am facut revizia, foarte multumit de cum lucreaza (am fost lamurit cu toate problemele, chiar mi-a mai gasit cateva pe care o sa le rezolv)

Acum daca se poate niste preturi la piese + manopera separat.P.S. Raspunsul te rog sa mi-l dai pe e-mail, acolo sigur il primesc ( hurmuz.marius@yahoo.com )

numarul de identificare: WAUZZZ8LZ1A105142

Multumesc.

Imi trebuie senzorul de ulei (e undeva pe mijloc sub bara fata) = 200 ron

Imi trebuie releul de semnalizare.= 175 ron

In dreapta motorului sunt mai multe furtunase care se unesc intr-un cot, pe acolo imi scapa antigel. Ciprian a zis cand vin la magazin sa-l suni sa te lamureasca, dar nu as vrea sa fiu luat prin surprindere la magazin.= trebuie sa vii sa le identificam, nu avem furtunele, se aduc pe comanda in catyeva zile,nu are cu ce sa te surprinda

Poti sa aduci semnalizari negre de pe aripi ? = fumurii la 25 ron bucata

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Cat ma costa o revizie completa:filtre + ulei + mana de lucru?

WVWZZZ1HZVP101669

M-ar interesa mai multe, dar o sa dezvolt mai mult in PM.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot trimite PM, probabil ai casuta plina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!