Jump to content

Ulei de motor Rheinol


soila
 Share

Postare recomandată

compara in fisa tehnica, dar de obicei orice 5w30 face compromisuri la celelalte caracteristici ca sa scoata norma pt DPF

Plus ca un 5w30 nu va proteja niciodata asa cum o face un 5w40 (bineinteles de la un producator serios)

Modificat de cuibusel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

are cineva experienta directa cu dxm-ul 5w40 pe 1.8 tsi ultima generatie ?


Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primus DXM e pe cale de disparitie. Cel putin in Ar nu se mai gaseste. Cei de la pyramis au zis ca cred ca nu o sa mai aduca acest ulei, ei fiind importatori in ar. Ma cam necajesc ca am fost foarte incantat de acest ulei. De cativa ani doar primus dxm am folosit dar in final va trebui sa trec la alta marca. Probabil Ravenol sau LM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este importator pentru romania nu cred ca e cazul sa te intristezi.

Se gaseste din plin....mai ales fiind si tu in vestul romaniei chiar nu cred ca e cazul de probleme.....daca ai fost asa de multumit :)

 

din notita tehnica e adecvat mai ales pentru benzina si eram curios daca vreun coleg de forum cu tsi cat ma recent are ceva experiente

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Salut,am gasit ulei Rheinol in Bucuresti merita pus in Tiguan 2.0tdi este original Germania momentan folosesc Politron dar mi se pare ca nu mai este la fel cand am inceput sa l folosesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am folosit o data Politron cand a  aparut mi s-a parut zgomotos motorul cu el, dupa 5k. l-am dat jos. Rheinol avea recenzii bune in urma cu ceva timp.

Modificat de calin.g
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!