Jump to content

Tunning Passat CC


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Asta cautam si eu de aproape un an. Le-am montat si astept sa treaca testul timpului ca sa-mi pot da cu parerea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Care varianta e mai frumoasa estetic? Eu inclin spre prima, cea full led, cum este in prima poza

post-75094-14201324593606_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Yeah ! Prima , clar ! :D

IN locul becului de cornering sau cum ii spune , care se parinde sub viteza de 30km/h la virarea volanului , se poate pune led ? Ca doar ce mi s-a ars unul si daca tot am "botul" full led ma gandeam sa le schimb pe amandoua , banuiesc ca nu mai duce mult nici celalalt.

 

E greu de schimbat ? 

Modificat de AndreiCC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prima Christian, mult mai aspectuos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Yeah ! Prima , clar ! :D

IN locul becului de cornering sau cum ii spune , care se parinde sub viteza de 30km/h la virarea volanului , se poate pune led ? Ca doar ce mi s-a ars unul si daca tot am "botul" full led ma gandeam sa le schimb pe amandoua , banuiesc ca nu mai duce mult nici celalalt.

 

E greu de schimbat ? 

 

becul de cornering am impresia ca e H7....cred ca poti monta un kit AM de xenon si pt ala

Modificat de adi_m
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sti cumva ce model de bec e? Caut direct cara eroare de bec ars cum am pe pozitie.

ms

Modificat de AndreiCC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Becul de Cornering e H7. Exista atat variante de leduri, cat si xenon ce merg montate, cu mențiunea ca trebuie anulatori si, neaparat de putere mica (35W), pentru ca are umbrela cu oglinda si s-ar putea topii la putere mare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Cum se schimba becurile de semnalizare spate la modelul cu facelift?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Lambda.

 

H7 e si becul normal de pe faza scurta la farul fara xenon ? Ca parca am vreo 2 undeva , asta in cazul in care nu este bec h7 pe led fara eroare.Nu vreau sa pun nici un anulator nicaieri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am ales modelul 2, dar a iesit mai bine decat in poza de exemplu, parerea mea.

post-75094-14210072979358_thumb.jpg

post-75094-14210073119415_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cosmin Balan.

 

Ai cumparat cosmine acele leduri cu semnalizare de pe ebay ca si eu vreau sa le iau.Poate luam cumva 2 seturi daca te-ai decis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt interesat si eu de o pereche baieti.

Cristi , au iesit foarte frumoase DRL-urile :) Sa te bucuri de ele !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai hai sa dam comanda.Eu am gasit pe ebay uk la vreo 80$.

Si mai vreau sa comanda tot de pe ebay si Rear Roof Spoiler Window Wing (Fits: VW Passat CC 2008-15) SpoilerKing.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai cumva un filmulet cu leduri montate deja sa vedem cum arata ? Eu as vrea sa le schimb pe toate , insa as vrea sa vad cum arata inainte sa dau 80$ pe o pereche.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite: 

este linkul pus de cei care il vand.

 

sper ca am voie sa pun link de pe youtube.

Modificat de puya_vali
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Credeam ca vrei becuri cu led pt semnalizarea spate. DRLurile din filmuletul pus de tine au un lag ingrozitor si pe langa asta cand se comuta de pe semnalizare pe drl nici nu se aprind la intensitate maxima. Nu as pune asa ceva pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 secunde de lag aproape..

Stie cineva unde pot gasi spoilerul pt portbagaj, pt passat cc 2008-2012? As vrea modelul ala ascutit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau daca vinde cineva leduri de calitaye pt sroputi ? Pozitie , frana , marsarier si semnalizari ? Daca nu , ati mai fi careva interesati ? Comandam mai multi de pe ebay , impartim transportul si negociem pretul coletuluim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Seturi de leduri de calitate pentru stopuri fac doar cei de la Superbright si DeAutoKey. Setul complet costa undeva la $130, si numai cei de la Superbright, parca, ofera transport gratuit; amandoua variantele au garantie lifetime.

@Christian.B77 -> la reprezentanta! E doar vreo 1500 roni! :)). In alta ordine de idei, gasesti o gramada de variante pe aliexpress.com sau alibaba.com, cu preturi in jurul a $100, dar trebuie găsită o varianta cu transport inclus... Posteaza aici ce gasesti ca as fi si eu interesat! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lambda , 130$ setul comple pt spate sau iti da si pt fata ceva ? :p

Off Ce diamentru au discurile tale de pe fata ? Cele despre care am vb si de pe ce model provin ca nu-mi mai aduc aminte

Ms

Modificat de AndreiCC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@CRISTIAN 3 secunde de lag au cele care le doresc eu sau si cele pe care le-ai montat tu acum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele pe care le am eu au o secunda lag, la asta ma refer.

Sunt variante in jur de 100-150 euro pe ebay, o groaza. Mai erau firme de la noi, Bucovina Tuning si Brasov Tuning parca, care aveau de vanzare, dar mi se pare cam mult 670 lei, nevopsite si fara montaj.

Eu mi.am luat deja de pe ebay spoilerul superior, de la spoiler king. L.am prins super bine 80 $ cu transport gratuit.

Vreau si modelul ala de pe portbagaj.

post-75094-14212245575886_thumb.jpeg

Modificat de Christian.B77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu vreau sa comand de pe ebay.uk cele 2 spoilere si ma gandeam si la DRL-urile alea dar daca ziceti ca au intarziere 3 sec ma cam dati inapoi cu ele.Daca gasesti spoilerul de pe portbagaj la vreo oferta buna si vrei sa-l iei anunta-ma te rog.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!