Jump to content

Schimbator de viteze iluminat


Adrian_O
 Share

Postare recomandată

Eu am schimbatorul imbracat in piele (acuma e partial imbracat ca s-a cam uzat pielea, dupa cum se vede si din poza a doua) si a fost mai simplu, nu stiu la cei care au schimbatorul dintr-una cum e, eu am avut plasticul ala (din prima poza de mai sus) in capul schimbatorului, si as vrea sa o pun tot pe aia dar doar daca reusesc sa o sterg sa fie transparenta, daca nu, gasesc eu o solutie. Si oricum mai am putin de lucru la el, ca vreau sa fac sa dispara lumina ce se vede pe margine, si sa fac lumina uniforma sub schema vitezelor... dar asta cand o sa mai am timp...

Modificat de f@ne_tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • f@ne_tm

    16

  • robert28

    7

  • DEY_tm

    5

  • ovidiu89

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iluminatul ti-a iesit foarte bine dupa cum se vede in poza.

Sa inteleg ca acum placuta cu vitezele e neagra, numai e alba, cum a fost. Era un constrast placut, dupa parerea mea.

Oricum, good job! :cool:

PS: Schimba presurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) da' ce au presurile mele? oricum vreau sa le schimb ca cel de la sofer e putin cam uzat, si oricum nu-mi plac ca sunt prea tari...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf-fan ce are prietenul tau este de calitate,se afla in catalogul Rieger si daca nu ma insel este din piele.........arata foarte bine.

uitate pe http://www.tuningbazar.ro/schimbator-vitez...-lcd-p-266.html

ceva interesant

http://www.tuningbazar.ro/schimbator-vitez...-lcd-p-266.html

post-54412-1266248638_thumb.jpg

post-54412-1266248638_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer pentru 500 ron aceasta nuca nu cred ca face cartofi prajiti. poate daca are un sistem sa iti indice si ce treapta de viteza ai, asa mai merge altfel nu isi merita banii. de apreciat munca depusa de colegul nostru.

Modificat de electrobeat85
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, pretul de 510 ron m-a facut sa :( ... la banii aia imi trag un filtru de aer sport si-o toba tare, sau 2 telescoape ... mai mult, pe site-ul de mai sus scrie jos cu rosu: Nu poate fi utilizat la masinile cu cutie automat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,dar foarte scump,cea mai buna idee este cea pe care a facuto colegul fane a iesit foarte bine si a ramas si original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit sa-l termin si arata ca si original, maine, daca am timp fac si niste poze, eventual il si desfac putin sa-i fac niste poze. As fi facut acum, dar sunt gata acumulaorii de la aparat. Acum lumina este mai uniforma, si nici nu se mai vede pe margini. Revin maine si cu poze...

In legatura nuca pusa de ngaby...sincer nu-mi place, macar daca ar indica treapta in care te afli, dar nu prea vad ce senzor sau eu stiu ce altceva i-ar putea transmite "nucii" in ce treapta de viteza este... Daca dupa montaj mi-ar scade consumul la 5%, as da pe el si azi banii aia...in rest... nu merita atatia bani

Modificat de f@ne_tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F@ne_tm... ce zici..una de golf 4 poti sa o faci ca a ta? Platesc bine pt ea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

'Neata, sebastian, daca ai schimbatorul de G4 ne putem intalni prin TM sa-l vad, si atunci iti spun daca te pot ajuta...

PS. pozele deseara pe-ntuneric...

Modificat de f@ne_tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit ceva interesant pe un site , ce ziceti , credeti ca se poate monta si pe Golf 3 si sa fie complet functional ???

http://www.tuning100.ro/auto-maner-schimba...otund_1857.html

sau varianta 2 , mai stilat :

http://www.tuning100.ro/auto-maner-schimba...motor_1856.html

Modificat de alex_abd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posturile :huh: au fost sterse.

