Jump to content

MMI /Navigatie /Multimedia Audi A6 C6


Bimm3r
 Share

Postare recomandată

Am pus contactul si am verificat cu multimetrul pe cele două fire groase(maro si roșu /albastru),0V,nu am curent.

Modificat de Nutu74
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci, care a fost problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cum s-a întâmplat,dar lipsea o siguranta din blocul de sigurante din portbagaj.

Acùm am alta problema,nu se aprind xenoanele,nu am erori,sigurantele sunt ok,ceva sfaturi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deloc? Mai vezi la siguranțe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am verificat sigurantele,sunt bune.Nu se aprind deloc xenoanele.Nu am nicio eroare.Daca erau arse becurile trebuia sa am eroare de bec ars in bord.Ceva idei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da  asa trebuia. Deconecteaza borna câteva minute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am deconectat bateria vreo 10 minute,rezultat zero,nu se aprind,nu am erori.

Sa fie de la blocul(butonul) de lumini?Totusi celelalte funcții de la buton functioneaza,adică cand aprind ceata,etc.

Modificat de Nutu74
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e de la bloc, cu mufa acestuia scoasa, trebuie sa ramana farurile aprinse, cand ai contactul pus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incerc si treaba asta.

Am verificat,am scos mufa de la blocul de lumini,farurile nu se aprind.

Modificat de Nutu74
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci in alta parte este problema 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta stiu,dar unde? Ca nu am nicio idee de unde sa incep atata timp cat nu am nicio eroare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao changed the title to MMI /Navigatie /Multimedia Audi A6 C6
  • 2 weeks later...

Salutare. Din momentul în care am schimbat telefonul mobil, nu mai sunt afișate numele contactelor pe MMI, ci doar numerele de telefon, și nici la agendă nu mai am acces.

Am reîmperecheat de mai multe ori, am mutat și contactele din memoria telefonului pe SIM, dar problema a rămas.

V-ați confruntat cu o astfel de problemă? Cum ați rezolvat?

Mulțumesc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Setare din telefon. Sterge conexiunea si permite sa copieze nr din agenda, cand iti solicita acest lucru, la conectare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cere doar acces la contacte (pe care l-am confirmat de fiecare dată), nu să le și copie. 

Am încercat și reset MMI, tot nu afișează numele contactelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pare a fi o problema de compatibilitate intre tel. si masina. Am patit asa ceva cu un Passat din 2007. Pentru a putea imperechea telefonul, acesta trebuia sa foloseasca un anume protocol de comunicare bluetooth (rsap). Nu stiu daca si la tine este aceasi problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

În cazul meu telefonul (S10) se împerechează cu mașina, doar că nu afișează numele contactelor pe MMI, ci doar numerele de telefon.

Cum pot schimba acel protocol de comunicare? În setările avansate de la bluetooth nu am găsit o astfel de opțiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
Andrei Predescu

Salutare , am și eu o problema cu mmiul la un a6 c6 2008 , acum câteva zile am încercat sa pun modulul radio deoarece nu aveam si nu mai funcționează , din câte am auzit a intrat in ceva mod de protecție , ma poate ajuta cineva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa scoti component protection la reprezentanta sau la cei care presteaza servicii de genul, vezi in sectiunea anunturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/31/2022 at 8:01 PM, Andrei Predescu said:

Salutare , am și eu o problema cu mmiul la un a6 c6 2008 , acum câteva zile am încercat sa pun modulul radio deoarece nu aveam si nu mai funcționează , din câte am auzit a intrat in ceva mod de protecție , ma poate ajuta cineva ?

Daca ai unitatea veche, se desfac amândouă se citeste eeprom, de utilizeaza adresele din dump si se scriu in unitatea achizitionata....pt  rezolvare component protection. 

Altfel...se pune masina on-line, cu server Audi si se scoate component protection 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare. Dețin un A6 C6 2010 de 5 ani și cu două zile în urmă am dus-o la spălătorie și de atunci nu se mai aude nimic în boxe, doar un fâsit de 10 sec întrerupt de alte 3 sec liniște. Îmi apare TP într-un dreptunghi tăiat pe diagonală. Mă poate ajuta cineva cu o informație? 

Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare! Detin un audi a6 c6 2.7 tdi an fab 2010 sistem mmi color si de cva timp se aprinde singur la care imi descarca si bateria la masina.poate sa imi spuna cineva unde se afla sigurantele si care este siguranta ptr tot sistemul mmi? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

As vrea sa știu cum pot pune muzica prin bluetooth la un Audi a6 c6 2006 ținând cont ca nici radio nu merge 

Are ecran mic rosu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti incerca cu un carkit Parrot. Nu ar strica ca citesti si topicul acesta integral, daca esti la inceput.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!