Jump to content

Sfat achizitie SEAT LEON 1M


ccristian
 Share

Postare recomandată

Vreau ca in viitorul cel mai apropiat sa achizitionez un Leon,dar numai motorizarea asta si 4x4.Vreau sa stiu daca face banii ceruti de proprietar.Actele o sa ramana de italia,deci doar valoarea ma intereseaza.Multumesc!  http://www.subito.it/auto/seat-leon-padova-58571468.htm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger

    31

  • Al3X_G4

    28

  • SosoCKX

    13

  • Dragos Ene

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

masina,daca e in realitate asa cum spune proprietarul,merita din plin banii ceruti.un FR Allrad,la noi,merge cam intre 6000 si 8000,depinde de starea lui.pe Spania,sunt cam peste 5000 de euro.deci,per total,pretul este ok,daca alegi sa o tii inmatriculata pe Italia.

oricum,inainte sa o iei,sa o verifici bine:compresia motorului,turbina,si diferentialul.

bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu,pretul este ok atat timp cat masina nu a avut incidente majore si nu are probleme mecanice grave.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci pretul este unul corect,tinand cont ca pt Romania se mai adauga taxa tot in 6000 se ajunge. Masinile italienilor au km putini,rar vezi una cu 250k.daca are munca la mai mult de 20 km de casa nu fac naveta,schimba casa mai aproapede munca.Multumesc pentru raspunsuri,pretul ma interesa de restul ma ocup singur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am avut si eu un Seat Toledo 1,9tdi 2002, de nou luat din De. Bune masini si fiabile pentru cat costa. Inca mai am oarece "afectiun" fata de marca si in special de modelele din generatie. Tin minte ca prin 2003 era o reclama foarte "expresiva"  :icon_thumleft: despre modelul Leon Top Sport. Un tip la volan, accelereaza, o lacrima pe obraz "curge orizontal".

Tare faza  :icon_thumleft:. Nu am inteles de ce s-a renuntat la 1,9 tdi ARL si nu l-au pus si pe alte modele?

Am vazut si eu ceva elegant :cool: pe mobile.de : http://home.mobile.de/AUTOMOBILEAY#des_173762413

Modificat de teko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa-mi sara impatimitii de shopping auto din Germania in cap dar pentru mine este ultima tara de unde as cumpara o masina fie ea si de cateva mii de euro.Am stat suficient acolo sa vad ce se intampla la modul f multi km care bine inteles sant manariti,sare in exces pe autobenzi si nu numai,service la colt de strada,japca curata in reprezentante la manopera si piese fapt ce impinge cetateanul la service-ul de cartier etc.Cum am mai spus,foarte bine pot sa cumpar o masina din Italia unde pretul este mult mai mic,italienii nu fac km fiindca sant puturosi de neam,sare nu imprastie pe autostrazi ca nu e necesar si mult mai corecti decat neamtul care nu mai e saracul neaos din cauza ca sa corcit intre timp.Cum se face ca si masina din reclama are numar de italia :icon_thumleft: Din 1.9 ARL 150 cp nu sa putut scoate E4 ca de altfel nici din ASZ,AVF etc de 131 cp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in mare parte ai dreptate cu Germania.doar ca sa nu generalizam,ca mai sunt si nemti cinstiti,de la care merita sa iei o masina.si desigur,o masina buna,neamtul nu o smechereste la kilometraj si nici nu o va vinde pe nimic.

si despre Italia ai dreptate,un neam de puturosi....insa nu toti.partea naspa pe Italia e ca majoritatea masinilor au un "italian look"....zgariate,infundate,etc.sunt neglijenti din pct asta de vedere,insa,mai degraba iei o masina din IT decat din DE,desigur daca esti sigur ca e mai buna,chiar daca radierea si drumul pana acasa o sa te coste triplu fata de DE.

