Jump to content

Modificare Faruri GOLF III - Faruri cu LUPA


Angel-Boy
 Share

Postare recomandată

Deci, sa ma linistesc si eu... bat mai bine farurile noi cu camera dubla?? Ma gindesc si eu la o schimbare de faruri, fiindca se poate vedea f. rau noaptea, cu astea OM. Mersi

PS: eu a-s vrea sa cumpar aceste faruri

post-34638-0-25636700-1295744780_thumb.j

Modificat de Hubacska
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 194
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • v@sy

    24

  • GTI_85

    15

  • Dobro GTI

    12

  • Bogyciu

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Majoritatea cu lupa si bec halogen se vad mai prost ca cele oem,cel mai sigur pregateste si o instalatie de xenon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat ai dat pe ele ?

ai reusit sa le instalezi ?

esti multumit de ele ?

faruri de astea am si eu de gand sa imi cumpar insa nu am auzit nici o parere nimic..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms Byz, nu am vazut vreun filmulet, nici aicea pe forum, sa vedem vreo diferenta. Daca se poate a-s ruga pe colegii care au faruri noi sa puna ceva poze sau filmulete, sa vedem, merita investitia sau nu. ms mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uitati-va fratilor si voi pe forum. Cautati. Si veti gasi exact ceea ce vreti sa aflati. Mergeti in aria DiY ca asa o sa umplem forumul cu diverse chestii reluate de 10 ori .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... sa vedem, merita investitia sau nu.

Investitia merita in momentul in care cumperi farurile fabricate de un producator serios, care are ceva experienta in domeniu (spre exemplu Hella, FK). Pretul unui set este mai mare decat al unui set "tuning" dar calitatea luminii este considerabil mai mare.

Majoritatea cu lupa si bec halogen se vad mai prost ca cele oem, cel mai sigur pregateste si o instalatie de xenon.

Asa cum am mai zis si mai sus, daca farurile sunt produse de firme cu experienta, acest lucru nu se intampla. Eu am momentam becuri normale pe faruri Hella cu lupa si bat considerabil mai bine decat cele originale (Hella cu doua camere). Am avut o perioada si faruri cu doua camere produse de un producator anonim dar calitatea era incredibil de proasta in comparatie cu cele OEM. De asemenea un xenon pe niste lupe "anonime" nu o sa te ajute decat sa iti umplii frigiderul cu carne dupa fiecare drum. De xenon pe faruri normale nici nu mai vorbim :))

Dar destul cu :offtopic:

Spor in modificarea farurilor :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

si pana la urma nimic concret din cele 8 pagini citite , nici unul dintr-e voi ma refer la cei care sau inceput de proiect si bine inteles lau si finalizat nu ati fost in stare sa puneti niste poze si sa scrieti ceva concret ... fara suparari si agitatii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia mai arunca o privire pe paginile 4-5.Acolo este prezentat un proiect finalizat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

mi-am pus lupele bi-xenon in faruri....a iesit bine, zic eu...sunt multumit cum se vede...am pus niste poze

am sa revin cu alte poze facute noaptea ca sa vedeti si cum se vede :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa cum am promis am facut poze si noaptea...pozele au iesit asa si-asa...sunt facute cu telefonul...dar cred ca se poate vedea destul de bine ce pot face aceste lupe...in realitate se vede mult mai bine :D

http://vwforum.vwfor...golf-3-noaptea/

Modificat de BH-13-JAF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Meserie. :) Poti sa vopsesti tot interiorul farului cu negru :) O intrebare: catr au costat lupele? Uite si niste idei pentru tine...

post-46029-0-52135800-1292510748_thumb.j

post-46029-0-31224200-1292510721_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am gasit cu 150 lei, bixenon cu angeleyes. Dar nu au si balasturile ptr xenon. Saptamana asta cred ca imi iau si eu, revin cu poze :D

Modificat de SethBv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa ai xenon. Lupele au un bec mai special pe care nu-l gasesti oriunde sau mai bine zis la oricine care comercializeaza instalatii xenon.Eu am cautat 2 luni pe internet si pe la cunoscutii care au 'csenon' de vanzare, dar nici eu nu au vazut asemenea tip de bec.In schimb se potrivesc balasturile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:( numai are rost sa mai fac o investitie. m-am grabit dar asta este. trec la alte imbunatatiri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutari tuturor celor care ma puteti ajuta dar sa nu o lungesc si sa va explic despre ce este vorba : doresc sa achozitionez niste faruri cu lupa pt golf 3 si nu stiu ce sa cumpar pt ca multi spun sa nu cumpar FK Germany ca nu sunt ok alti de pe alte forumuri spun ca Depo ar fi bune alti ca Sonar ar fi cele mai bune.doresc faruri cu lupa pt ca intentionez sa pun instalatie xenon.As fi foarte recunoscator daca ma puteti lamuri si pe mine sa nu fac vreo minune si sa nu mai vad noaptea nimic sau sa ma uit dupa cucuvele prin copaci de pe marginea drumului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ma insel eu am avut Valeo pe fosta masina, si erau foarte ok chiar si fara xenon, adica era diferenta imensa intre farurile originale ale masinii si cele Valeo cu lupa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

eu am avut pe masina faruri fk la care am pus xenon si am fostul destul de multumit.

nu mai am din cauza unui accident

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hella sau Valeo sunt si de o calitate superioara dar o sa te coste ceva mai mult decat celelalte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singurul model de faruri aftermarket care le-as cumpara ar fi cele de la in.pro mi se par si mai calitative. Cum insa nu prea se gasesc am ajuns sa imi iau hella mk4 look si sincer nu regret, se vad foarte bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut si eu o modificare la farurile mele , am introdus in locul oglinzii vechi cu o camera oglinzi cu lock de golf 4 dar vreau sa spun ca trebuie schimbate si carcasa farului sa ai acces la becuri .

pun si poze

dar daca stie cineva cine ar avea carcase de far gti cu doua camere doar carcasele de vanzare as fi foarte interesat sa le cumpar , sticla am cumparat clara din plexic si ma gandesc sa le vopsesc in negru interiorul

69003493578510864560084.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Modificat de cruzutu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!