Jump to content

Retrofit la Generatia a III-a de Playere OEM (RCD310, RCD510, RNS310, RNS510)


doruiacovescu
 Share

Postare recomandată

Nu cred ca vei avea probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ,

Caut si eu un can de generatie mai noua..de la K in sus deorece am montat un RNS 510 pe masina mea din 2007 ...am rezolvat cumva descarcarea bateriei prin montarea unui releu pe alarma pusa dupa ce am cumparat masina.Merge ok numai ca daca uiti sa inchizi masina din alarma se descarca bateria peste noapte ......

Multumesc mult !!!

Modificat de grasu79
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit pe net un can gateway 1K0 907 530 K si vreau sa stiu daca este ok la o navigatie rns 510, am un passat din 2006 si are can 19: CAN Gateway Labels: 3C0-907-530.lbl

Part No SW: 3C0 907 530 C HW: 3C0 907 951 A

Component: Gateway 007 0040

este bun canul care vreau sa il cumpar sau imi trebuie unul mai nou?

Modificat de costel08
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e limita de la care poti pleca. Incepand cu litera K, nu mai sunt probleme.... acum, poti cauta totusi, ceva mai nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Vin si eu cu o intrebare, in urma citirii topicului(mai pe sarite, recunosc) si anume sunt pe cale de a achizitiona un rcd 310 insa nu vreau sa-l iau degeaba.Am scanat can-ul si are codul Part No SW: 1K0 907 530 K HW: 1K0 907 951, deci cu K la sfarsit.din ce am citit pe aici cineva zicea ca nu merge, un coleg m-a asigurat ca merge.Ma poate lamurii cineva concret?

Multumesc

LE: se pare ca am postat in aria de passat.imi cer scuze!

Modificat de pr_cata
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Conform cu ce scrie aici modulul cu codul 1K0 907 530 K nu este compatibil cu generatia III de playere OEM dar in anumite situatii este compatibil. Diferenta o face versiunea de software asa cum poti citi in link-ul postat.

Modificat de mars01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Conform cu ce scrie aici modulul cu codul 1K0 907 530 K nu este compatibil cu generatia III de playere OEM dar in anumite situatii este compatibil. Diferenta o face versiunea de software asa cum poti citi in link-ul postat.

Address 19: CAN Gateway Labels: 1K0-907-530.lbl

Part No SW: 1K0 907 530 K HW: 1K0 907 951

Component: J533__Gateway H04 0021

din ce vad nu este compatibil nu?ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este. Imi pare rau. Cauta pe la dezmembrari, poate gasesti ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma eu voi avea probleme cu trecerea de la RCD 300 la RNS 300? Stie cineva sigur?

Insist pentru ca in weekend voi fi plecat si o sa las masina in parcare 3 zile. Ar fi tare neplacut sa raman fara baterie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate verifica consumul in stand by al masinii si asa se poate vedea daca bateria se va descarca sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pentru lamuriri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma eu voi avea probleme cu trecerea de la RCD 300 la RNS 300? Stie cineva sigur?

Insist pentru ca in weekend voi fi plecat si o sa las masina in parcare 3 zile. Ar fi tare neplacut sa raman fara baterie...

NU o sa ai probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult pentru raspuns! M-ai linistit :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si-a montat cineva playere/navigatii OEM? Am gasit un model interesant, dar nu original, se numeste NAVD-9235V. Are cineva, stie cineva ceva despre el daca e fiabil si cum functioneaza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vadim, OEM inseamna "original, adica scula cu care vine din fabrica. Pe tine te intereseaza AM, adica after market.

Nu am experienta cu chinezariile astea, dar singura navigatie AM cu care, probabil, as inlocui-o pe cea OEM, e una produsa de ZENEC. Sculele lor sunt serioase, nu m-ar mira ca RNS-510 sa fie facut chiar de ei...

In rest, eu n-as pune vreo replica pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geo sunt topic-uri specifice modelului expus de tine cauta in topicul replica RnS si gasesti toate informatiile despre ce cauti.

Valentin fiecare cu idee lui. Eu am renuntat la RNS 510 pentru o replica si nu imi pare rau.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Ma poate ajuta cineva cu un manual de utilizare RNS 510 in limba romana sau macar engleza. Masina e model 2009 adusa recent si din pacate nu ma descurc in germana.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Offtopic: da-mi o adresa de e-mail si-ti trimit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un clip video cu instructiuni pentru RNS 510 in limba engleza. Are trei parti.

. Modificat de STOE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine stie ce marca sunt RNS-urile ?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Conform cu ce scrie aici:

RNS 510 manufactured by:

Siemens VDO (until 2010)

Continental (from 2010 when they purchased Siemens VDO)

Tot din acel site:

RNS 310 Blaupunkt

RNS 315 Technisat

Modificat de mars01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare Marius!

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Conform cu ce scrie aici modulul cu codul 1K0 907 530 K nu este compatibil cu generatia III de playere OEM dar in anumite situatii este compatibil. Diferenta o face versiunea de software asa cum poti citi in link-ul postat.

Address 19: CAN Gateway Labels: 1K0-907-530.lbl

Part No SW: 1K0 907 530 K HW: 1K0 907 951

Component: J533__Gateway H04 0021

din ce vad nu este compatibil nu?ms

Se poate face update de SW astfel incat CAN-ul sa fie compatibil cu RNS510.

Modificat de draganuta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Va salut

O intrebare vreau sa schimb unitatea de pe masina (rcd 300) cu o unitate rns 510 (sau rcd 510)

Masina are kan-ul din fabrica 3CO 907 530E, HW 0080

Am citit posturile anterioare si am inteles ca s-ar putea sa nu am probleme cu bateria

As dori o confirmare de la un coleg care a facut aceasta schimbare si daca are importanta generatia de RNS (sau RCD)

Multumesc.

O zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!