si te-ai gandit?iei ARL-ul acela?deja te invidiez pt masina aia.....si la pretul acela e aproape pomana.(fata de cat costa una la fel in DE sau la noi)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa-mi sara impatimitii de shopping auto din Germania in cap dar pentru mine este ultima tara de unde as cumpara o masina fie ea si de cateva mii de euro.Am stat suficient acolo sa vad ce se intampla la modul f multi km care bine inteles sant manariti,sare in exces pe autobenzi si nu numai,service la colt de strada,japca curata in reprezentante la manopera si piese fapt ce impinge cetateanul la service-ul de cartier etc.Cum am mai spus,foarte bine pot sa cumpar o masina din Italia unde pretul este mult mai mic,italienii nu fac km fiindca sant puturosi de neam,sare nu imprastie pe autostrazi ca nu e necesar si mult mai corecti decat neamtul care nu mai e saracul neaos din cauza ca sa corcit intre timp.Cum se face ca si masina din reclama are numar de italia :icon_thumleft: Din 1.9 ARL 150 cp nu sa putut scoate E4 ca de altfel nici din ASZ,AVF etc de 131 cp.

 

Asta cu E4 o stiu. De ce nu au pus motorul asta, cat il puteau pune pana in 31.12.2005, pe alte modele din grup?

Ex. : VW G4!

Modificat de teko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai este si pe G4 tot ARL si pe Sharan Special BTB tot de 150 cp si.....erau niste banuti in plus motorul asta pt ca venea si cu niste echipari in plus

Modificat de razvi_gyl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

A

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Vreau sa achizitionez un seat leon 1m 1.6 16v dotarea Pulso din Germania, masina e fabricata in 2005/7 imi puteti spune va rog daca playerul original merge cu mp3, daca are indicator de temperatura exterioara? Masina are b.c. climatronic, imi puteti spune si ce dotari are in plus Pulso fata de una normala? Am uitat si un detaliu important, daca inchiderea este pe cheie sau tre sa bagi cheia in yala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MP3 - nu

temperatura exterioara - da

inchidere cu telecomanda - foarte probabil

 

Pulso ar avea urmatoarele dotari (din ce am gasit pe la nemti)

 

4 electric windows
electrically adjustable side mirrors
klimatronic
16 inch alloy rims
silver center console
cd radio aura
fog lights
sport seats
sports steering wheel (leather)
esp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha, multumesc pt informare, masina e 3.800 euro cu 167000 km reali, verificati, ultima revizie facuta la 162000 km, merita sa o iau?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca merita, daca ai verificat-o si e ok. Pretul mi se pare corect pt o masina din 2005, cu dotarile astea si intretinuta. Eu am dat atat pe una din 2001.

Sent from my V1_Viper

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare tuturor,

 

Am nevoie de parerile voastre cu privire la un seat leon 1.4 tsi pe care as vrea sa il iau second.

 

Ca si dotari are:

Seat Leon Stylance 1.4 TSI 125cp, 2008, 41000 km
Aer conditionat dubluclimatronic
Pilot automat
ABS,ESP
Cutie manuala 6+1
Servodirectie
8 airbaguri
Geamuri electrice fata si spate
Inchidere geamuri din telecomanda
Senzori parcare spate
Display color touchscreen 510 vw, cu magazie de 6 CDuri, Mp3 si slot card SD
Functie aux in
Geamuri fumurii fata si spate autorizate
Doua chei, inchidere centralizata
Antifurt electronic
Oglinzi reglabile electric, incalzite si rabatabile electric din buton si/sau cheie
Senzori presiune pneuri
Jante aliaj 16
Proiectoare ceata cu functie cornering
Functie coming home
Faruri reglabile electric
Volan si schimbator imbracate in piele
Prindere isofix
Scaune reglabile pe inaltime si lombar
Presuri cauciuc
Masina nefumatori
Taxa de timbru achitata si nerecuperata.

 

E binevenita orice info cu privire la ea precum si eventuale probleme intampinate in utilizare.

 

Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!