Jump to content

parbrize.


SKULLMAN
 Share

Postare recomandată

Pai vezi, d-aia n-avem locuri de munca. Parca direct la Buzau se vehiculau niste preturi d-astea mici. Si cica au si matrite sau tipare sau ce-or folosi ei acolo, chair si de broaste. De cind tot zic si eu ca-l schimb...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • broscar_valcean

    8

  • Osi

    7

  • toni-peste

    7

  • mircea_cotiga

    6

si astia de pe agricultori mi-au zis ca au matrita pt 1303, dar cred ca nu prea stiau ce vorbesc. oricum mi se pare foarte mult pentru un produs de calitate indoielnica. sunasem de curiozitate, sa vad cu cat as iesi in castig fata de unul nou german...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si astia de pe agricultori mi-au zis ca au matrita pt 1303, dar cred ca nu prea stiau ce vorbesc. oricum mi se pare foarte mult pentru un produs de calitate indoielnica. sunasem de curiozitate, sa vad cu cat as iesi in castig fata de unul nou german...

Ptr. broaste dupa 64-70, am cumparat nou ,cu 200 ron de la PILKINGTON-firma de parbrize,geamuri, au reprezentante toata Romania

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am sunat la astia... si mi-au zis ca nu au.. a noastra e din 62. Da mi-a zis asa direct gen... "s-a mai interesat cineva saptamana trecuta si nu am gasit nici in ungaria"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am sunat azi la firma de pe agricultori, costa 800 ron/mp si broasca zic ei ca ar avea in jur de 0,5mp. si fac ei parbrize acolo, nu trimit la buzau.

Măi, s

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, domne! daca nu reusesc sa scot zgarieturile de pe parbriz, trebuie sa il schimb. Eu in principiu vreau de hoffmann via Dilarul, dar compar si cu alte posibilitati. Eu am 1303, nu e asa simplu ca la 1200; nu cred ca au matrita si nu platesc la ai nostri 800 de lei cand pot sa iau cu 100 de euri german. oricum, eu ma uitam dupa ceva ce pot gasi prin bucuresti. am mai vazut azi o masina de la o firma care se ocupa de geamuri auto, ceva din dambovita. sun maine, si eventual sun si la buzau sa vad ce zic. Dar prima optiune pentru mine ramane Der Dilherr.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zice bine Osi, tre' sa vorbim la Bz. direct, am vazut pambriz facut de aia si e foarte misto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pricep ce aveţi toţi cu matriţa aia! Parcă am vorbi

Modificat de Osi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mircea_cotiga

Confirm! Unul din parbrizele facute de Osi e pe Godin...calitate, ce sa zic e "sticla"...n-au fost probleme la montaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bag si eu la o comanda la Buzau, ca am parbrizul crapat si nu vreau sa am probleme... Asa ca daca se baga cineva la vreo comanda, sa ma anuntati si pe mine :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai am sunat la Buzau. costa 100eur/mp fara tva, si daca nu a mai fost produs la ei si trebuie matrita, mai costa 3-4 mil matrita; se face din geam duplex. Asta pentru parbriz de 1303, curbat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Io am inteles ca nu mai trebuie sa-i tot dam cu matrita-n sus, matrita-n jos, nu asta-i important.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai din moment ce eu am vorbit cu seful de sectie de la geamuri securizate si a zis ca se face matrita? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hehe, glumeam. Asa-i mai bine decit sa iei de la nemti turci...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Io am inteles ca nu mai trebuie sa-i tot dam cu matrita-n sus, matrita-n jos, nu asta-i important.

:)

Eu c

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!