Jump to content

Indicator de consum instantaneu


stealth
 Share

Postare recomandată

intre noi fie vorba... conteaza consumul asa tare? nu mi-as umple masina de electronica nici mort. si nu de dragul originalitatii ci de dragul simplitatii. madaline daca vrei hi-tech ia-ti nene masina moderna si gata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu io vreau, am deja masina noua

dar sunt altii care vor sa-si puna pe masini vechi ajea ceva ... deci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar daca vei afla pana la urma cat mananca masina cu acest divais masina tot nu va consuma mai putin.asa ca investitia de 400 lei nu reducere consumul masinii eventual creaza nervi si amaraciune stiind exact cat consuma :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si masina nu o iei ptr consum... eu nu is mecanic si nici nu stiu sa imi reglez corect masinile insa sincer pina acum chiar si dereglate nu m-am vaitat de consum. cat a luat... asta a fost am scos banu si am platit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e foarte buna informatia, si este exact ceea ce am inceput si eu sa fac. probleme aveam la traductorul de debit, ceea ce vad ca a rezolvat deja. Cred ca lenea isi va spune cuvantul si voi achizitiona un asemenea sistem. Pentru mine este un divais util, mai ales la cata electronica am pus deja in masina si la ceea ce imi doresc eu de la masina.

De ce sa nu ai o informatie in plus pentru a utea regla optim masina? Nici pe mine nu ma intereseaza asa mult consumul, dar atata vreme cat exista ceva care sa ma ajute sa optimizez performantele motorului nu vad de ce sa nu folosesc electronica. Mai ales ca nu e decat un "centru de informare", nu complica cu nimic masina si nu ii influenteaza in nici un fel functionarea. Da, la Splituletz nu prea se potriveste, dar la mine eu zic ca se incadreaza perfect in peisaj.

Modificat de TZepeSH
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce sa nu ai o informatie in plus pentru a utea regla optim masina? Nici pe mine nu ma intereseaza asa mult consumul, dar atata vreme cat exista ceva care sa ma ajute sa optimizez performantele motorului nu vad de ce sa nu folosesc electronica.

... si cum reglezi optim masina? ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca si consumul poate da o informatie despre cat de bine sunt reglate carburatoarele. e doar parerea mea. si de ce nu, consumul imi poate oferi o informatie despre regimul optim de condus. repet, pe mine ma ajuta, si atat ma intereseaza. nu ma intereseaza ce parere au altii ca pun asa ceva in masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt total de acord cu tine. Cand ai o masina de 30 de ani pe carburator si alte sisteme mecanice care necesita reglaje manuale si mai ales cand e jucaria ta preferata in care nu te plictisesti ca intr-una moderna ,e foarte bun dispozitivul asta. Eu sunt fotograf si ies la fotografiat cu un apart cu burduf pentu pura placere a setupului,developarii samd,digitalul mi-e extrem de boring.

Faptul ca afiseaza si Dwell (poate si turaria din moment ce arata Dwell?) mi-ar fi iarasi foarte util. Unii isi pun praguri-bumperuri 'sport' sau stopuri 'clare' , pe care cheltuie destul, sunt mai necesare ca un dispozitiv ca acesta?

Insa cum se poate rezolva cu senzorul de viteza? cum arata piesa la Logan sau altceva sa ma interesez? Fara asta e ca si mort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!