Jump to content

tuning POLO


vwraider
 Share

Recommended Posts

Cum ai facut pornirea asta?/????

Link to comment
Share on other sites

faza e ca e super usor de montat, afost montat la firele de la electromotor si asta face. se baga cheia de fabrica in contact (ca sa deblochezi volanul si sa se apinda becurile pe bord si dup-aia push and start!

la jump-start e foarte funny, ca daca se opreste motorul, calci ambreiajul si apesi butonul cu start si pleaca, fara schimbi trepte sau sa dai de cheie :angry:

<{POST_SNAPBACK}>

Poze nu ai cu butonul magic???

Link to comment
Share on other sites

barabas leiba

my man danny, aveam trei variante de buton:

1. bmw seria 1 (start/stop engine)

2. toyota prius (push start, ceva de genu asta)

3. renault laguna 2 (start/stop)

ghici care e mai ieftin? adica doar 2 milioane?

e modificat ca la carte, am refolosit led-ul ala rosu de la bricheta care e super cool.

nu e legat la pozitie, e legat la firele alea care aprind la butonul de lumini simbolul cu beculetul. e misto, ca se aprinde dupa ce bagi cheia si te anunta ca e "ready"

Link to comment
Share on other sites

Eee glumeam,tot ce conteaza este ca tu ai vrut sa-ti pui un gadget fain pe masina si ai reusit ceva interesant!!!

Link to comment
Share on other sites

barabas leiba

deci, fiti atenti!

mi s-a bulit contactul ala de la cheie si a venit un super nene si mi-a zis: ba ti s-a stricat ultima pozitie de la contact, adica nu mai porneste electromotorul" omul mi-a zis ca imi scoate afara firele de la electromotor si sa dau la cheie si cand se sting becurile pe bord, sa ating firele intre ele si porneste. Foarte adevarat. Numai ca aratam ca un infractor si mai faceam si scantei aiurea.

Atunci mi-a venit ideea. Boul acesta mi-a deschis ochii. Aveam mura in gura legatura de la electromotor. si mi-am zis ca iau buton si fac super lucrare.

Bestia de contact original de la butucul cheii se scoate FOARTE GREU! se da jos volanul plus alte alea alea! de-aia mi-a venit ideea

butonul de renault e hot! atentie! e buton cu comanda logica, adica are placa din-aia verde de silicon ca la telefoane si merge pe 3V, altfel spus se face scrum! Am folosit doar carcasa de la el, am montat in interior un buton de deschis geamuri de IVECO TURBODAILY :angry: si am recuperat led-ul. Chestia e ca butonul ala de iveco avea un clantanit frumos, revine repede la loc si merge pe 12v

Link to comment
Share on other sites

Ai grija cu limbajul licentios!!! :angry: Mai bine fara el ca nu are rost zic eu sa-i suparam pe moderatori,dar fiind nou pe aici te iarta pentru inceput,dupa aceea....

Link to comment
Share on other sites

Propun acest topic pentru posesorii de polo care doresc sa mai imbunatateasca ceva la masinutza lor..incepand de la motor pana la un ornament exterior..etc

Pentru inceput as dori sa shtiu daca cineva poate sa ma ajute cu niste informatii referitoare la stopuri klare gen hella..lexus..etc...am gasit la ausburg..dar parca isi pun prea mult adaos...

Sincer mi-ar placea si doua faruri angeleyes...dar cand am vazut scorurile.....m-am linistit...

<{POST_SNAPBACK}>

incearca pe ebay...

Link to comment
Share on other sites

barabas leiba

io cred c ami-a scris cineva legat d eun eleron ceva etc. nu reusesc sa mai vad mesajul

mobil am doar de la scarbici (saptamanalul economic Banii Nostri) si nu e chiar al meu, iar id de yahoo am:

judenchrist@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

barabas leiba

na ca mai bag o poza pentru interesati.

Link to comment
Share on other sites

incearca pe ebay...

<{POST_SNAPBACK}>

shtiu dar trebuie card :o

Edited by gabi_efi
Link to comment
Share on other sites

barabas leiba

cu-cu! mos efi, de la ce vine EFI? de la ELECTRONIC FUEL INJECTION?

da si tu niste poze cu makineta ta! vreau sa vaz!

Link to comment
Share on other sites

barabas leiba

imi place cum si-a facut nenea asta interiorul.cred ca o sa-l imit

:o

Link to comment
Share on other sites

cu-cu! mos efi, de la ce vine EFI? de la ELECTRONIC FUEL INJECTION?

da si tu niste poze cu makineta ta! vreau sa vaz!

<{POST_SNAPBACK}>

fac unele recent..........pana una alta http://vwforum.ro/index.php?act=At...pe=post&id=4118

http://vwforum.ro/index.php?act=At...pe=post&id=4117

http://vwforum.ro/index.php?act=At...pe=post&id=4119

Edited by gabi_efi
Link to comment
Share on other sites

barabas leiba

mai introduc o poza cu masina luata din fata :o

astept poze de la masinile voastre sa putem comenta. ca parere personala, francezii ne dau bataita rau de tot, au un forum al lor www.polo6n2.fr.st, unde masinile sunt crima si pedeapsa

Link to comment
Share on other sites

barabas leiba

asta imi place cel mai mult, mi se pare sport si discreta in acelasi timp

Link to comment
Share on other sites

barabas leiba

uitati-va la taranul asta ce hal de bord de lupo (seamana 99% cu polo 6n2) are!!! sper ca nu are nimeni idei din astea crete. e mega-obositor cand e soare

Link to comment
Share on other sites

barabas leiba

daca tot nu e nimeni pe forum (din cauza gripei aviare probabil, oricum nici eu nu ma simt prea bine) va mai asasinez cu niste poze :o

uitati-va la nenea asta din Danezia ce a facut. Uitati-va la capota.

Farurile nu exista de vanzare, si le-a facut singur. Oglinda e mata, o culoare gen antracit.

A incercat si subsemnatul cu niste faruri de sacrificiu de pe Passat si a iesit SCHEISSE, pentru ca vopseaua o ia razna de la caldura din far

Link to comment
Share on other sites

barabas leiba

pentru oamenii cu motor AMF, na-va idee de tuning la motor. Omul a adat jos cutia aia in care intra filtrul de aer (apropo cred ca majoritatea nu prea stiu sa scoata ala fara sa demonteze juma de masina. Va ajuta baiatul. E foarte simplu,l doar sa nu va panicati aiurea. :P

Omul a pastrat debitmetrul si a montat in capat un filtru din ala cu viata lunga, care cica da caluti. Merge incercat. Inca mai sap dupa oiesa respectiva, pt.ca in catalogul k&N e nema pentru motorul AMF

Link to comment
Share on other sites

belea..fra....

ce sa zic....astept saq vad si pe la noi asa ceva....

Link to comment
Share on other sites

barabas leiba

nici asta nu e rau. imi plac jantele si felul discret in care e facut

Link to comment
Share on other sites

barabas leiba

are careva vreo idee ce e butonul asta "P"? Poate cumva sa fie un fel de frana de mana electrica sau ceva de genul asta? Nu il gasesc in program nicaieri si nu situ ce face :)

el e pe lupo, dar practic e tot aia cu polo 6n2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!