Jump to content

Recensamant Sharan


remier
 Share

  

298 voturi

  1. 1. Combustibil

    • Diesel
      283
    • Benzina
      19
  2. 2. Motorizari

    • 1.8 T
      5
    • 1.9 TDI - 90 Cp
      20
    • 1.9 TDI - 110 Cp
      20
    • 1.9 TDI - 116 Cp
      162
    • 1.9 TDI - 131 Cp
      24
    • 1.9 TDI - 150 Cp
      2
    • 2.0 TDI - 140 Cp
      56
    • 2.0i - 105 Cp
      1
    • 2.0i - 115 Cp
      11
    • 2.8i - 174 Cp
      1
    • 2.8i - 204 Cp
      0
  3. 3. Versiuni

    • Advantage
      5
    • Carat
      3
    • CL
      13
    • Confortline
      31
    • Exclusive Edition
      2
    • Exclusive Edition II
      2
    • Family
      124
    • Freestyle
      6
    • GL
      13
    • Goal
      6
    • Highline
      39
    • Pacific
      3
    • Skater
      2
    • Special
      2
    • Sportline
      19
    • Trendline
      22
    • Tour
      3
    • United
      7
  4. 4. Transmisie

    • Manuala
      264
    • Automata
      38
  5. 5. Tractiune

    • Fata
      224
    • 4Motion
      18


Postare recomandată

Imi pare rau ca 4motion nu e trecut la versiuni.Daca poate un moderator sa adauge va rog.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

O zi buna la toti posesorii de VW, si mai ales , momentan, posesorilor de Sharan . Ma numesc Sorin surubaresc din copilarie de la vreo 9 ani (Karting) pe atunci reuseam sa montez un motor de Hoinar in intuneric, intre timp am mai imbatrannit si am trecut la lucruri mai serioase. Dupa o pauza de surubarit de 4 ani datorita unui Opel in liesing am trecut la Sharan , si prima masina diesel !!. Treaba complicata dar totul are o logica pe acest pamant. Sharanul meu este din 2001 cu un motor 1.9 Tdi PD, AUY. O zi buna la toti. Ma inspir foarte mult din SGAF.DE forumul nemtesc daca cineva are nevoie de ajutor la traduceri din germana in romana pot incerca sa ajut. Sunt plecat de peste 20 de ani asa ca nu ma luati la 11 metri cu limba si ortografia Limbii Romane, pentru mine din pacate nu mai este o necesitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Silvian91imAuto

Salutari noului coleg :Driver: . Sa auzim numai de bine :) si asteptam o prezentare detaliata (aria Masina Mea) si eventual o personalizare a masinii.. dupa posibilitati si dorinte. Se accepta o prezentare scurta aici la Recensamant :blah: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun venit noului nostru coleg! asteptam detalii si poze cu masinuta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

@ByZ

Roaga-l pe moderatorul KOSTAS sa adauge in tabel si masina ta.

Numai el poate face asta. :)

Modificat de remier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata , s-a rezolvat, acum puteti selecta tractiunea fata sau 4motion daca doriti ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Silvian91imAuto

Multumim !

App... 66kW simte puterea celor doua roti motrice :Driver: :)) !

Colegul tengola este rugat sa se prezinte cu cateva poze cu masina proprie aici pana ii face o prezentare (nu am vrut sa fiu sacaitor si nu oblig pe nimeni la nimic, doar vroiam sa vad ce mai are lumea).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sil eu am trecut de varsta cand masina este mai importanta decat femeia (nu tre sa intelegeti ca eu condamn acesta varsta, NU NU, am iubit si eu o Alfa Romeo 75, of of of), dar acum am ajuns la varsta la masina este numai un mijloc de transport. Deaceea masina mea este o masina simpla din punc de vedere design este ca de fabrica modelul basis, dar cu o mecanica impacabila si tinuta la zi de mine. Anul trecut cand am ridicato la un sevice in Bacau pe lift patronul service ului a scapat o afirmatie cand a vazut burta masinii de ganul Ba masina asta e Pi_da (adica o poti linge fara sa iti fie greata). Deci masina este simpla originala curata mecanic IO si zgariata de nevasta pe dreapta putin, masina nu nevasta. Zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara, sunt nou pe forum! Am avut mai multe modele de Sharan, in decembrie am luat unu din Anglia volan dreapta si am trecut volanul pe stanga! Operatie reusita :icon_cool: In zona noastra sunt la mare cautare, asa ca pot ajuta cu piese pentru cine e interesat!

