Jump to content

Sfaturi achizitie Polo 6R si 6C


bantina
 Share

Postare recomandată

Miercuri sau joi te sui in ea :D. Deja am vazut ca i-ai facut mici planuri de tuning.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Circoloco, saptamana viitoare primesc si eu leduri rosii de 2W pentru stopuri (dupa 1 luna de asteptat) :D poate-i faci si un cadou..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Joi seara ajung in Constanta si Vineri dimineata cel mai probabil :(

In afara de o solutie care sa rezolve lipsa footrest-ului si o folie solara, cea mai deschisa posibil, va ramane asa cum este :Driver: Cel putin pe termen lung. Pe termen si mai lung ...vedem :))

Totusi: presurile alea Monster mi-ar placea sa fie si pentru Polo dar nu am gasit nimic

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te vad eu dupa 5-6 luni cum incepi sa investesti in modificari...:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand o sa ne intalnim dau cu semnatura ca nu ii fac nimic :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toti dam la inceput :)) Oricum, sunt convins ca nu o sa modifici mare lucru la ea. Este o masina perfecta din fabrica, dar maruntisuri parca mai merg..cum ar fi stopurile..sau macar becu cu led..si mai stiu eu prin interior..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus la PBV1 folie Lumar de 50% pe geamurile laterale - fata+spate - si te asigur ca acum regret ca nu am pus o opacitate mai mare.

Daca pui fulie de opacitate 35% va fi ca si cum nu ai facut nimic. Nu se va observa nimic.

La mine lucrurile au stat in felul urmator:

- lansarea comenzii: 01.08.2011

- termen de fabricatie primit la lansarea comenzii: saptamana 40 anul 2011

- termen de livare primit la lansarea comenzii: saptamana 44 prelungit apoi, in data de 29.08.2011, pentru saptaman 46

- saptamana fabricatiei: 39 fara nici un fel de interventii

- am primit seria sasiului - practic aceasta fiind confirmarea executiei masinii, din cunostintele mele - pe 29 septembrie, intr-o joie

- masina a fost in showroom pe data de 11 octombrie prin bunavointa unei cunostinte de la importator, care a grabit livrarea.

- masina am ridicat-o pe data 21 octombrie din motive financiare si jur pe rosu ca nu mi-a tatait curul nici macar o singura data intre momentul sosirii si cel al ridicarii.

Modificat de Dun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Dupa mai putin de 2.5luni, iat-o in splendoarea ei. :D

Eu zic ca s-au miscat bine.

post-16307-0-02308200-1338264263_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wow ! Arata superb,sa o conduci cu placere si fara evenimente !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari, a meritat toata asteptarea asta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc f mult. O sa deschid un topic la Masina mea ca sa ne "laudam" acolo. Aici atragem sanctiuni :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai intampinat-o deja de pe drum, cele 10saptamani de asteptare isi spun cuvantul. Ai ridicat-o deja de la dealer?

La cat mai multi km fara probleme, doar cu evenimente placute.

Apropo, vad ca jantele sunt aproape identice cu Detroit-urile de pe Golf GTi, dar pe 17", credeam ca vin cu unele asemanatoare Denver-urilor. Astept cu nerabdare prezentarea ei :D

6148620691_0a2d7fcec9_z.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

10 saptamani si la mine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o luna a mai ramas,la sfarsitul lui august o sa intru in posesia unui polo 1200cc tsi,90 cp.abia astept sa vad ce alegere am facut!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa le folositi cu placere! Scrieti si aici cateva randuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sfatul meu e sa nu va grabiti, mi-am reconfigurat (mental) masina de cel putin 50 de ori iar la dealer de vreo 4 ori si pana la urma am schimbat dealarul ca am primit o oferta mult mai buna de la altul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

stie cineva prinderea la roti pt acest Polo? e tot 5 x 100 ? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

senzorul de ploaie nu ma intereseaza :) dar cel de lichid pt spalat parbrizul este standard?

cel de presiune este bun asa cum e. nu il vreau perfect :) ca stiu ca nu se poate. este standard si el cand iei computer de bord?

m-am saturat de configurari online...

care sunt diferentele tehnice intre 1.2 TSI de 90 si cel de 105?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vorbim despre un Polo A05 Attr. CL.1.2 TSI/90 CP M5 4usi. cu echiparea COMFORTLINE.

ma intereseaza daca senzorul de presiune roti si cel de nivel lichid spalat parbriz sunt standard pe BC? ca pe site asa scrie, dar mi-au zis prsoane care au 1.2 TSI ca lor nu le apare.

ce insemana pret redus impreuna cu w46 ) ? mai exact ce e W46? ma refer la Volan piele 3 spite,maneta de frana si

levier schimbator de viteze in piele

Pachete promotionale

Confort I:Cotiera centrala fata cu

spatiu de depozitare,scaune fata incalzite, instalatie spalare faruri, indicator nivel lichid de spalare, duze spalare faruri incalzite,computer de bord,faruri de ceata,indicator presiune pneuri Confort I:Scaune fata incalzite, instalatie spalare faruri,indicator nivel lichid de spalare, duze spalare faruri incalzite,computer de bord, indicator presiune pneuri EUR -210,80

asta ce insemana? ca sunt pe minus.

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan, chestia cu -210 e un artificiu de-al lor: "scad" ceva, dupa care iti adauga obligatoriu alt/e pachet/e. In cazul asta, ti se adauga computerul de bord si indicatorul de presiune in pneuri (148,80 Euro), cotiera fata (102,92 Euro), farurile de ceata cu virare statica (173,60 Euro) si scaunele fata incalzite si instalatia de spalare a farurilor (358,38 Euro). Per total, iesi la 14.348,04 Euro pret de lista.

Eu as prefera mai degraba configurarea "pachet de iarna" + "pachet relax". Iesi la 14.671,68 Euro (deci, cu 300 mai mult), insa, pe langa ceea ce voiai tu, ai Park System si tempomat in plus.

"W46" e prima optiune pe care o regasesti in configurator, pe acelasi sistem: se scade ceva (putin) si se adauga altceva (multe). :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa vb la dealer sa vad si ce reducere obtin.

de faza cu tichetele rabla ce stiti?

pe mine ma intereseaza in mod special senzorii astia...dar nu as spune nu nici celui de parcare. desi poate persoana care va merge cu el, se bazeaza prea mult pe el si nu e bine.

vizibilitatea in spate cum e? oglinda rertrovizoare e heliomata?

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai posibilitatea financiara pune si senzori de parcare. Eu am sa regret cat timp voi avea masina ca nu am optat si pentru senzorii de parcare. Vizibilitatea pe lateral e buna, dar cea din spate nui stralucita. Oglinda retrovizoare nu este heliomata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la vizibilitate m-am lamurit ca ar trebui sa fie mai buna decat la ibiza..care are rama de la portbagaj mai ridicata.

multumesc tutror pt raspunsuri.

and_y, cum iti trage masina? poti compara cu ce ai avut inainte?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vizibilitatea spate + senzori de parcare + park pilot pe display radio = no problem

Dar si fara, e chestie de obisnuinta pana la urma si antrenament...

Vizibilitatea in spate in mers : no problem

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!