Jump to content

Retrofit la Generatia a III-a de Playere OEM (RCD310, RCD510, RNS310, RNS510)


doruiacovescu
 Share

Postare recomandată

Nu stiu daca am scurt dar cind pui canul nou navigatia nu se opreste merge continu si erori nu are deloc am scos si siguranta si tot mai consuma ceva iar cu canul vechi terminatie C nu imi consuma deloc bateria dar nu imi vede ciasurili noi si nu am nici afisaj de la navi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut eu am Address 19: CAN Gateway

Protocol: CAN

Part No: 3C0 907 530 A

Component: Gateway 006 0010

Coding: 3DFD0C44CE1002

Shop #: WSC 00028

si am montat pe masina acum vreo 3luni rns Address 37: Navigation

Protocol: CAN

Part No: 1T0 035 680 H

Component: RNS-MID H61 3970

Coding: 040004020400001000

Shop #: WSC 01357

si vreau sa va spun ca nu am avut probleme cu bateria, dar masina a avut din fabrica Rns mfd2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am fost sa aflu si eu can gateway deoarece vreau sa achiziotionez un RNS 510. Masina este un Passat HL 2006. Am aflat ca terminatia este C si tipul mi-a spus ca trebuie sa pun un can gateway cu terminatia L ca sa nu am probleme cu bateria. Este corecta afirmatia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu. Eu zic sa iti cauti ceva cu M,N,Q....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L - 2008, M,N - 2009, Q - 2010, verifica unitatea pe care doresti sa ti-o achizitionezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Navigatia pe care as dori are codul : 1T0 035 680 C, HW: H41, SW:2720

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este LED - dupa 06.2009 - cred... vezi ca scrie pe etichetele de pe ea, data fabricatiei.

Daca e asa, L -ul nu-ti merge....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Data fabricatiei este 27.06.2010.

Tipul mai are si versiunea B cu data fabricatiei 01.06.2009

Deci pana la urma daca vreau sa pun una din cele doua navigatii ce Can trebuie sa-mi cumpar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alege navigatia cu C - e cu LED.

Can - M, N - merg fara probleme - eu pe masina am Q, de fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am fost sa aflu si eu can gateway deoarece vreau sa achiziotionez un RNS 510. Masina este un Passat HL 2006. Am aflat ca terminatia este C si tipul mi-a spus ca trebuie sa pun un can gateway cu terminatia L ca sa nu am probleme cu bateria. Este corecta afirmatia?

E corecta afirmatia. A mea a venit din fabrica cu L si cu RCD-310, ulterior eu punandu-i RCD-510. Nu am probleme cu bateria

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer nici nu stiu ce sa mai cred...Florin zicea ca nu e bun deoarece RNS 510 este din 2010 si trebuie sa cumpar un Can cu terminatia M sau N

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea a venit din fabrica cu M si cu RCD-310, ulterior punandu-i RCD-510 si cel din urma RNS510 vers.C si nici eu Nu am probleme cu bateria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acesta este can-ul meu din fabrica

Address 19: CAN Gateway Labels: 3C0-907-530.lbl

Part No SW: 3C0 907 530 L HW: 3C0 907 951

Component: J533__Gateway H13 0152

Revision: H13 Serial number: 3300P08C090ACE

Coding: F9A07F06000202002002

Shop #: WSC 05314 000 00000

Cum spuneam, masina a venit din fabrica cu un cd-player gen. 3, upgradandu-l eu ulterior la rcd-510. Daca cu astea n-a avut nici o problema cu bateria, nu are nici cu rns-510.

Nu am pus vreun rns pe ea pana acum, dar am sa pun curand... sper eu

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer nici nu stiu ce sa mai cred...Florin zicea ca nu e bun deoarece RNS 510 este din 2010 si trebuie sa cumpar un Can cu terminatia M sau N

ti-am recomandat sa cumperi ceva mai nou, ca sa nu fie sigur probleme cu navigatiile mai noi..... si daca tot trebuie sa-ti cumperi, nu cumperi una la limita... ca tot banii aia ii platesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codrin, in locul tau as cumpara CEL MAI NOU gw pe care l-as gasi la pret ok. Ce zice Florin are foarte mult sens. Problema daca merge sau nu cu gw L o au cei care au un astfel de modul (cum sunt eu) si, posibil, sa nu mai fie necesar sa-l schimbe. Insa daca tu tot il cumperi, ca inteleg ca nu ai unul compatibil, atunci ia cat mai nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, Vali.

Exact asta incerc sa-i spun.... daca tot trebuie sa cumperi, treci la ceva nou, care sa te ajute si la alte upgrade-uri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai atunci voi cumpara un can gatway cu terminatia Q ca am vazut ca sunt mai usor de gasit. E bun asta?:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Ma puteti ajuta cu o informatie? de unde pot sa achizitionez si eu un microfon pt RNS 510 sa imi mearga si mie comenziile vocale. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai atunci voi cumpara un can gatway cu terminatia Q ca am vazut ca sunt mai usor de gasit. E bun asta? :)

eu asta am.....

Address 19: CAN Gateway Labels: 3C0-907-530-V3.clb

Part No SW: 3C0 907 530 Q HW: 3C0 907 951

Component: J533 Gateway H13 0170

smile - ori SH, ori nou - trimite mail la carsystem.pl, sa vedem daca il au,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu conteaza, vreau sh sau nou dar numai sa gasesc in romania

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai atunci voi cumpara un can gatway cu terminatia Q ca am vazut ca sunt mai usor de gasit. E bun asta? :)

Atentie daca vei cumpara de pe Ebay. Unele din cele cu sufix Q care sunt trimise din Taiwan/Hong Kong s-a raportat ca nu functioneaza.

Modificat de mars01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, pot confirma ca exista unele astfel de unitati, care nu au legatura cu realitatea.... din pacate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este si asa mi-a spus si tipul care imi va monta can-ul. El a spus ca din Germania il aduce. Mi-a spus astazi daca nu vreau can cu terminatia AC. Este bun?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am auzit de extensia aceasta la CAN-ul de pe Passat. Sa nu fie cu 1K0 la inceput ca o sa ai probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Ma puteti ajuta cu o informatie? de unde pot sa achizitionez si eu un microfon pt RNS 510 sa imi mearga si mie comenziile vocale. Mersi

Eu am luat nou de la carsystem.pl. iti recomand

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!