Jump to content

Kodiaq - discuții generale


Bogdan VW
 Share

Postare recomandată

Asa este, am testat mai devreme si e clar acum ca vine si din fata sunet. thx, guys.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care este intervalul de service pentru un 2.0 tsi?

De cand vin echipate cu filtru de particule ?, a mea este comandat si anunge pe final de mai.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa te uiti in cartea masinii.

1.5 TSI 150CP si 2.0 TSI 190CP vor avea filtru particule.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 hours ago, 2Mr.M said:

Care este intervalul de service pentru un 2.0 tsi?

De cand vin echipate cu filtru de particule ?, a mea este comandat si anunge pe final de mai.

 

Iti vine setata pe flexibil, adica pana in 30k rulaj. 

Depinde cum intelegi sa intretii masina. Unii schimba la 15k uleiul.

Daca ai 180 cai, nu ai filtru particule.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@2MrM cand ai comandat masina, din ce oras si dupa cat timp ti-au dat un termen clar de livrare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 10 ore, 75NOR a scris:

Iti vine setata pe flexibil, adica pana in 30k rulaj. 

Depinde cum intelegi sa intretii masina. Unii schimba la 15k uleiul.

Daca ai 180 cai, nu ai filtru particule.

Multumesc de informatii ! 

în urmă cu 4 ore, tod.adrn a scris:

@2MrM cand ai comandat masina, din ce oras si dupa cat timp ti-au dat un termen clar de livrare?

Ai pm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrucat deocamdata nu exista un topic pentru Navigatie/Multimedia Kodiaq intreb aici.

A reusit cineva pe Columbus sa faca functionala aplicatia Car Stream (fosta Youtube Auto) cu Android Auto? Telefonul este un Galaxy S7.

Am incercat si cu Android Auto 3.1 ( si cu 2.9), am activat Developer Settings si am bifat Unknown sources, am instalat ultima versiune Car Stream 1.8.3.

Aplicatia o vede in Android Auto, o deschide,  dar imi arata mesajul "Click last bottom in...."  si nu pot accesa nimic prin ea. 

Fac eu ceva gresit sau in prezent nu mai functioneaza? Inteleg ca google o tot blocheaza la fiecare actualizare a serviciilor...acesta sa fie motivul?

De asemenea am incercat si Mirror link  cu LG Mirror Drive (din play store) cu Notificarile oprite cum scrie la instructiuni si Button Savior insa la fel, cand lansez LG Mirror drive imi afiseaza acel mesaj ca e disponibil doar pe telefoanele LG si confirmare pe ok care te scoate din aplicatie iar butoanele meniului Button Savior nu fac sa-mi afiseze ecranul telefonului ci ma scot in meniul Smart Link. Cred ca uneori pentru o fractiune de secunda apare si ecranul telefonului dar dispare imediat... ?

Am urmarit tutorialele gasite in topicul dedicat pentru Octavia si Superb si pe youtube, ultimele confirmari de functionare fiind de prin februarie.

20180407_134351.jpg

Modificat de yanq
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avem arie de ICE si Multimedia, va rog nu poluati topicul cu probleme tehnice, o sa fim obligati sa-l inchidem. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mai observat cineva faptul ca zona superioara a bordului cu difuzorul central si gurile de ventilatie este confectionata dintr-un plastic ce produce reflexie in parbriz cand lumina soarelui bate intr-un anumit unghi?

20180415_202939.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca toate bordurile produc reflexie daca lumina cade intr-un anumit mod .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din unghiul in care sta soferul acea reflexie nu ai oricum cum s'o vezi. 

Pot confirma insa ca, la Forester, pe drum similar, prin padure, cu zone alternativ insorite, aveam tot felul de reflexii ale bordului pe parbriz, ceva de genu 'asa face toate' 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca urmeaza sa se introduca 1.5 TSI 4x4 si banuiesc ca se face un refresh

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil sa fie ceva temporar din cauza noilor motorizari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a mai discutat si prin alte sectiuni, ies vechile motorizari TSI la toate Skodele, intra in scena 1.5 TSI evo si 2.0 TSI ultra 190 de cai, ambele cu filtre de particule.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

21 hours ago, andrei0241 said:

Din unghiul in care sta soferul acea reflexie nu ai oricum cum s'o vezi. 

Pai tocmai ca o vad si ca sofer! Nu am intalnit o astfel de reflexie atat de evidenta a acelei zone din bord la nicio masina pe care am condus-o pana acum. E o reflexie deranjanta exact ca atunci cand pui o folie cu acte pe bord si-ti luceste pe parbriz. Bine macar ca nu e in zona soferului ci oarecum central...probabil grila difuzorului e vinovata fiind un pic lucioasa, reflecta lumina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se pare ca in UK Skoda a comis-o din nou si dupa campania de rechemare cu TJA (si nu doar la ei) uitat dezactivat acum e una noua ce tine de amplificatorul (repetitorul) de semnal gsm pentru phonebox ce functioneaza pe frecvență pentru care nu au licență. Si nu fac altceva decat sa-l dezactiveze pana vor gasi o solutie de inlocuire...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este campanie de rechemare inclusiv in Ro pe toate modelele VAG care au aceasta optiune. S-a mai scris pe forum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci sa ma astept si eu? Deocamdata dupa VIN nu imi indica nimic! Daca doar se dezactiveaza modulul fara inlocuire nu îi dau curs pana la revizie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@vdragos daca te referi la discutia din aria Superb, acolo am infirmat ca ar fi si in Romania actiunea si ca deocamdata e in UK unde au scos si din configurator optiunea.

Daca s-a discutat in alta parte si s-au adus exemple de rechemari, mea culpa si mea oftic rau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am văzut azi varianta Sportline la o reprezentanță din Viena. În varianta red velvet arată foarte bine.  La exterior: in partea frontala nu mai are niciun element cromat, doar sigla Skoda. Asta dă o eleganță simplă  (asta m-a impresionat la Velar). In spate , ornamentul cu evacuarile false e mult mai fin/cizelat decât la Scout, deci nu este foarte vizibil. La interior scaunele din față arată  bine, dar par ceva mai incomode ( poate pentru spatele meu). Dar marele dezavataj este ca reduc mult vizibilitatea pentru pasagerii din spate, mai ales daca sunt copii. Tapiseria plafonului este un gri foarte închis, ceea ce face tot interiorul mult mai întunecat, apăsător (varianta asta nu avea trapă). 

Modificat de Dnest
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare. As aprecia daca ma poate ajuta cineva cu un sfat pentru achizitie de covorase si huse de calitate pentru kodiaq. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveți ceva informații despre disponibilitatea motoarelor pe benzină? In configurator inca lipsesc, deși pe siteurile din Germania și Franta au fost prezente tot timpul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
  • Bebeee a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!