Jump to content

Tunning Passat CC


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

De ce va complicati asa de tare cand exista google?

 

Daca despre asta vorbiti, poftim.

http://www.pieseauto.ro/difuzor-bara-fata/vw/passat-cc/prelungire-spoiler-difuzor-bara-fata-vw-passat-cc-1489362087.html

 

Si cu ceva mai multi bani. iti "tunaresti" toata masina.

http://www.fritz4tuning.ro/products/Prelungiri-%2C-pleoape-%2C-eleron--Passat-CC.html

 

Dar ajungi sa dai un pret mult mai mic in comparatie cu ce vorbiti voi mai sus...Si aveti praguri+ spoiler fata/ spate+ pleoape+ eleron.

 

 

Atunci platiti 2000 ron colega.

Ca e OEM sau aftermarket, crede-ma ca-i acelasi rahat...Estetica e la fel. 

Ti se pare ca estetic e la fel ?  Nu te deranjeaza sa bagi degetul intre caroserie si acel element de "tuning"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Atunci platiti 2000 ron colega.

Ca e OEM sau aftermarket, crede-ma ca-i acelasi rahat...Estetica e la fel. 

Colega aici NU e vorba de ESTETICA ci de CALITATEA MATERIALULUI .

Plastic-ul ABS este maleabil pecand GRP-ul crapa la primul impact mai serios cu o Piatra / Gheata (ca vine iarna) intalnita in drum .  

Daca tu ai prelungire de GRP astept sa-mi spui cat te va costa lipit-ul ei la primavara (asta daca nu cumva vei fi nevoit sa cumperi alta) .

Dar te rog sa si mergi cu masina prin mormanele de zapada si gheata si sa nu o tii in garaj la iernat .

 

Ce nu intelegi. Orice prelungire se VEDE ca e prelungire... Ca sa arate bine, trebuie TOATA bara de R line sau de X firma....depinde cum vreti voi sa arate...

Toate prelungirile se vad...Ce tot vorbiti de estetica daca vorbiti de prelungiri? Trebuie sa iti iei bara intreaga pentru ca ce a postat colegul mai sus "3C8 071 609 GRU"  este exact aceeasi prelungire cu ce v-am aratat si eu voua. Si exact aceeasi prelungire se vinde si cu 850 ron si cu 1300 ron. Ideea e ca altii iti vand cica OEM si e tot aftermarket... Nu degeaba preturile de la VW te fac sa te duci in lumea ta, pt ca alea is preturile de OEM.

 

Si eu nu, nu imi pun asa ceva pentru ca n-am chef sa dezapezesc strazile iarna cu bara mea :) E foarte frumoasa cu bara originala pentru ca deja arata sportiv... 

Cine vrea mai "sportiva" isi ia direct masina cu pachetul R-line din fabrica.

Nu vreau sa ma cert cu nimeni...Dar aveti impresia ca dati 5352552 de lei si e perfecta pe cand gasiti acelasi lucru mai ieftin.

Interesati-va de niste filmulete...erau chiar si la stiri...cum ca aceleasi piese ( accesorii, caroserie, motor) sunt facute de aceleasi fabrici si vandute ca aftermarket...doar pt simplul fapt ca nu toti vor OEM... Acelasi produs, cu 2 etichete diferite..

 

 

Si daca e sa crape, iti crapa si cu ea parcata ^^. Eu merg pe varianta mea, altii cu buzunarul mai umflat, pe varianta lor...Dar in legatura cu "prelungirea vietii" va zic eu ca e acelasi rahat..Toate vin lipite de bara originala, o sa se vada clar ca e prelungire.

Modificat de Nighty91
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

 

Atunci platiti 2000 ron colega.

Ca e OEM sau aftermarket, crede-ma ca-i acelasi rahat...Estetica e la fel. 

Ce nu intelegi. Orice prelungire se VEDE ca e prelungire... Ca sa arate bine, trebuie TOATA bara de R line sau de X firma....depinde cum vreti voi sa arate...

