Jump to content

Proiect VW Bora Coupe


TIR

Postare recomandată

Inseamna ca au ramas nevospite elementele de care vorbeam cu ceva pagini in urma. Ai ceva de reprosat caroseriei, cum a fost facuta sau rezistenta ei?

Link către comentariu

La rezistenta nu am nimic de zis totul este in regula chiar am facut ceva drumuri lungi cu ea... am fortat-o... dar la vopsit nu prea sunt eu multumit... Sa vad daca reusesc anu asta sa o termin daca nu la anu pentru ca sunt si cu casa in constructie, mai am multe treburi de facut. Masina vreau sa o duc la sibiu la niste baieti cu rabdare mai multa :D

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 1 month later...
costyserbanescu

salut. urmaresc topicul tau de la inceput si vreau sa iti spun ca ai toata admiratia mea pt c ai faut munca depusa banii pe care i-ai investit si mai ales PASIUNEA pe care o ai . asteptam sa ne spui si noua ce a mai facut pe la masina

off topic : ai fost acum cateva zile cu fiatul in pitesti pt ca l-am vazut . arata super bafta si drumuri bune :D

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am vazut masina prin vl de vreo doua ori arata super, din cate am observat avea nr. de if, right?

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Am citit si eu acum toate cele 40 de pagini si nu-mi vine sa cred ca avem si noi in tara bora coupe.

Eram fascinat de america si ungaria, dar romania... Este bestiala masina, spor la treaba in continuare.

Toata stima.

Link către comentariu
  • 6 months later...

Scuzati de intarzaiere... dar daca nu primesc notificari pe mail... uit sa intru pe forum...

Pot sa zic ca da sunt noutati... am dus masina la refacut... tocmai azi am luat-o de la thinichigiu si a intrat la vopsitorie... o alte vopsire integrala...

De asemenea am luat alte bari care o sa primeasca prelungirile de v6 fata/spate.

La interior vin cu ceva noutati... interior audi s3 8l piele intoarsa... :D de asemenea am achizitionat tot ce inseamna stalpi... plafon celelalte nu erau intr-o stare prea buna...

Am renuntat la badboy... la eleron pe portbagaj...

cam atat imi vine acum in minte.

Link către comentariu

Sa ne incanti cu poze :) Felicitari inca o data pentru un proiect deosebit.

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

Da o sa pun dar spre sfarsitul saptamanii pentru ca de maine o sa fiu in Bucuresti. A da mi-am adus aminte ;) si schimbatorul de viteze este tot de A3 :) o sa urmeze si pedalele de S3 si tot asa...

Link către comentariu

salut am urmarit proiectul tau de la inceput , dar am o intrebare : masina a ramas inmatriculata p bulgaria ??? la noi nu ai putut sa o inmatriculezi???? o zi buna

Link către comentariu

ok , ar fi bine sa o inscrii in tara . spor in continuare ca de pasiune nu duci lipsa , o sa urmaresc in continuare proiectul tau sa vad cu ce ma mai surprinzi ;) . numai bine

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Nu stiu... mai am de montat interiorul... de lipit geamurile laterale... probabil saptamana asta o sa fie gata... cat de cat... dar nu bag mana in foc

Link către comentariu

stai sa inteleg...masina a fost gata (ca doar am vazut-o odata) si acum te-ai apucat sa o faci de la 0 ? de ce?

Link către comentariu

Nju a fost multumit de lucrarea de data trecuta si a hotarat sa o refaca. Nu? :)

Pana la urma cu actele ai rezolvat? Esti ok?

Link către comentariu

Da rudi am spus de anul trecut nu eram incantat... Acum da imi place e altceva;) e ceea ce trebuia:)

O sa continui dupa aceeea cu interiorul;)

Link către comentariu
  • 1 month later...

Masina este pe roti pot spune acume :) cateva poze... o sa mai revin si cu altele de la interior curand...

img2029g.th.jpgimg2038u.th.jpgimg2036w.th.jpgimg2030zw.th.jpgimg2035q.th.jpgimg2045i.th.jpg

img2044ts.th.jpgimg2039e.th.jpgimg2049s.th.jpgimg2078gh.th.jpg

Geamurile laterale arata cam asa acum, mai trebuie lucrat putin la cheder si sa fac stalpii negrii:

37902150893926912502514.th.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!