Jump to content

Codari VCDS


NTZ
 Share

Postare recomandată

Folderul de care zici l-am gasit dar nu exista nimic in el asa ca nu am facut mai nimic , sau trebuie sa fiu conectat la centrala cand verific asta??

Exista vreo posibilitatea de a reveni la setarile din fabrica chiar daca pierd tot ce am activat pana acum ????

Am observat ca nici lumina nu se mai aprinde cand deschid usile din spate.

pana la urma am sa ii dau eu de cap. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca ai vechile codari acolo .

Se numeste CoddingLog si este fisier .txt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am reusit :screwy:

nu am reusit sa gasesc CoddingLog poate la mine nu este avind in vedere ca nu este originala interfata

nu aveam bifat in byte 17 bit 6 rear door control module via lin

multumesc de ajutor oricum :lol:

post-39748-1286310368_thumb.jpg

Modificat de spydy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut tuturor, am si eu niste nelamuriri: dece nu imi accepta nici un cod de login la nici unul din canale la masina din semnatura; ce se intampla daca instalez programul Vag Com pe doua laptopuri cu acelasi cablu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce module vrei sa te loghezi?

Nu se intampla nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat se pune intensitatea la DRL, am pus 45 in casuta, e ok sau e prea slab?

De asemenea nu pot face nici cum sa functioneze functia Leaving Home. Coming Home merge, DRL merge, dar Leaving home nu vrea si gata. Idei?

Multumesc.

Modificat de asap03
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pui cat vrei sau cat crezi. Am gasit si eu g5 la care sa nu mearga leavinghome.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog un mic guidance de unde se seteaza preincalzire cu rezistenta electrica a aerului de la aeroterma (pana se incalzeste motorul).

Am acest feature pe masina dar nu stiu daca functioneaza, pot verifica functionarea?

Revin cu solicitarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca temperatura reglata este la peste 85% din scala de reglaj atunci intra in functiune auxiliary heater. Poti verifica cu vcds.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum se face asta mai exact? am şi eu acest "feature", funcţionează, dar ce ar trebui să fac cu VCDS ca să urmăresc funcţionarea acestuia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intri la adresa corespunzatoare si vezi daca e ON sau OFF, sau mai e un canal pe centrala electrica parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pui cat vrei sau cat crezi.

Dar ce valoare ar corespunde la o intensitate a luminii de 50% la DRL? Parca tin minte ca valoarea maxima ce o poti pune acolo e 255, ceea ce e cam departe de 45...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca intai pe alt modul codul si dupa aceea mergi la engine. Pe mine asa ma lasa de fiecare data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu banuiesc ca la masina din semnatura lui .

Sper ca nu la benzina :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acest topic este dedicat codarilor si nu erorilor la scanare. Am mutat posturile offtopic aici.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din Lcopde2 nu iti apar alti biti, sunt aceiasi care ii gasesti si la long coding helper de la 09 BCM.

Din casuta de sus poti alege sa faci setari asupra stergatoarelor de parbriz si asupra senzorului de lumini si ploaie care comunica cu centrala pe LIN .

http://www.my-gti.com/2591/adjusting-opera...in-light-sensor

si

http://www.my-gti.com/208/volkswagen-golf-...ts-above-140kph

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc. ok. ma documentez. treaba e ca bitul 7 din poza 3 era bifat (nu imi functioneaza geamurile dupa ce deschid usa) si nu stiu cum sa transfer aceasta codare (acest bit nu apare pe central electric, ci doar daca intru pe lcode2 si introduc acolo un fisier text din VCDS - la care ma directioneaza lcode2).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al bundy sti cumva la touran din 2004 centrala electrica pe 17 byti daca se poate pentru stergatorul de pe luneta spate marirea timpului de stergere pentru ca mi se pare ca sterge prea repede.Adica prea des.Se ppoate sa ai mai fac un mic deelay?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!