Jump to content

arcuri slabe la puntea spate


dieselbee
 Share

Postare recomandată

am inteles, dar in situatia actuala cand masina este lasata de spate cam 2cm si as pune arcuri hd s-ar mai ridica putin? cam cu cat? sau garda la sol nu este dictata de arcuri ci de amortizoare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • miki_21

    15

  • dieselbee

    15

  • cristianionut

    9

  • catalinrx25

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

alexanderdj

Garda la sol ti-o dau arcurile. Amortizoarele au un rol spre deloc in aceasta schema. Cand incepe sa-ti topaie de spate ca nebuna, atunci ai si amortizoarele terminate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles, dar in situatia actuala cand masina este lasata de spate cam 2cm si as pune arcuri hd s-ar mai ridica putin? cam cu cat? sau garda la sol nu este dictata de arcuri ci de amortizoare ?

man, daca erai atent, am spus ca arcurile HD au aceeasi inaltime (340mm) ca si cele normale ,doar ca sunt mai groase deci si mai tari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au la Auto VB (pe Ciocarliei) la 180roni bucata.

Mi-am comandat 2 bucati, sa ma tina in concediu :icon_cheesygrin: :icon_cheesygrin:

Modificat de G2_88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au la Auto VB (pe Ciocarliei) la 180roni bucata.

Mi-am comandat 2 bucati, sa ma tina in concediu :icon_cheesygrin: :icon_cheesygrin:

iti doresc mult noroc la noua achizitie, dar cele de golf 3 sunt sigur originale si te costau maxim 100 lei ambele, dar, cum se spune, gusturile nu se discuta. :)

iti dau un pont: http://www.okazii.ro/suspensie-auto/arcuri-auto/vand-inaltatoare-si-intaritoare-arcuri-auto-a113818606

Modificat de nedelx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai astea sun HD. arcurile pe care le am acum (masina e la tinchigiu inca, reface toata partea de dedesubt) sunt asa de slabe incat la coborare de pe o bordura de 10 cm se lasa caroseria pana jos, chit ca telescoapele au abia 1 an.

stiu ca am dat 3 preturi, dar la dezmembrari sansele sa iei arcuri bune junt 50-50%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!