Toate prelungirile se vad...Ce tot vorbiti de estetica daca vorbiti de prelungiri? Trebuie sa iti iei bara intreaga pentru ca ce a postat colegul mai sus "3C8 071 609 GRU"  este exact aceeasi prelungire cu ce v-am aratat si eu voua. Si exact aceeasi prelungire se vinde si cu 850 ron si cu 1300 ron. Ideea e ca altii iti vand cica OEM si e tot aftermarket... Nu degeaba preturile de la VW te fac sa te duci in lumea ta, pt ca alea is preturile de OEM.

 

Si eu nu, nu imi pun asa ceva pentru ca n-am chef sa dezapezesc strazile iarna cu bara mea :) E foarte frumoasa cu bara originala pentru ca deja arata sportiv... 

Cine vrea mai "sportiva" isi ia direct masina cu pachetul R-line din fabrica.

Nu vreau sa ma cert cu nimeni...Dar aveti impresia ca dati 5352552 de lei si e perfecta pe cand gasiti acelasi lucru mai ieftin.

Interesati-va de niste filmulete...erau chiar si la stiri...cum ca aceleasi piese ( accesorii, caroserie, motor) sunt facute de aceleasi fabrici si vandute ca aftermarket...doar pt simplul fapt ca nu toti vor OEM... Acelasi produs, cu 2 etichete diferite..

 

Si daca e sa crape, iti crapa si cu ea parcata ^^. Eu merg pe varianta mea, altii cu buzunarul mai umflat, pe varianta lor...Dar in legatura cu "prelungirea vietii" va zic eu ca e acelasi rahat..Toate vin lipite de bara originala, o sa se vada clar ca e prelungire.

Mai colegule tu chiar nu vezi ca TE CONTRAZICI SINGUR !!!!!!!!!!!!!!

Eu am zis de calitatea materialului si tu ma tot F***I la cap cu acea ESTETICA .

Tu char crezi ca eu nu stiu ca daca pui prelungire se vede ca e pusa PESTE BARA si nu este bara de R-LINE ??????????

Iar tu din ce se vede HABAR NU AI sa faci o comparatie intre OEM si AFTERMARKET .

Sa stii si tu ca OEM este o piesa / componenta care pentru a fi vanduta cu stanta VW pe ea trebuie sa indeplineasca anumite standarde impuse de catre VW .

Iar Aftermarket este o piesa care NICI MACAR NU ESTE FACUTA IN STANDARDELE IMPUSE DE CATRE VW (iar aici ma refer strict la elementele de caroserie) .

Ca sa nu mai zic ca chiar daca ar fi facute de acelasi producator ce face pentru fabrica (ei nu au voie sa vanda sub brand-ul lor astfel de elemente) .

Iar un exemplu ar fi jantele INTERLAGOS ce sunt facute de cei de la CMS (dar NU SE GASESC de cumparat si direct sub brand-ul CMS) .

Daca tu gasesti de cumparat prelungire de R-line fara stanta VW dar sub numele MS-DESIGN (care le fac pentru Vw) sa-mi arati si mie .

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cauta-ti singur. Eu am dat o simpla cautare pt cei ce vor ceva mai ieftin.

Si nu ma contrazic singur deloc.

Dupa cum ai spus si tu cu INTERLAGOS si CMS, la fel e si cu toata plasticaraia asta... Doar ca trebuie sa gasesti cine produce aceeasi calitate cu cele originale.

Ca nu e CMS scris pe ele si ca e INTERLAgOS si e aceeasi chestie, strica cu ceva? Lucreaza la aceeasi calitate.

Asta nu vrei tu sa intelegi. 

Discutie terminata pentru mine pt ca vad ca nu vrei tu sa intelegi punctul meu de vedere.

 

Eu am inteles, vrei sa fie OEM, sa fie original, sa fie din titan daca se poate sa nu crape niciodata..si ca coste si vreo 200 ron...

Eu am dat o simpla alternativa si cred eu ca ar ajuta pe altii ^^ 

Bafta.
 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pritene in primul rand tu te-ai bagat singur in seama (adica ca musca in popoul calului) .

Iar in al doilea rand eu nu caut prelungire de R-Line pentru CC pentru ca nu am Passat CC ci Passar B6 normal care le are deja si nu au legatura una cu alta .

Eu am vrut doar sa ajut colegii cu codurile de piesa pe original al acestui pachet R-Line, pentru cei care vor (ca sa stii si tu eu nu am nimic de castigat ci doar am ajutat colegii de forum ca de aia este o comunitate aici sa ne ajutam unul pe altul cu o informatie / sfat / etc.) .

