Jump to content

Tunning Passat CC


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Christian.B77

Am primit astazi pragurile R line, le.am comandat din Germania, in 5 zile mi.au ajuns. As vrea sa stiu daca este cineva care si.a cumparat prelungirea fata - buza, de unde si daca este multumit de ea. Eu am gasit la servco, dar avand in vedere ca e pretul cel mai mic de pe piata, imi pun intrebarea cat de calitativa e...

Am mers pe R line pana la urma, si nu imi pare rau deloc. Asa ar tb sa arate la sfarsit:

https://youtu.be/tAq0sGT_x1k

Modificat de Christian.B77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zero_patru_hol

Era pe olx o bara de R line second, originala la acelas pret ca si o prelungire, poate este mai ok o bara originala astfel nu mai apare rostul de imbinare. Si eu am schimbat bara cu totul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Christian.B77

Era, dar a dat.o. mai e una in bucuresti sparta si reparata. O sa mai astept sa vad ce mai apare, daca nu, o sa iau prelungirea. E asa greu de adaptat? Sunt cazuri in care vine destul de ok..

post-75094-14365170257898_thumb.jpg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este in tip pe olx prin Chiajna care cere pe o bara de r line neagra 800ron si am bătut drumul pana acolo sa o văd. Este sub orice critica !! Prinderile rupte / bara Sparta si reparata iar prinderile pentru proiectoare rupte asa ca nu are rost nici sa bati drumul pana acolo sa o vezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Christian.B77

Stiu, imi aduc aminte ca mi.ai zis de ea.. de asta ma gandesc daca sa iau prelungirea. Am vazut prelungiri cu stanta tuv Austria, iar pragurile sunt made in Austria..

Decat sa iau teapa cu bara, prefer sa raman cu bara mea si stiu.ca merg la.sigur

Modificat de Christian.B77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nu se poate considera chiar tuning, dar:

In curand, trebuie sa schimb discurile si placutele pe fata. Nu stiu ce marca sunt astea, nici placutele, dar franarea este cam proasta. Ce marca mi-ati recomanda, care ar fi cea mai performanta?

Stiu ca sunt un pic franele subdimensionate la CC, dar nu vreau sa investesc prea mult in alt sistem de franare cu discuri mai mari, etc.

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteai totusi sa postezi in "Revizii" ca nu are nicio treaba cu tunningul intrebarea ta. Eu zic sa mergi pe Ate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteai totusi sa postezi in "Revizii" ca nu are nicio treaba cu tunningul intrebarea ta. Eu zic sa mergi pe Ate.

Asa e, imi cer scuze, aseara am cautat eu subiecte, dar pe cel cu revizii nu l-am vazut, rog pe cineva sa mute postarea. Oboseala.  :lol:.

 In alta ordine de idei, am ATE pe Touareg, discuri si placute schimbate de prin primavara si ma uitam ca deja au inceput sa se formeze santuri in discuri, nu prea le uzeaza uniform. O marca mai buna decat ATE? Sau nu prea exista?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Christian.B77

Are cineva faruri dectane dayline pt passat cc? Ma refer daca le are le masina personala.. var chrome. post-75094-14401102211809_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut. Are cineva idee daca aceasta grila este de CC? La prima vedere nu prea pare sa se potriveasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai bine il intrebi pe vanzator presupun ca stie ce vinde. Din imagine pare ornamentul central de la bara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, acum am vazut. Am crezut ca este grila de sus, cea cu semnul VW. Imi cer scuze. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este cea de sub numar.

am atasat o poza cum am reusit eu sa o modific pe a mea (cea cu sigla). din pacate nu exista sa cumperi din comert, numai hand made

bafta

 

PS: am finalizat si cu partea de rulare: schimbat arcuri (am pus de la KW) + distantiere fata 13 mm si spate 12 mm. jante Lugano 19'' originale

post-121340-0-23824600-1442405155_thumb.

Modificat de iobau998
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu, imi aduc aminte ca mi.ai zis de ea.. de asta ma gandesc daca sa iau prelungirea. Am vazut prelungiri cu stanta tuv Austria, iar pragurile sunt made in Austria..

Decat sa iau teapa cu bara, prefer sa raman cu bara mea si stiu.ca merg la.sigur

 

salut

si eu am studiat aceasta problema. am discutat cu prietenul meu care se ocupa pe partea de kituri. cica sa evitam tot ce inseamna elemente facute din fibra de sticla.

obligatoriu trebuie din ABS, cum sunt defapt elementele de bara. pentru ca ABS pe ABS practice "sudeaza" elementele intre ele si se fac un intreg.

 

daca sunt din fibra, se capseaza, este singura solutie, iar la impact plesnesc capsele si se sparg.

 

pragurile care ti-au venit din ce sunt facute?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este cea de sub numar.

am atasat o poza cum am reusit eu sa o modific pe a mea (cea cu sigla). din pacate nu exista sa cumperi din comert, numai hand made

bafta

PS: am finalizat si cu partea de rulare: schimbat arcuri (am pus de la KW) + distantiere fata 13 mm si spate 12 mm. jante Lugano 19'' originale

Ne poti da mai multe detalii despre grila? Suntem cativa cred care am dori sa trecem la grila clean

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am scos grila, am dus-o la persoana care mi-a facut-o (nu am stat absolut deloc langa el). dureaza cam o saptamana sa o puna la punct cu vopsit cu tot.

eu am vopsit inclusiv grila de sub numar si cele de la proiectoare ca sa nu apara diferente de culoare.

cel care a facut-o cu asta se ocupa: body kituri de masini, si orice modificari pe abs si alte prostii.

este din Craiova, si chiar il recomand

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

o intrebare : nu stiu daca chiar aici e locul , am statie auto pe masina , se poate cupla cumva la antena masinii ? ca sa nu mai port acel magnet si antena exterioara ? si daca da , cum ? si merge ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate dar nu se justifica efortul și calitatea lucrării.

Nu vei putea obține nici măcar eficienta unei antene de 50cm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Probabil ca asa arata cu spoilerul asta.

 

ce prelungire e aia ? ca se vede clar unde e imbinarea, si se vede cam urat sincer. ma gandesc sa imi iau si eu praguri si de prelungire, kitul care se vinde pe la noi cu 5100 ron .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am iesit la 2500 lei, fara vopsire, pt praguri oem si buza aem. Doar buza luata din romania. Pana acum sunt multumit :)

Modificat de Christian.B77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

O INTREBARE ce tine de tuning si design : Capacul de deschidere a portbagajului din spate cel pe care e semnul vw ,stiti cumva  gasesc un fel de capac sau ornament sa il inlocuiesc ? ca sa nu mai am sigla de vw , si daca gasesc unde anume si la ce suma ?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!