Jump to content

Ulei de motor Rheinol


soila
 Share

Postare recomandată

baiadeulei e magazinul online a celor de la neorom care tehnic e singurul importator in romania

eu ultima data am platit si transportul 20 lei, dar mi-a facut reducere 10% la cele 2 bidoane cumparate si am iesit tot acolo

le fac atata reclama, dar sincer sunt multumit de acest ulei si pe T5 si pe golf, nu se mai duce asa repede.. intre 15.000km schimburi la T5 abea daca pun 500ml, la rece toarce mai frumos si axp-ul si axe-ul.. etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu mine au fost super de treaba. Ma suna de fiecare data cand vin in zona, sa ma intrebe daca am nevoie de ulei. :)

Cat despre zgomot... cred ca la noi marea sursa de zgomot e motorina. Altfel nu-mi explic cum, dupa ce ajunge orice masina in Romania, devine mai zgomotoasa.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai zgomotul asta il rezolvam cu ulei 2T ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La PD mai greu... ;)

Sau... da? Am mai citit pe net ca unii folosesc.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Usor usor m-ati convins sa incerc acest ulei Rheinol.

De 3000km folosesc un Castrol Edge 5w30 care imi pare ca face motorul mai zgomotos cand se incalzeste si am completat cam 300ml.

Vreau sa incerc un 5w40 cu norma 505.00. imi recomandati Primus Synth 5W40 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristianionut

Este un ulei bun, care la masina ta nu va fi probleme.

Verifica totusi sa fie norma vag ceruta de masina ta pe bidon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca norma 505.00 merge la tipul meu de motor (2.5 V6 tdi AKE)

Va rog sa ma corectati daca bresesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este. E bun pentru tine, fiind nonPD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am comandat si eu de la "baia de ulei" Primus Synth 5W40 in data de 4 aprilie si abia ieri,dupa aproape o saptamana de asteptare m-au sunat sa imi spuna ca nu au acel tip ci un altul, care e identic (care cica e acelasi!) dar cu o alta denumire, insa nu au spus care denumire, le-am dat ulterior un mail sa imi spuna amanunte despre chestiunea asta insa nu am mai primit niciun raspuns pina la ora actuala :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu rezolvi problema telefonic?

Telefonul e sfant. Mailurile... le citeste cine si cand are vreme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In afara de Neorom mai sunt si alti distribuitori pentru uleiurile Rheinol?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca toata lumea cind face cumparaturi de pe net,pune comanda telefonic. Eu tot ce cumpar de pe net fac comanda pe situl respectiv, la cosul de cumparaturi,primesc imediat niste mailuri ,cosul,cantitatea etc ,apoi confirmare de procesare, stadiul comenzii,ambalat,livrat etc.Eu am specificat in formularul acela de comanda la Observatii ca doresc pe mail sa tinem legatura,am pus totusi un telefon de contact si au sunat dupa o saptamana lucratoare,ca nu ma au s.a.m.d.

Mai astept pentru ca am citit lucruri bune despre Rheinhol asta ,eram focusat pe Liqui Moly pina in ultimul moment. Ar fi grozav daca as primi uleiul pina in Paste cind urmeaza sa fac niste drumuri mai lungi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stealth - te rog sa ne tii la curent, sunt curios daca iti ajunge uleiu pe care l-ai comandat(nu alternativa).

Vreau sa fac si eu o comanda si daca mai sunt si alti doritori din Bucuresti poate ne strangem si nu mai platim transportul (eu iau 6L)

Modificat de Crissul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ultima oara le-am trimis email direct, m-a sunat, si a doua zi era la mine.. de la baia-mare la piatra-neamt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am facut comanda, m-au sunat imediat pt. comfirmare si a doua zi am primit uleiul in Buc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I-am contactat telefonic la ora 12,mi-au zis ca imi trimit pe mail imediat fisa tehnica a inlocuitorului de ulei, au zis ca daca ma hotarasc si pun comanda, maine il am aici in Slobozia.

Insa nici acum dupa aproape 4 ore nu am primit acel mail ca sa vad si eu ce anume imi vind.. hmmm

Modificat de stealth
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au ei ce au cu tine... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru masina din semnatura care ulei il recomandati....Rheinol Primus DX 5w30 sau Synth 5w40? Ambele au norma 505.01 specifica motoarelor PD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5W30 e usor mai subtire si nu-i exclus sa fie si long life.

Dar eu as alege tot 5W40. Nu avem noi trasee de 5W30...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primus DXM 5w-40 e cel mai bun pentru diesel-urile PD din VAG

de fapt e acelasi produs cu Synth, fiind vechea denumire

acum din cate am inteles numai DXM 5W-40 se face, cu normele 502.00 505.00 si 505.01

este full sintetic si merge 15.000km fara probleme, eu atat il tin in T5, si e un motor mare solicitat destul :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci nu se mai comercializeaza/fabrica Synth 5w40?

In descriere specifica ca este conceput special pentru PD dar vad si norma 505.00 nonPD. E bun pentru motorul meu?

Modificat de Crissul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am zis ca e acelasi ulei cu DXM si are aceleasi norme si pentru 505.00 adica nonPD si pentru 505.01 adica pentru PD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am comandat astazi 6L Rheinol DXM 5w40 - 167 ron + 25 ron transportul.

Abia astept sa il schimb sa-mi spun parerea.

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa fac si eu schimbul de ulei cu rheinol , dar nu sunt hotarat de care sa bag 5w30 sau 5w40 sau 10w40

o parere ? masina are 94.000 km reali .(masina din semnatura)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi pe 5w40, la km astia masinuta e tinerica. La cum se prezinta "environmentzu" in tarisoara noastra draga, un ulei Longlife nu e deloc apreciat.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!