Jump to content

Golf IV Variant TDI


Muale

Postare recomandată

In afara de surubul in stea din roata nu vad nimic ne la locul lui :icon_thumright:

Link către comentariu

exact...de surub vroiam sa iti zic si eu,

sper sa nu ai vreun vecin invidios pe la bloc.

multi km, fara incidente sa ai (neplacute).

Link către comentariu

surubul l-am "infiletat" pe sosele...am mers 2 saptamani cu el,tot bagam presiune la cateva zile. varia oricum la rece/cald. la vulcanizare a zis ca poate am pori in anvelopa,eram cat p

Modificat de Muale
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
costyserbanescu

felicitari pt. alegerea facuta . am si eu o bijuterie ca asta in parcare si sunt foarte multumit de ea . cine poate sa imi trimita si mi un stiker vw forum in pitesti :))(

Link către comentariu

multumesc.

si eu am cautat sticker o vreme,am avut noroc cu un tip la intalnire. cel mai simplu iei sablonul de pe site si te duci la un magazin cu obiecte promotionale/colantari. si iti taie sticker cat de mare si colorat vrei. si costa 2-3 lei.

post-66542-1283767867_thumb.jpg

Link către comentariu

Stickeru nu e "pi sientru" Glumesc... :icon_thumright:. Cred ca ar fi mai estetica sa renunti la extreme-ul de pe haion. Spor in continuare :icon_thumright:

Link către comentariu

@circoloco stiu,asa am luat masina cu xtreme pe ea. o sa il dau jos cand am si polish sa nu se vada urat sub el. asta e singurul motiv pt care il am. stickerul cu vwf pare spre stanga pt ca mai e si .ro micut in dreapta.

@alex de vopsit am auzit ca le influenteaza sensibilitatea.... masina fiind inchisa la culoare nu se vad chiar ca nuca-n perete dar ideal asa ar fi-vopsiti.

Link către comentariu

nevopsiti imi simt si bordura (un piuit scurt,cand dau sa o urc) si ma duce la vreo 20 cm cand apare 0.0m pe display. vede si stalp...sunt multumit. nu aveam probleme inainte doar ca aveam impresia ca sunt mai aproape decat in realitate.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ca nu-ti protejeaza motorul ci ...baia de ulei :scratch:. Eu sunt de parere ca si motorul si am spus mai sus

Link către comentariu

deci la asta se referea "baie". eu credeam ca e un fel de status pe mess.

da,protejeaza ce e supus riscului. ca nu prea am auzit pe cineva sa isi sparga blocul motor de la bolovani.

doar ca asta e denumirea comuna: scut motor. trebuia sa fiu mai detaliat la descriere/caracteristici :scratch:

sper sa il montez cat de curand;nu stiu unde,cat?

si mai sper sa nu se lase f mult de "nas" masina. daca se lasa,pot pune inaltatoare de 1-2 cm...?

Link către comentariu

N-o sa se lase stai linistit. Din cate vad este aftermarket si din cate am inteles de la un mecanic, este mai usor decat cel OEM (posibil sa fie eronat ce spun eu acum). Oricum eu zic ca nu vei avea nevoie de inaltatoare. Din punctul meu de vedere nu fac bine amortizorului care este facut sa aiba o anumita cursa, pe care tu o dai peste cap.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
  • Marian changed the title to Golf IV Variant Thttp://vwforum.ro/topic/68676-golf-iv-variant-tdi/DI
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!