Jump to content

Proiect VW Bora Coupe


TIR

Postare recomandată

Pui o rezistenta pe ele si mai reduci intensitatea curentului.

TIR, daca se poate spune-ne si noua de unde le-ai luat... par bune si pentru a le folosi pentru footwell lights.

Toate bune si sa vedem masina gata.

Link către comentariu

@circoloco am pe 500 leduri la nr am dat 30 eur pe ele cu radior sa nu se incinga ;) deci 55 pe lampi cu totul mi se pare super bine :)

@claudiu_83 Pai le-am adus eu... de la unu din furnizorii mei ;) care vreti va pot aduce.

Link către comentariu

Capota cu bad boy look nu mi se pare prea OEM Tuning, dar in rest arata foarte bine! Oricum e o chestie de gust. Te felicit pentru munca depusa! Deabia astept sa o vad finalizata. As avea cateva intrebari: 1. Pentru interior ce ai de gand? 2. Cum sta treaba cu actele? E deja inmatriculata pe vechea serie de sasiu? Ai ***** de la mine. :icon_thumright:

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

NU fi rau cu bietul om, sunt doar 555 de posturi in acest topic :lol: :P

Una peste alta, sa stii ca ai dat dovada ca esti un om cu multa rabdare si pasiune. Cred ca multi , dupa saptamana 2, duceau "masinile" intrun parc de dezmembrari si mergeau linsititi acasa :) A iesit un lucru extraordianr si sa stii ca sunt mandru sa vad ca in Romania exista astfel de proiecte REALIZATE! Abia astept sa am ocazia sa o vad si live :) Felicitari

Link către comentariu

nu sunt rau... dar am scris de cateva ori :) si imi este ca omit ceva din ceea ce fac la interior ;) doar stii ca am discutat ca trebuie sa iti fac o vizita neaparat.

Link către comentariu

Felicitari si respectele mele pt idee,munca titanica depusa pt acest proiect...la costuri nu vreau sa ma gandesc

Ma roade o intrebare...dupa finalizarea proiectului ce urmeaza?Te apuci de unul nou?

Link către comentariu

Foarte frumos, am si eu o intrebare... geamurile laterale nu ar trebui sa fie aliniate? Geamul din spate e mai sus si cel de la portiera mai jos.

Link către comentariu

Trebuie sa faca acea margine neagra la geam neaparat si pe urma vor fi in linie ... m-am gandit si la varianta cu fole 5% insa geamul vine fixat pe acea bucata de tabla in exces ... ar fi valabila daca ar fixa geamul cu cheder.

Link către comentariu

@Tibi pai oare o sa fie odata terminat acest proiect ? o sa ma apuc de interior :) o sa mai am multe de facut... (m-am gandit la un proiect nou gen un golf 5 coupe, vw polo coupe... GLUMESC ) :)

@eto s-a mai discutat mai sus putin... sunt aliniate e o iluzie.

Link către comentariu

inca nu ma supara banii asa tare :)) sa fac "aroganta" asta :) peste vreo cativa ani poate mai stam de vb.

Link către comentariu

am schimbat si eu lapile de la numar cu acest model de leduri dar mie sincer mi se pare ca is prea puternice.

Link către comentariu

dami si mie detalii in legatura cu lampile pt numar cele cu leduri de unde le-ai cumparat?cat ai dat pe ele?am observat ca nu au locash pentru suruburi de prindere, cum stau acolo?

Link către comentariu

Scuze de offtopic TIR. Lampile cu leduri probabil sunt Dectane, sau cel putin si Dectane ofera un model similar. Nici lampile tale nu stau prinse in suruburi, ci in niste cleme pe laterale lampii. Cu suruburi e prinsa doar sticla de partea din spate a lampii.

Link către comentariu

Lampile de bora de la numar, stau in suruburi...stg+drpt daca nu cumva Bebeee se refera la semnalizaril de pe aripi care intr-adevar stau in cleme

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

eu situ la ce se refera ?:)) la ce vrea el... eu am scris si de lampi mai sus dar topicurile se citesc la inceput la sfarsit si nu invers :)

Link către comentariu

Imi cer scuze de confuzie, eu mi-am comandat lampa pentru numar pt. Leon2, si e identica cu cea de la Golf 4,5,6 cum e si lampa cu leduri care o ofera Dectane pt. G4,5,6, care e prinsa in cleme. Am crezut ca si la Bora e la fel.

Nu am vazut sa se explice mai sus cum se prinde lampile.

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

Eu stiu de unde pleaca confuzia. La golf IV "Coupe" si Hatchback e prinsa lampa in cleme, pe cand la Bora si la Variant e in suruburi. Nu sunt la fel.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!