De unde tras tu concluzia ca eu caut prelungire de R-Line pentru CC doar tu stii (poate-mi dai raspuns in care sa pui si un QUOTE in care este scris de mine in acest topic ca caut sa cumpar prelungire de R-Line) .

 

Dar dupa cum gandesti tu eu tind sa cred ca tu ai cumpara in locul unui adidas NIKE original unul MIKE de la chineji care pute a cauciuc ca doar arata identic atat emblema cat si marfa .

Hai bafta .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci tu esti ala care te bagi in seama. Cel putin eu detin un Passat CC si nu un B6 ca sa scriu pe forumul altor masini.

Daca vrei sa ajuti colegi cu coduri nu inseamna ca ii si indrumi spre ceva bun. Codul e fix pix.

Si dau quote tie pentru ca tu esti cu co**ele mari asupra prelungirilor cand defapt tu n-ai nicio treaba.

Nu stiu de ce te ridici singur atata in slavi doar pentru simplul fapt ca esti membru mai vechi.

 

Eu scriu doar pe forum la Passat CC pentru ca asta am ^^ 

Si spre deosebire de tine am vreo 30+ perechi de papuci de calitate care nu PUT cum consideri tu ca is ai tai  :)

 

Asa ca termina te rog cu isofismele tale ca nu impresionezi pe nimeni ...atat mai putin pe mine.

Codurile fac o branza. Lumea vrea piese si preturi :)

Sanatate.

Si sa te caci in el NIKE, sunt alte o mie de firme mai calitative :)) pentru ca NIKE , ADIDAS etc= TOT MADE IN CHINA. 

La fel si piesele de masini, la fel si cele mai scumpe telefoane  (assembled in CHINA, Made in CHINA).

China are si piata foarte scumpa, si piata pentru saraci :) nu inseamna ca ce e CHINA = fake/ proasta calitate.

Platesti pretul corect = iei calitatea platita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Platesti pretul corect = iei calitatea platita.

Se pare ca tot la vorba mea ai ajuns .

Dai 2000 si ceva de ron ai o piesa OEM de calitate .

Dap 450 de ron iei o piesa din GRP de kkt .

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urmă cel mai ieftin iesim daca reusesti sa găsesti in dezmembrari partile astea..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai dreptate Cristian.B77 .

Si dezmembrarile sunt o optiune .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De multă vreme caut de nebun grila fata neagră fără semn, are cineva așa ceva sau știe cineva de unde pot sa îmi achiziționez ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi as dori asa ceva.

Daca ar fi fost modificata si capota gen A7 ar fi dat / fost, bine / ok .

Dar asa mi se pare ceva neterminat .

Oricum daca vrei tu neaparat sa o montezi sa ne zici si noua ce bani a costat .

 

@mishu_u

Din ce stiu eu NU SE GASESC ASTFEL DE GRILE .

Dar pote pe GOGU gasesti .

O seara buna .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce piesa este.. pare a fi de porsche , din poze. Pe mine acum m ar interesa un spoiler tip buză, eventual vopsirea etrierilor. Dupa, mai vedem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere aveti? E acelasi material de pe scaunele de motociclete.

Postat pe grup de passat cc pe facebook.

post-75094-14155198009352_thumb.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi se pare o prostie sa îmbraci stâlpul in piele, sau ce e aia. Dar bine, gusturile nu se discuta [emoji1]

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)) bun sau rău, uite ca există :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si-a batut joc de masina :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-arata rau cel wanna be , e chiar reusit cui ii place genul unning , dar celalal araa hidos cu janele alea. nu stiu ce-i cu modelul ala de fabrica , dar e oribil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi place, eu raman la ideea ca atunci cand vom avea strazi/daca voi locui in afara, o sa imi comand kitul R Line sau Gold Coast pentru masina. In momentul de fata, si asa e prea joasa pt Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bate gandul sa imi iau spoilerul fata la pretul asta, totusi...

post-75094-14162249026728_thumb.png

Modificat de Christian.B77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma am avut dreptate ? La ce reprezentata este anuntul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!