Jump to content

Modificare Faruri GOLF III - Faruri cu LUPA


Angel-Boy
 Share

Postare recomandată

Frumoase ! :rolleyes: Sa-ti lumineze calea cat mai eficient ! :cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 194
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • v@sy

    24

  • GTI_85

    15

  • Dobro GTI

    12

  • Bogyciu

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

frumoase...s-a si schimbat masina parca e o alta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte Frumoasa sa le stapanesti cu grija,

Poti sa ne zici la ce pret le-ai luat si de unde daca se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer nu am dat bani pe ele e un fel de cadou de la baiatul sefului meu care ii place f mult tuningul .el si pt masinile lui investeste f mult in tuning ENORM DE MULT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut !

Am si eu un Golf 3 , si sunt curios, pe acest model s-au pus faruri cu lupa din fabrica ?

As vrea sa-i pun xenon, dar fara faruri cu lupa nu pun, ca e deranjant pentru ceilalti, si nici aftermarket n-as pune...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar cele 2 modele : cu o camera(H4) sau cu 2 camere(H1+H1). Interesant e ca la mk2 erau farurile de Rallye cu lupa.

Modificat de GTI_85
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am pus asa ceva pe masina si aschimbat-o complet

post-62440-1287690686_thumb.jpg

post-62440-1287690777_thumb.jpg

post-62440-1287690873_thumb.jpg

Modificat de ady333
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut...asa ceva am eu,facute de mine cu lupe de passat CC valeo originale si faruri originale HELLA si cu semnal in far.pt interesati le dau ieftin ca mi-am pus bot de vento.

dau si bara fata sa se potriveasca perfect:))

http://i53.tinypic.com/2gsnajl.jpg

http://i56.tinypic.com/20h26uq.jpg

http://i53.tinypic.com/33bel53.jpg

scuzati de OFF.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

ady333 te rog sa-mi spui cum ai reusit sa montezi farurile de golf4 pe golf3,am si eu o pereche si nu stiu cum trebuie montate,niste poze mai detaliate,multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu sunt faruri de golf4. Sunt faruri de golf3 cu aspect de golf4. Forma lor e destul de dirferita, dar interiorul e la fel (designul oglinzilor). Se gasesc de cumparat pe la 150-200eur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am niste proiectoare cu lupe cu becuri h3. ce ziceti daca le adaptez pe faza scurta o sa lumineze k? sau o sa lumineze mai rau? Sunt deschis la orice sfat. faruri cu 2 camere originale. Multumesc anticipat

post-44347-0-43645800-1290850128_thumb.j

Modificat de ass1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am testat si eu cu lupe de proiectoare de golf 3 dar rezultatul nu e unul bun. recomand sa ai lupe pentru h1, h7 sau h4 ar fi ideal ptr bixenon. recomand ca farurile care vor primi lupe sa aiba si motoras electric. dc spun asta? eu unul am patit-o cu farurile modificat cu lupe de proiectoare si nu aveam reglaj, am incarcat masina, pe langa faptul ca ii deranjam destul de mult pe cei din fata, nu mai era eficienta nici lumina pe drum. la intoarcere fiind gol s-a schimbat distractia. eram foarte multumit. dar cu noile faruri cu h1 si lupa pe faza scurta se simte diferenta.

toate cele bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Vreau si eu sa efectuez operatia asta,am 2 lupe de BMW pisicuta dar sunt foarte lungi,nu stiu daca se incadreaza in interiorul farului stock.Unde as putea gasi niste lupe mai scurte si la un pret rezonabil?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Farurile le-am vazut in mai multe poze si arata foarte bine dar eu ma intreb si cat de bine bat.

Salut, farurile bat exact ca si la passat sau audi a6, si cu sticla oroginala e in ordine, nu trebuie neaparat clear glass, eu o folosesc cam de 2 ani, acum vreau sa fac si la passatul meu 35i, tot asa. :P

DSC_0706.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau si eu sa modific farurile sau sa imi pun proiectoare cu lupa, dar nu stiu de unde sa le cumpar, si ce mi-ar mai fi necesar da pun proiectoare. Ce imi recomandati sa modific farurile sau sa pun proiectoare?

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde ce intelegi prin modificat faruri(schimbat?).proiectoarele cu lupa si xenon se gasesc pe internet si fac o treaba foarte buna, mai ales ca merg mana`n mana xenonul cu lupa pt xenon(si nu alt tip de lupa ca de ex pt halogen)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms mult! imi poti da si un link? multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o problema:( mi-am cumparat niste faruri post-62042-0-64885600-1295020758_thumb.j! si problema este ca nu stiu cum sa leg semnalizarea pe ele! am vazut in mai multe clipuri video si am vazut ca au si semnalizare dar nu stiu cum sa le pun! Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai din cate se vede nu prea au semnalizare au doar dayline=pozitii, lupa=faza scurta, si faza lunga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ovidiu insa eu cand am cumparat farurile era o foaie in care scria clar ca este si semnaliyare in led!! si la toata clipurile video la care te uiti)cu modelu asta de far= in toate clipurile farurile au si semnaliyare in ele! ms!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o intrebare : am pe golf-ul meu faruri de fabrica cele cu faza lunga separata de faza scurta(cu 2 camere sau cum le zice) si nu prea sunt multumit de ele cum bat noaptea.Si vreau sa pun cele din poza...intrebarea este "Este diferenta intre ele?Vad mai bine cele angel eyes? si vreau sa mai pun si in bara modelul acesta de proiectoare cu semnalizare.Mersi

post-74082-0-06326100-1295046754_thumb.j

post-74082-0-09117600-1295046812_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu, farurile aftermaket bat mai prost. Numai daca cumperi din acelea si le pui xenon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Acest tip de faruri il am si eu. Sunt foarte multumit de ele. Inainte am avut faruri normale cu bec H4, insa este foarte usor de trecut la H1 pentru fiecare faza. Personal am optat pentru un xenon de 6000K insa pe timp de ploaie cu un asfalt mai negricios este destul de dificil mai ales daca nu este marcat bine. Recomand sa faci un reglaj profi, nu "la poarta" altfel nu o sa te bucuri de ele. Cat despre proiectoare, sunt mai mult pentru un design placut, lumina este imprastiata si nu te ajuta cu nimic, recomand proiectoarele OEM, am condus un mk3 cu asemenea proiectoare si nu m-au ajutat cu nimic pe timp de noapte doar am primit blitz-uri.

Sper ca am fost de folos. Toate cele bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!