Jump to content

Tunning Passat CC


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Am gasit asta :Volan Vw Golf 6 Passat Jetta Tiguan Gti Gtd Gli R Line - #1989362494

http://www.pieseauto.ro/volane/vw/polo-6r/volan-vw-golf-6-passat-jetta-tiguan-gti-gtd-gli-r-1989362494.htmlnu vreau sa para reclama , vreau doar sa stiu daca merita. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de sfat Lambda.

Cu siguranta o sa caut pe cineva cu experienta pentru ca vreau ceva mai aparte cum s-ar zice :)) 
Sper la final sa iasa un proiect asa cum mi-l inchipui eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Am gasit asta :Volan Vw Golf 6 Passat Jetta Tiguan Gti Gtd Gli R Line - #1989362494

http://www.pieseauto.ro/volane/vw/polo-6r/volan-vw-golf-6-passat-jetta-tiguan-gti-gtd-gli-r-1989362494.htmlnu vreau sa para reclama , vreau doar sa stiu daca merita. Multumesc

Da, este un pret bun. Totusi, incearca sa cauti si alte oferte poate prinzi un pret mai mic sau incearca sa mai negociezi cu respectivul vânzător. Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o intrebare, dar nu prea poate fi numita tuning. Ar fi mai ok daca s-ar deschide un topic cu retrofituri. Stie cineva cv de alarmele de la laserline ? Am vorbit aici in it pt o alarma cu pager care functioneaza cu telecomanda masinii si cica functioneaza ca un kessy. Se conecteaza si la can bus sau cv de genu. Nu sunt f mare expert.

Modificat de suciuvlad
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo de tuning. Am montat spoilerele de la irmscher si spoilerking.

attachicon.gifIMAG0032_1.jpgattachicon.gifIMAG0031_1.jpgattachicon.gifIMAG0039_1.jpgattachicon.gifIMAG0040_1.jpgattachicon.gif85536bf80d2cd43fa1e5eaa6ef5db6352866b556.jpeg

 

Salut Christian.B77

Cu ce ai lipit pana la urma spoilerele ? Cu banda dublu adeziva ? De care ??

Au am comandat 2 spoilere pt octavia de mea de vreo luna si nu stiu cu ce sa le prind . Unii mi-au recomandat banda dubla adeziva de la 3M . Am intrat la ei pe site si sunt o gramada de tipuri , habar nu am ce sa aleg .

Altii au spus lipici poliuretanic .....

 

 

Please help me !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Daca vreau scaune electrice cu memorie trebuie sa le schimb cu totul?

Imi plac scaunele mele si sunt in stare buna. Se pot monta motorase si butoane pe scaunele mele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Christian.B77

Apropo de tuning. Am montat spoilerele de la irmscher si spoilerking.

attachicon.gifIMAG0032_1.jpgattachicon.gifIMAG0031_1.jpgattachicon.gifIMAG0039_1.jpgattachicon.gifIMAG0040_1.jpgattachicon.gif85536bf80d2cd43fa1e5eaa6ef5db6352866b556.jpeg

Salut Christian.B77

Cu ce ai lipit pana la urma spoilerele ? Cu banda dublu adeziva ? De care ??

Au am comandat 2 spoilere pt octavia de mea de vreo luna si nu stiu cu ce sa le prind . Unii mi-au recomandat banda dubla adeziva de la 3M . Am intrat la ei pe site si sunt o gramada de tipuri , habar nu am ce sa aleg .

Altii au spus lipici poliuretanic .....

Please help me !

Buna, mie mi.au trimis cei de la irmscher si un lipici.

1. Primer ( pt parbriz, cred ca e cel putin la fel de rezistent, altul nu era la mom respectiv).

2. Lipiciul propriu - zis, o pasta de la ei. Care poate fi si superglue, de tip industrial.

3. Banda 3m de pe spoiler, daca tot era, sa o aplic si pe aia.

Eu zic sa.pui in 3 straturi, ca sa nu ai surprize.

Cer o parere, in perioada urmatoare o sa mi comand probabil pragurile r line si buza fata. Am gasit un link la ce vreau eu, dar facute de alt producator, si alt model. Ce parere aveti, e urat/frumos? Sunt cele 2 de pe pagina, prelungire fata si praguri.

http://www.customtuning.ro/cautare/desc/?marca=48&model=1797&motor=0&search-cat=0&brand%5B%5D=0-page2

Modificat de Christian.B77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot legat de retrofituri, vin si eu o intrebare.

Am kessy pe masina, dar nu am functia Easy Open la portbagaj, aceasta functie a fost introdusa abia din 2011 parca.

Exista posibilitatea descuierii portbagajului "cu piciorul sub bara"? Consider ca este foarte utila, mai ales cand ai bagaje in ambele maini.

Atasez o poza cu descrierea functiei ca sa fiu mai explicit.

