Jump to content

Proiect VW Bora Coupe


TIR

Postare recomandată

Stiu ca de interior te vei ocupa mai tarziu dar parerea mea este ca ar da foarte bine un bord de Bora. E ceva mai elaborat zic eu.Sau vrei sa arate ca versiunea americana de jetta, cu capacul de la airbag decupat din bord?

Masina arata foarte bine!

Spor in continuare :icon_thumright:

Link către comentariu

Oglinzile o sa fie clar aceiasi dimensiunie adica mica :)) stanga/dreapta... dar in momentul cand fac rost de interior pentru electrice sau varianta golf 5... mai ma gandesc pana atunci... grila e cea fara emblema clasica.

Da in spate panourile sunt ok cat de cat mai e de munca la ele... o sa vina si bratele bineinteles aerotwin sunt notate pe to do list...

Bordul o sa incerc sa gasesc unul de bora dar, oricum am pt el gurile de ventilatie de bora. o sa il mai schimb. trebuie sa gasesc un volan in primul rand mai am multe, interiorul o sa evolueze pas cu pas...

Modificat de TIR
Link către comentariu

La ce volan te-ai gandit? Si tu vrei sa pui de Golf V? Daca tot mergi pe linia OEM ar arata bine volanul de Golf IV R32. Ti-l recomand!

Oglinda de Golf V e putin cam mare si daca e OEM sa fie pe generatia IV. De ce nu iti pui mari ambele oglinzi? Masina e prea fin lucrata pentru oglinzi mici. Oglinzile mari sunt si foarte practice: cu oglinda cu unghi mort pe ambel parti chiar vezi tot. Asta in cazul in care mai vrei sa si conduci masina. :)

Flafon / interior negru? :D

Link către comentariu

nu vreau voaln de golf v... o sa pastrez tot de golf iv dar r32 cum spui si tu.

as vrea oglinzi mici pentru ca vreau altceva :) toti umbla dupa cele mari.

Plafonul este deja Negru de la mizerie :) sa vedem cum o fi dupa curatare... ce culoare ascunde

Link către comentariu

Mi se pare aiurea sa pui folie fara omologare in general. Mai ales la masina asta care dupa ce "Doamne ajuta o va accepta RAR-ul" atrage privirile militienilor.

Link către comentariu

pana acuma la toate masinile am pus folie pe geamuri... si toate au fost omologate... o puneam dar singura problema e ca eu pun folie doar la un singur om si acela e in sibiu si nu ma caram cu geamurile pana acolo + ca nu vroiam sa le mai dau motive baietilor de la rar sa se ia de mine... dupa ce am rar-ul luat ii fac mai multe lucruri care se afla pe "to do list" :)

Link către comentariu

La un moment dat am vrut sa fac rost de niste oglinzi de Seat Leon Cupra si sa le adaptez la Bora. Sau, de Passat 3BG variant cu semnalizare. Nu te-ar tenta? Oglinda mica si-au pus deja multi. Arata cam ciudat. Si nu in sensul bun. :)

Link către comentariu

pai clar ca erau negre facute... si cele de le am acuma sunt tot negre... inclusiv bratul de sustinere... cum sunt la noile modele (gen audi a7) nu se mai poarta mat-ul... acum negru lucios e la putere...

Link către comentariu

Oglinzile cu semnalizator gen Passat 3BG din seriile finale, Golf 5 etc, ar da foarte bine pe masinuta ta, si ar fi mai deosebite decat cele mici... parerea mea!

Link către comentariu

pai cred ca asa o sa fac... o sa le iau pe acelea cu semnalizari... + ca amandoua sunt la pretul celei mici de jubi gti ;) dar bine in momentul cand o sa pun electrice pana atunci nu are rost...

Link către comentariu

Gata mi s-a confirmat... geamurile laterale, sunt gata... Acum sa vedem daca reusesc sa mi le trimita cei de la Buzau cu un curier (oricum totul a decurs bine pana acuma cu livrarea lor... nu am patit niciodata asa ceva, ciudati oameni pot spune... De oamenii lucreaza la stat) daca nu trebuie sa gasesc un prieten pe la Buzau...

Link către comentariu

Gerom nu e de stat, ce mai e de stat in Romania? Au patron din Ukraina sau Moldova nu mai stiu exact.

Link către comentariu

Nu stiu... u stii mai bine... probabil daca era unu de il interesa mai tare... dezolvat cumva servicile... M-au pus sa imi caut eu curier sa ii trimit la ei... sa dau sute de telefoane... dezamagitor...

Modificat de TIR
Link către comentariu

Pai du-le cu fan courierul sau cu DHL express, desi costa o avere, au servicii bune (DHL) . daca le ambaleaza intr-o cutie de lemn, e totul brici :D

Link către comentariu

Am vb cu fan courierul... oamenii s-au dus sa le ia. Dar cei de la fabrica sunt ff nesimtiti ca altceva nu pot spune... nu le-au impachetat nici azi si nici ieri.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!