Jump to content

tuning POLO


vwraider
 Share

Postare recomandată

multumim domnul voinea! sa intelegem ca nu sunt de fabrica (VW)?

bine, de altfel cele de pe 6n2 sunt "VW", dar e trecut RONAL ca producator, numai ca in programul de RONAL nu apar, de unde am dedus ca trebuie cumparate ca ORIGINAL TEILE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Original acest design de jante este intalnit doar la Audi A8. Cum prinderea de Audi A8 este 5x112 aceste jante nu merg pe Polo 6n2 => masina are jantele care am spus eu : MAM 6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici se vede parerea de expert :)

Multumim inca o data! Sin noua ni s-a parut suspect cu nenea din Franta cu 6n2 a avut bani de roti de A8, fie ele chiar si furate (desi in Franta nu se prea practica sportul asta)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

banuiam ca sunt facute modificari, ca stiu ca la POLO 6n2 prezoanele sunt 4X100 si nu se potrivesc decat roti din familia VW mai batrana (golf3, etc.)

iata inca o masina facuta frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu adresa site-ului francez de POLO 6n2. Era trecuta gresit.

www.polo6n2.free.fr

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca un domn care si-a montat filtru conic. ma bate gandul si o sa dau o raita pe la Augsburg sa imi comand un filtru din-asta, la montaj ma ocup JE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca un domn care si-a montat filtru conic. ma bate gandul si o sa dau o raita pe la Augsburg sa imi comand un filtru din-asta, la montaj ma ocup JE

<{POST_SNAPBACK}>

cum se monteaza??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Destul de usor. Dupa cum ai vazut baietii au dat jos cutia aia unde bagam noi filtrul de aer care se ucide repede, dar au pastrat debitmetrul, ca sa nu se uite urat la motor ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D astazi mi-am montat si filtrul sport K&N :P sunetul este incredibil fsssss

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Michael ... poti pune si tu o inregistrare cu filtrul sport :D sa vedem si noi cum se aude, ma rog, sa auzim? Apropo, se spune ca se strica debitmetrul de la aceste filtre, este adevarat? Cat costa un debitmetru? Se simte vreo crestere de putere, sau doar sunetul? Cat a costat tot kit-ul? Poti pune poze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D  astazi mi-am montat si filtrul sport K&N  :D  sunetul este incredibil  fsssss

<{POST_SNAPBACK}>

Vrem poze!!! :D :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru montarea filtrului am fost nevoit sa scot capacul motor, tot kitul ma costat 50 E (la mana a2-a), nou este 100. parca urca un pic mai bine in ture, in rest sunt foarte foarte multumit de sunet si bineinteles in completare cu toba, care este dementiala cand se incinge :( va pot spune ca imi vibreaza scaunul,bordul si oglinzile laterale :( iar despre dibitmetru chiar nu stiu nimik !

sper sa-mi fac si un chip tuning la ea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce misto arata fara capacul de la motor!!! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Michael ce parere ai? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oooo daa. un tuning foarte adevarat si cu bun gust, e chiar frumoasa...i like it

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa incheiem discutia despre jante pentru Polo.....

PS avea dreptate Voinea. Sunt MAM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Sal.

Imediat dupa ce mi-am cuparat masina am cautat in mai multe locuriaccesorii de tuning.

Car Design-ul practica niste preturi penibile( ma refer la cel de pe Sos.Colentina si cel din Floreasca pentru ca eu acolo am fost si mi-a ajuns).Ca sa va faceti o idee...ei cereau pe o nuca de schimbator Momo 90 EUR in conditiile in care de la Pitt Stop am luat-o cu 50 EUR(exact acceasi).Plus alte preturi ametitoare care m-au facut sa fug cat am putut de repede.

Raposatul C&C tuning ... nu mai are aproape nimic, doar produse Isota( dragute de altfel, preturi nu stiu, nu m-au interesat). Mai este un magazin de tuning la 1 Mai, nu retin numele, este in showroomul unei firme de masini.Aveau cateva chestii: pedale, lamele praguri Foliatec ok ca pret ( 1.800.000 lei), ceva de la Sparco..nu mare lucru.

Augsburg-ul ( am fost in cel de pe Titulescu) aveau lucruri dragute dar...preturi un pic cam mari.

Poate veti spune ca sunt fana Pitt Stop Tuning, dar ideea este ca am ajuns la ei dupa multe cautari, si multe comparatii de pret si pot spune ca sunt o alegere buna . Tipii de acolo sunt super ok, serviabili, nu-si pun f mult peste pretul de catalog si chiar ofera reduceri daca iei mai multe chestii de la ei.Daca te nimeresti cand se pleaca la vre-un targ de tuning din afara baietii chiar iti aduc de acolo ceea ce ai nevoie.Produsele vin relativ repede , plus ca daca ai nevoie de o recomandare ptr o vopsitorie sau un service bun te ajuta pe loc, suna la locul respectiv, zic ca vii din partea lor...

Cam astea ar fi magazinele de tuning pe care le stiu eu, cele mai mari.Stiu ca mai sunt si altele mai micute, cu cateva chestii.

Sa-mi fie cu iertare daca am uitat de vre-un magazin...Daca am facut-o...am oricand scuza ca sunt fata si ce stiu eu despre masini si tuning :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca tot ai laudat pit stop tuning si piesele de tuning, ne arati ce ai facut si la masinuta ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spre marea mea rusine...nu am avut timp sa si pun pe masina ce mi-am luat :( Stiu, sunt cam penibila dar..asta e, lipsa de timp de mers la vopsitor, de desfacut schimbator pentru a pune nuca si imbracaminte...chestii de genul asta.

M-am axat mai mult pe ( cum s-ar spune) briz-brizuri si nu am trecut la tuning serios de genul evacuare, spoilere, grile. Visez la o grila sport Kamei dar...mai am un pic pana sa strang "fabuloasa" suma de 150 EUR (cam atat era parca).

Promit ca o sa pun poze dupa ce voi pune ce mai am pe ea.Momentan consider ca nu are sens sa va pun poze cu o masina Polo Sportline de serie, doar cu jante :(

Cat depsre Pitt Stop...nu trebuie sa ma credeti pe cuvant, mergeti si intrebati singuri.Eu sunt super multumita de ei , si asta o spun din experienta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa pui poze cu ea, si doar cu jante :) de ce nu? :D sau cel mai bine, ii faci o rubrica, la Masina Mea

Modificat de Bebeee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am vrut sa ma laud, mi s-a parut inutil.Dar...la cererea publicului...pun 2 poze cu ea.Nimic fabulos, masinuta de serie, model de "gagica"( nu o spun eu, vorbeste lumea :) ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!