Jump to content

Recensamant Sharan


remier
 Share

  

298 voturi

  1. 1. Combustibil

    • Diesel
      283
    • Benzina
      19
  2. 2. Motorizari

    • 1.8 T
      5
    • 1.9 TDI - 90 Cp
      20
    • 1.9 TDI - 110 Cp
      20
    • 1.9 TDI - 116 Cp
      162
    • 1.9 TDI - 131 Cp
      24
    • 1.9 TDI - 150 Cp
      2
    • 2.0 TDI - 140 Cp
      56
    • 2.0i - 105 Cp
      1
    • 2.0i - 115 Cp
      11
    • 2.8i - 174 Cp
      1
    • 2.8i - 204 Cp
      0
  3. 3. Versiuni

    • Advantage
      5
    • Carat
      3
    • CL
      13
    • Confortline
      31
    • Exclusive Edition
      2
    • Exclusive Edition II
      2
    • Family
      124
    • Freestyle
      6
    • GL
      13
    • Goal
      6
    • Highline
      39
    • Pacific
      3
    • Skater
      2
    • Special
      2
    • Sportline
      19
    • Trendline
      22
    • Tour
      3
    • United
      7
  4. 4. Transmisie

    • Manuala
      264
    • Automata
      38
  5. 5. Tractiune

    • Fata
      224
    • 4Motion
      18


Postare recomandată

deci sa inteleg ca sant bine informat cu sharan 2002 131 cp?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Ma numesc Gabi, sunt din Iasi. De doua luni sunt posesorul unui Vw Sharan Family din 2002, 1.9TDI, 116cai, 7 locuri, dublu climatronic, toate geamurile electrice (inclusive in portbagaj), incalzire in geamuri, scaune incalzite, cd player, navigatie, airbag-uri frontale si laterale, oglinzi electrice/incalzite, ESP, ABS, computer, centralizat, alarma, cutie viteze 6+1, volan reglabil pe adancime/inaltime, suporturi de 2 pahare fata+ masutza la fiecare din scaunele din spate, 2 scaune pentru copii mici incorporate in scaunele din spate, carlig cu intalatie electrica pt rulota, plafoniera cu lumini la fiecare scaun, mufa current 12V in portbagaj pt frigider, etc. Este o masina fantastica, foarte mare ca spatiu, imi place la nebunie chestia cu scaunele pe care le poti scote/monta in ce pozitie doresti in interiorul masinei. Consum foarte rezonabil la marimea ei (mi-a consumat intre 5.7 si 6.5 litri/100km in afara, iar in oras 9-10litri/100km). Achizitia ei mi-a luat ceva timp si km (am facut in total vreo7000 dus-intors in Germania pana am gasit o masina cu km reali). Are 120.000km reali, verificati in reteaua service Vw Germania plus caiet service. Cand am adus-o in tara i-am facut o revizie totala, am schimbat toate piesele care intra in angrenajul distributiei (curele, role, intinzatoare, etc), pompa de apa, curele servo/altenator, ulei cutie, ulei motor, toate filtrele(polem aer, ulei, motorina).

Toate componentele le-am cumparat de la reprezentanta Vw Din Germania. Cu ocazia asta m-am lamurit ca la noi pe piata sunt numai “chinezarii”, nu semanau cu nimic din ce am gasit la noi in magazine.

In fine, masina functioneaza perfect, sper sa ma pot bucura cat mai mult de ea!

post-37944-0-72732700-1289156896_thumb.j

Modificat de kistler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi.Bine ai venit printre noi si felicitari pentru achizitie si "s-o porti" cu placere cat mai multi km fara probleme. :icon_thumright: Pune mai multe poze ,inclusiv si interiorul.Foarte "tare" expresia "toate geamurile electrice (inclusiv in portbagaj)" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumoasa si dotata masinuta ! In afara de piele ii lipseste ceva? :D Mi se pare mie sau ai cauciucuri pe 195?Sa o stapanesti sanatos !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor,

Sharan-ul meu are ca data de prima inmatriculare 3 ianuarie 2003. De la reprezentanta VW din Baneasa mi-au spus ca data de fabricatie este noiembrie 2002 si coincidenta sau nu, pe multe piese pe care le-am demontat era inscriptionata o data din noiembrie 2002.

In spate, cum deschizi usa de la "portbagaj", in dreapta, este un spatiu de depozitare. Acolo am gasit un autocolant cu codurile dotarilor masinii asa cum a iesit din fabrica si totodata... noiembrie 2002.

S-auzim numai de bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... toate geamurile electrice (inclusive in portbagaj), incalzire in geamuri, ...

Mai sa fie...ne-ai uimit pe toti cu dotarile astea deosebite, trebuie sa recunoasc ca al meu nu are asa ceva ! :)

Modificat de remier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am tinut sa uimesc pe nimeni, eu am scris doar ce avea masina in dotare. Ca unora le place sau nu, e problema lor, nu ma intereseaza mistourile lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ kistler, felicitari pentru masina :) in mare parte am si eu aceleasi dotari ( imi lipseste navigatia, care oricum nu i vad rostul la noi in romania pt ca e nefunctionala, lipseste tempomat +bc , lipsesc farurile xenon si jantele de aliaj) !