P.S Nui masina ca Sharanu si nici om ca moroshanu, no offence...! E o vorba dea noastra a proprietarilor de Sharan de prin MM, bine v-am gasit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

, asa ca pot ajuta cu piese pentru cine e interesat!

ai PM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare!

Vreau sa cumpar un Sharan. Am mers cu mai multe in trecut si mi-a placut in special forta de tractiune. 7 oameni plus platforma ... nici o problema. O parere despre masina asta?

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=151211357

Multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca intradevar e a 4 a-2008 e f bine pt ca dupa luna 12 a 2007 s au schimbat motoarele de 2000 pd care toata lumea stie ca au fost pacatoase,deci e un motor crdi si e mult mai bun decat precedentul,eu zic ca e foarte ok si pretul si masina,succes si sa o vedem aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am verificat si eu daca masina e 2008, si ETKA zice 03/2008. Km sunt reali, cunosc parcul, masina provine din Belgia. Are cureaua facuta la 120k. Acum astept sa verifice daca masina are Webasto pentru ca in lista de optionale apare 9M5 - Auxiliary Heater. Daca stie cineva, asta inseamna sau nu Webasto? Cat despre motorul de 2 litri, el are de fapt 100kw=136cp fiind cu filtru de particule si marea majoritate a masinilor VAG au 136cp la 2 litri cand provin din belgia. Ex. Audi A6 2 litri 2008 are 136cp.

Modificat de Wug
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

136 cp sau 140 conteaza mai putin daca masina e ok estetic si mecanic,116,131,140 tot 310 nm are din cat stiu eu,webasto are sigur,sant f putine care nu au asa ceva si la optiunile care le are ma indoiesc sa nu aiba webasto,si daca ajungi acolo e simplu sa arunci o privire sa vezi daca e la locul lui,oricum,nu faci o alegere gresita cu masina asta,succes inca odata la achizitionare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect, 4 cai nu fac diferenta si la Sharan nu motorul e piesa forte ci cutia din ce stiu. Webasto e de obicei pe la bara fata partea pasagerului din ce stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu,e undeva in partea stanga spate .Vezi acolo o toba mica. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ala-i touranul parca cu webasto in fata,da cum a zis si colegul @andrusel,te uiti langa roata din spate stanga cum deschizi usa din spate la modelul ala are un esapament curbat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine Wug si eu am luat cam la aceiasi Km si sunt inca mega multumit.

Masina arata impecabil, ai si scaune ptr copii, ai carlig de remorcare si multe alte amanunte interesante pretul il gasesc acceptabil poate un 500 mai dai jos daca platesti cash.

Daca ai nevoie de traduceri germana poate te pot ajuta.

Masina e pe langa Frankfurt sau cam asa am localizat-o eu poate gasesti printre cei care au adus masini sau mai aduc sa intrebi daca cunosc garajul daca e serios sau jigodie.

Ptr mine prima impresie ok CUMPARA.( zusatzheizung e de serie la sharan si versiunea basis il are numai cand e standzheizung vine mentionat)

Vise frumoase.. si atentie ca la nemti nu ai voi cu mai mult de 10000 Euro bani in buzunar!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

hopa si eu pe aici....sunt noul posesor al unui w sharan adus din germania an fab 2001 1,9 tdi. 116 cp dublu climatronic scaune incalzite magazie cd comenzi volan tempomat volan piele halogene 4 geamuri el oglinzi el parbriz incalzit culoarea gri ....pana acum masina mi/a lasat o impresie buna....sper sa nu ma dezamageasca pt ca vreau sa convietuim o perioada mai indelungata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu o sa te dezamageasca,sa te poarte sanatos si multi km fara probleme,acum ca esti de al nostru,bine ai venit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.. m-am gandit sa devin si eu activ pe forum daca tot am masina asta mai ales ca am vazut ca nu sunt foarte multi posesori de sharan care posteaza.. asa ca am pus o poza cu masina mea

post-14446-0-66342100-1329396800_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare si bine v am gasit .Am si eu sharan de cativa ani diferite modele acuma un project zwo original diesel din 98 full,suspensie yokohama mediu sport ,tobe sport ,discuri brembo... .As avea si o intrebare : l am pus la vanzare la un pret f bun si avand in vedere ca modelul diesel project zwo este foarte rar nu am avut cereri,totusi ce se intampla ?, nu este cunoscut in Ro acest model ? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare si bine v am gasit.Sunt fericitu posesor a unui sharan family de 1,9 tdi 116 cp cutie tiptronic dublu climatronic,scaune incalzite,pilot automat un fel de bord computer dar cam naspa,oglinzi electrice si incalzite,parbriz fata incalzit si mai are dar nu-mi mai aduc aminte de toate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!