Va rog sa va rezumati la ce scrie in titlul topicului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit sa-l termin si arata ca si original, maine, daca am timp fac si niste poze, eventual il si desfac putin sa-i fac niste poze. As fi facut acum, dar sunt gata acumulaorii de la aparat. Acum lumina este mai uniforma, si nici nu se mai vede pe margini. Revin maine si cu poze...

inca asteptam pozele:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorry, nu prea am avut timp in ultima vreme (sunt topograf si de vreo 2 saptamani a venit un val de lucrari si ajung tarziu acasa si sincer dupa 10-11 ore de stat in fata calculatorului nu mai aveam chef de nimic) dar fac tot posibilul zilele astea sa ma tin de promisiune

Modificat de f@ne_tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am facut "curaj" si am reusit sa fac niste poze, le-am redus dimensiunile ca altfel nu-mi intra nici macar o poza, dar sper sa se vada destul de bine...Am facut si niste poze cu capacul acela ce l-am confecionat din plexic. In poza unde se vad firele, sub banda izolatoare este rezistorul, din pacate era putin cam mare si nu am vrut sa-l inghesui langa led. Firele le-am tras prin nuca, am dat o mica gaura, dar din pacate, nu am avut burghiu destul de lung sa scot firele pe jos si le-am scos putin mai sus in lateral. Daca mai aveti ceva nelamuriri...va stau la dispozitie.

PS. Am facut putina lumina si la scrumiera din spate...

post-32864-1266613151_thumb.jpg

post-32864-1266613199_thumb.jpg

post-32864-1266613206_thumb.jpg

post-32864-1266613217_thumb.jpg

post-32864-1266613234_thumb.jpg

post-32864-1266613248_thumb.jpg

post-32864-1266613260_thumb.jpg

post-32864-1266613864_thumb.jpg

Modificat de f@ne_tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

foarte frumos ce a facut fane...felicitari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Sorinel, cum vrei sa fie schimbatorul, atasez 3 variante care le-am gandit eu dupa cum mi-ai zis ca vrei, imi spui care varianta iti place mai mult ca sa stiu pe care merg mai departe.

post-32864-1287241375_thumb.jpg

post-32864-1287241407_thumb.jpg

post-32864-1287241426_thumb.jpg

Modificat de f@ne_tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum ai inscriptionat plasticul cu textul si desenul ?!

Si sa nu uit, arata foarte bine, felcitari !

asteptam poze si cu scrumierele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, as vrea si eu unu, poti imi faci? Ca design as vrea asa ceva:

1685t86.png

Sa imi zici cat m-ar costa.

ps: stiu, e cam descentrata imaginea, nu's expert in photoshop, e doar ca idee :mellow:

Modificat de SethBv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in primul rand pune o poza cu schimbatorul tau ca sa stiu daca il pot face... si iti zic dupa aia cat te costa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2qk2lq1.jpg

E ok? nu am aparat foto, poza este facuta de un prieten.

Modificat de SethBv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorry, dar e prea multa munca la tipul asta de schimbator ca trebuie sa confectionez plasticul ala cu vitezele din plexic si apoi sa-l inscriptionez, si daca iti zic la ce suma ar ajunge sigur nu-ti mai trebuie. Eventual daca faci rost de o nuca de Golf 4-Seat (si nici alea nu merg toate facute) pui o poza cu ea si iti fac pret, la nuca asta ce o ai tu acum nu merita...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorinel, am ajuns la finisajele schimbatorului, iti atasez doua poze ca sa imi spui care varianta o preferi. Prima e cu lumina putin mai slaba dar uniforma (cea care pare mai galbuie), iar cealalta e cu lumina mai puternica dar nu e chiar asa uniforma, in plus te va deranja in timp ce conduci, . Eu sincer as prefera varianta mai slaba si uniforma dar decizia iti apartine.

P.S. Pozele nu sunt asa de clare ca sunt facute pe intuneric si le-am mai si micsorat... In realitate se vede mult mai bine...

post-32864-1287518055_thumb.jpg

post-32864-1287518063_thumb.jpg

Modificat de f@ne_tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!