Iti doresc sa ai parte numai de bucurii cu masina asta si multi km fara probleme!

@remier & andrusel, voi chiar ati facut misto de noul nostru coleg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: nu cred ca a vrut(cel putin asa cred) sa faca "misto" de tine @remier,doar ca expresia "geamuri electrice in portbagaj" nu e folosita.Asa ceva am si eu pe masina(si multi alti posesori de Sharan),si deobicei le spunem "al treilea rand de geamuri" sau "6 geamuri electrice".Inca odata bine ai revenit printre noi si asteptam poze cu interiorul. :rolleyes:

@emy d-am postat amandoi odata (al tau a intrat primul :) ),situatia cred ca s-a clarificat (ti-am raspuns si la intrebarea care te macina pe tine) :icon_thumright:

Modificat de andrusel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Remier :Colegul nostru a vrut sa zica ca are parbriz incalzit si toate 6 geamurile electrice.Eu de exemplu nu am parbriz incalzit si doar un singur geam electric in "portbagaj" .

Modificat de ByZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai un singur geam electic in portbagaj pt ca ai aer conditionat in plafon,cele fara aer in plafon au pe amandoua electrice,sau niciunul dupa caz,sau daca ai trapa nu ai aer in plafon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare.

Sa va prezint si eu Sharan-ul meu achizitionat de 6 luni(din Italia)si de care sunt foarte multumit din toate punctele de vedere (consum,spatiu,viteza....etc).An fabricatie 1997,1.9 TDI,110 CP,clima,toate geamurile electrice,scaune rotative,computer de bord,7 scaune.La achizitionare a avut 298 000 km cu toate reviziile la zi facute la VW(mai rar asa ceva in Italia).Urmeaza in viitorul apropiat sa pun folie pe geamuri.

post-37583-0-69658900-1292272273_thumb.j

post-37583-0-68417300-1292272278_thumb.j

post-37583-0-98529100-1292272282_thumb.j

post-37583-0-92114600-1292272288_thumb.j

post-37583-0-29224600-1292272295_thumb.j

post-37583-0-59724500-1292272300_thumb.j

post-37583-0-69658900-1292272273_thumb.j

post-37583-0-68417300-1292272278_thumb.j

post-37583-0-98529100-1292272282_thumb.j

post-37583-0-92114600-1292272288_thumb.j

post-37583-0-29224600-1292272295_thumb.j

post-37583-0-59724500-1292272300_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte bine ! icon_thumright.gif Sa il folosesti sanatos si bun venit printre Sharanisti :) de asemenea, multi km fara incidente!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumoasa si ingrijita ! Sa o stapanesti sanatos !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc,asemenea va doresc si eu km multi fara incidente si reparatii majore.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am reusit sa o pozez azi pentru ca rar o prind curata...

post-31559-0-04878500-1294170901_thumb.j

post-31559-0-75792600-1294170906_thumb.j

Modificat de ByZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wow! geamurile tale sunt foarte negre! wub.gif frumoasa masina. Sa o folosesti sanatos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Emy,pe viitor vreau sa ii infoliez si geamurile pe fata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Silvian91imAuto

Frumoasa :D, ce dimensiuni au anvelopele? ...jantele sunt de 16" ...te-as fi intrebat pe topic-ul masinii, dar nu am gasit asa ceva :-s

Salutari la Toti! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dimensiune anvelope 215/55/16 , as fi pus pe 195/65/15 pentru iarna dar am o singura dimensiune in carte...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

buna,

ma ajuti si pe mine ca proprietar de sharan 1996 1.9 tdi, am sirocou identic si cum ai reusit sa faci sa mearga fara motor?are sharan-ul undeva o pompa de apa care invirte apa fara motor?

va multumesc si astept raspunsul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: avem o arie pt webasto colegu,citeste acolo si posteaza tot acolo,e asa greu? :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le am montate de vreo 3 ani.Am dat pe ele vreo 6 mil cu tot cu montaj.Ele vin cu suporti(2 cate 2 pe fiecare parte) pe prinderea masini foarte solizi .Intre timp am vazut ca tipul de la care le-am luat nu se mai ocupa cu asa ceva .Am vazut m-ai multi pe net care comercializeaza asa ceva.Eu le-am montat mai mult de design(negru cu crom :) ) ,si nu au nici o treaba cu flueratul la viteze mari.

praguri simple (din plastic) cum vin echipate - by default - Sharan-urile de dupa 2004-2005 aveti idee unde gasesc ? sau un cod?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incet incet ne inmultim! :D azi am fost la bucuresti (de fapt azi m-am intors) si am fost uimit sa vad cate sharanuri circula pe drumurile patriei. Daca ar fi toti inregistrati pe forum.... rolleyes.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!