Jump to content

Schimbator de viteze iluminat


Adrian_O
 Share

Postare recomandată

Am vazut ca sunt uni care au schimbatorul d viteza iluminat si ma intreb d la ce model ar merge luat..cineva aici care a

montat asa ceva? de tras curent nu ar fi greu...doar luat d la ceva in bord si tras...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • f@ne_tm

    16

  • robert28

    7

  • DEY_tm

    5

  • SethBv

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

ar fi o idee interesanta. stiu ca era cineva pe forum care se ocupa cu asa ceva. am vazut la o nuca de golf 4 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut chestia asta la un prieten cu golf4, nuca de la schimbator era din ceva plastic rosu si iluminata din interior.Era ceva rosu puternic ,tipator,arata ca o sorcova,nu mi-a placut :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate rezolva intensitatea cu o rezistenta ceva :blah_:

problema principala ar fi cum sa prepari nuca in sine pentru asa ceva.

Modificat de tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La al meu golf,schimbatorul este iluminat albastru. Schimbatorul l-am cumparat de pe TMTuning.com din catalogul Rieger si este destinat pentru MK3 si este imbracat in piele.O sa pun si o poza :blah_: .La momentul acela aveam bordul iluminat albastru pe celalalt golfuletz si asa am dat si comanda,sa fie iluminat albastru, dar acum pe actualul golf era mai bine daca era iluminat verde.

post-15836-1259601784_thumb.jpg

post-15836-1259601792_thumb.jpg

Modificat de robert28
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am cumparat in primavara acestui an si a costat 134 dolari cu tot cu transport.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata super bine! am sa comand si eu. in cat timp ti-a ajuns?

P.S. Incearca sa iti schimbi si lumina de la butoane pe albastru... :icon_thumright:

Modificat de S3BA
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Coletul mi-a ajuns in 1,5 saptamani pentru ca am ales modalitatea cea mai ieftina de transport adica standard. In legatura cu iluminatul butoanelor prefer sa o las stock dar este alta discutie si suntem off-topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca se gaseste asa ceva si pe la noi, mai ales ca au aparut o sumedenie de magazine gen 'tuning'.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu sigur ca este cineva pe forum care face asa ceva. trebuie doar sa il identificam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

perfect de acord.in opinia mea problema e doar plasticul de deasupra ,cel ce indica vitezele,in rest,sunt convins ca putem baga o iluminare sub el...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, eu cautam pe forum discutia asta, frumos cel cu 134 $, cred ca cea mai simpla ar fi de la dezmembrari, am gasit destul de greu pe net si preturile erau de la milion in sus, unul singur era cu 3 lei sub un milion dar era urat ... totusi, nu ma las pana nu'l schimb ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

au aparaut si la noi in comert asa ceva cu preturi incepand de la 80 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tare ma intreb cat o sa tina cel la 80Ron...........cred ca intr-un an il schimbi de vreo 3ori........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa vedem, poate cineva sa il faca de mana lui? Nu sa il cumpere, daca intelegeti ce zic. Eu, unul, zilele astea o sa ma apuc de schema, ceva de genu. Daca si-a facut cineva, sa posteze, sau sa ne dea idei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu m-am apucat de ieri, dar m-am impotmolit ca nu aveam plasticul acela transparent (era negru), astazi imi aduce un prieten plexic transparent si sper sa reusesc cel tarziu maine sa-l finalizez... Revin cu poze si cu metoda aleasa de mine dupa ce termin...

Modificat de f@ne_tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau prietenu are asa ceva pe masina:

schimbatoriluminat71e3c.jpg

a fost in jur de 76e.

Golf-fan ce are prietenul tau este de calitate,se afla in catalogul Rieger si daca nu ma insel este din piele.........arata foarte bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru a putea comanda de pe acel site ce conditii trebuie sa indeplinesti .se plateste prin pay pal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti trebuie cont la Paypal,nu trebuie sa te sperie,ai nevoie de un card cu care poti sa faci plati externe gen Visa sau Mastercard,il inregistrezi la Paypal si gata :rolleyes: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-am cumparat de la Jom cu 30 de euro o sa atasez si o poza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa vedem poza

ar fi o alternativa la cel cumparat de robert

frumos foc, dar si bani....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!