 

post-30494-0-83882700-1427210434_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salutare, exista pe forum un CC sau passat B6-B7 cu tv tuner OEM si rns 510? sunt curios ce codare are pe Tv-tuner si ce programe prinde in Bucuresti. cod piesa 7L6919148a. merci frumos. detalii am gasit prea putine pe net pentru a fi concludente.

o zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

In legatura cu DVB-T pe Passat Variant B7.... am la mine asa ceva si daca ai nevoie de codari le pot citi....

 

DVB-T in Romania merge pe analog si pe digital. Predomina semnal analog. Poate o fi si digital cu siguranta...

 

Este setat ca in miscare sa nu vezi nimic (poti auzi). Se poate dezactiva functia.... dar nu prea e legal....

 

E o chestie de moft, faina cand tb sa astepti in masina sau tb sa iti rezolvi lucrurile si copii stau linistiti si urmaresc desene spre ex...

 

Ce e bun e ca prin DVB-T ai intrare AV catre RNS510.......deci daca ai ceva de redat pe RNS510 e o solutie buna.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara

Pot lega (alimenta) proiectoatele la luminile de zi astfel incat sa se aprinda ambele odata?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce ai face asta?

Să te înjure toată lumea că îi orbeşti?

Sper că glumești.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:RO flag:  Tocmai scriam si eu un raspuns. Poate parea "cool" pentru unii "baeti", dar este enervant si ilegal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ăștia zici că au trăit înainte de 1989, când se oprea curentul, iar acum vor să aprindă toate becurile, să fie lumină. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ziua.....2 amarate de proiectoare ceata sa te orbeasca....asa o fi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merita sa faci modificarea asta tiganeasca pe o masina asa eleganta ca CC. Plus ca e ilegal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tiganeasca ne-tiganeasca, problema este ca pe cc dupa 2011 cu BCM acest lucru se face cu 2 bife in central electr 09. La cele vechi cu cecm se poate ori cu una ori cu alta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Christian.B77

Update, am gasit pragurile r line pt passat cc. Originale., noi. Este cel mai ok pret de departe. 450 euro si 40 transportul. La reprezentanta sunt 700 si ceva de euro.

http://www.kunzmann.de/shop/de/fahrzeugveredelung-volkswagen-passat-cc-08-exterieur-original-vw-seitenschwellersatz-passat-cc.htm

Rog sa nu se considere ca fac reclama, dar pragurile astea sunt la mare cautare, destul de scumpe si greu de gasit. Mie astea mi se par cel mai ok, mai ales ca sunt de la neamt, nu din China.

E cineva interesat? Poate dam mai multi comanda si impartim transportul. Eu stau pe ganduri daca sa le iau pe astea r line si sa imi iau si buza aia tip prelungire, sau sa merg pe kitul srs tec. Poze mai jos.

post-75094-1434968419064_thumb.jpgpost-75094-14349684254673_thumb.jpgpost-75094-14349684303209_thumb.jpg

In banii de praguri r line, imi iau buza si pragurile de la srs tec.

Modificat de Christian.B77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Christian.B77
post-75094-14349707882758_thumb.jpgpost-75094-14349707939835_thumb.jpg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca sunt asa scumpe pragurile de R, eu as merge pe cele din pozele atasate de tine(buza + prag) sunt foarte sport si sigur si mai rare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu personal as merge pe look ul R oem, sa arate legit din toate pct de vedere :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Christian.B77

Da, dar vezi tu.. astea R line cat or fi ele de faine, sunt mai comune... Vedem :) oricum, iau o hotarare cat de curand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adevarul e ca e plin de cc-uri r-line, sunt peste tot...hai sa fim seriosi, pragurile oem nu se compara cu alea pe care le-ai aratat, sunt exact ce trebuie pt o masina eleganta cum e cc-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai omul daca vrea sa o modifice, inseamna ca nu o vrea tocmai eleganta...ci mai sportiva :) 

Vrei sa mergi spre elegant, iti iei simplu...fara R line, fara alte modificari.

Vrei sa arate mai sportiv, o cobori cu praguri cu jante mai mari, prelungiri...etc.

 

Parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Christian.B77

Adevarul e ca e plin de cc-uri r-line, sunt peste tot...hai sa fim seriosi, pragurile oem nu se compara cu alea pe care le-ai aratat, sunt exact ce trebuie pt o masina eleganta cum e cc-ul.

Nu ma intelege gresit, daca am fi intr.o tara cu drumuri civilizate, as monta cele r line, praguri si buza, si pe urma si pe cele srs. Dar asta ar face aproape imposibila deplasarea cu masina pe meleagurile noastre..

Pai omul daca vrea sa o modifice, inseamna ca nu o vrea tocmai eleganta...ci mai sportiva :)

Vrei sa mergi spre elegant, iti iei simplu...fara R line, fara alte modificari.

Vrei sa arate mai sportiv, o cobori cu praguri cu jante mai mari, prelungiri...etc.

Parerea mea.

Desi imi place f mult pachetul r line, si as fi vrut sa il am pe masina mea, prioritatea a fost 4motion-ul. Inclin totusi spre kitul de la srs tec, despre care am auzit numai de bine.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!